Skocz do zawartości

Zestaw do 3500zl bez grafiki


Recommended Posts

Witam,

 

chcialbym zlozyc sobie zestaw do zastosowan glownie programistycznych / domowych / grafika uzytkowa (bez renderingu 3D). Dlatego zalezy mi raczej na mocy obliczeniowej. Nie jestem graczem, wiec nie potrzebuje fajerwerkow.

 

Sporo czytalem testow oraz wypowiedzi na wielu roznych forach, ale zdecydowalem sie zapytac Was o opinie, slowo fachowej, rzeczowej krytyki co do podzespolow ktore dobralem.

 

Z gory zakladam, ze na razie zestaw bylby bez karty graficznej. Co wiecej chcialbym aby byl przyszlosciowy, na kilka lat, wiec z mozliwoscia OC, ale nie jakiegos diabelsko wysokiego, tylko cos z mozliwoscia dodania mocy. Wobec tego zdecydowalem sie na ponizsze podzespoly, prosze o ocene czy to ma rece i nogi, czy bedzie ze soba pasowalo i wspolgralo w miare na przyzwoitym poziomie. Czy da sie cos wymienic na tansze - lepsze?

 

CPU Intel Core i7-3770K

Mobo MSI Z77A-GD65 lub Asrock Z77 Extreme6

PSU Be quiet! Pure power 530W

HDD Barracuda, 3.5'', 2TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache ST2000DM001

RAM HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 lub Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz

Cooling SilentiumPC Fortis HE1225

Case Zalman z9 u3

SSD SSD Samsung 830 MZ-7PC064D/EU

 

Ktora Mobo lub RAM bedzie lepsze? Czy raczej bez roznic znaczacych..

 

Ewentualnie prosze o polecenie jakiejs tymczasowej karty graficznej do 500zl, moze Sapphire Radeon HD 7770 ?

Dopoki nie bede mial funduszy na cos lepszego, zestaw, jak wspomnialem wczesniej, bylby bez dobrej karty gfx.

Link to post
Share on other sites

Płyta Asrock Z77 Extreme4 spokojnie starczy, lepiej dołorzucić do wiekszego SSD - 128 GB - Tak jak kolega wyżej pisze.

Pamięci weź: Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz.

Obudowę bym zmienił na coś z filtrami przeciwkurzowymi, ewewntualnie je dokupił ;)

Reszta ok :)

Karta osobno liczona ?

Może być używana ? Do 500 zł m ożesz trafić HD 6870, GTX 560 czy coś podobnego.

Link to post
Share on other sites

Witam,czyli darowac sobie MSI plyty glowne ?

Nawet jezeli w gre wchodzi nizszy model GD45/55 ?Nad dyskiem 128 faktycznie warto sie zastanowic jednak ;-)

 

Natomiast dlaczego odmawiacie Z9 U3 ? Czytalem i ogladalem kilka recenzji i raczej sa pochwalne, ma filtry, 3 standardowe wentylatory, calkiem foremna obudowa.

Z11 Plus nie przemawia do mnie designem, szukam czegos formenego, raczej do 300zl stad moj pomysl na Z9.

 

Jezeli chodzi o karty gfx, wolalbym kupic mimo wszysko nowa a tansza, z perspektywa gwarancji i mozliwej odsprzedazy razem z nia, w niedlugim czasie ;-)

prosze o jakas wskazowke co warto kupic, moglbym moze dolozyc do Vertex3D VX7850 2GBD5-2DHX , o ile warto

 

PS. czy zasilacz ktory podalem w 1 poscie bedzie dobry? wystarczjacy w przyszlosci pod 1 mocniejsza karte ? cos pokroju gtx 660 ti ?

Edytowane przez ciupek
Link to post
Share on other sites

Jeżeli szukasz najwydajniejszego procka to źle celujesz - 3770k na stokowych zegarach jest wydajniejszy od 2600K, ale kompletnie nie nadaje się do OC. Ten procek to po prostu "piec", grzeje się niemiłosiernie. Na 2600K wyciągniesz znacznie więcej po OC i to nawet ze średnim coolerem typu Fortis i suma sumarum taki 2600K (OC) oferuje więcej mocy obliczeniowej.

Polecam lekturę na temat OC i7 3770K http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-overclocking-core-i7-3770k,3198.html

Najlepszym rozwiązaniem był by zakup i7 3820, ale budżet ogranicza, więc pozostaje 1155 i 2600K, ewentualnie 3770 (jeżeli mocno Tobie na nim zależy).

Zdecydowanie za mało ramu - polecam zakup 2*8GB, który pozostawia możliwość przyszłej rozbudowy do 32GB.

Odnośnie ramu jeszcze jeden mały tip - jeżeli pracujesz na PS CS5 / CS4 (ta "grafika użytkowa") to kupuj tyle ramu ile będziesz mógł wsadzić w mobo, te aplikacje bez problemu rozkładają się na ponad 20GB. W CS6 wprowadzili wiele usprawnień i jak dotąd średnie zapotrzebowanie na ram jakie zauważyłem przy pracy to około 10GB (w cs5 w tym samym miejscu miał bym lekko 15GB). Max do jakiego doszedłem na CS6 to 18GB (3dni testów dopiero), czyli takie 16GB będzie w sam raz. Osiem GB ramu zadławisz w ciągu 5min pracy.

Dysk SSD jest wyżej - zbyt mała powierzchnia - 120GB minimum, lub odłóż zakup i dozbieraj, bo będziesz żałował :->

 

Co do GPU - jeżeli nie grasz, to wystarczy byle co w sumie, a dokładnie ati 7770 (nieźle wypada w OCL), lub jak jakaś używka to gtx260 lub coś w ten deseń. Patrz tylko na to żeby miała 1GB ramu i najlepiej na ddr5 i w sumie tyle, wydajność samego układu i tak nie ma zbyt dużego znaczenia - pomiędzy low end (150-300zł), a high end (1300-1800zł) jest nie duża różnica, jakieś 20%, gdzie patrząc po parametrach kart ten low end to powiedzmy 1/10 mocy karty z górnej półki, ale i tak w takim CSie różnica będzie minimalna, stąd polecam zakup jakieś taniej karty.

Link to post
Share on other sites

@stelek

 

dziekuje, za dluga konkretna wypowiedz, biore sie do lektury tego artykulu ktory dolaczyles i wowczas rozmysle nad procesorem ;-)

czy posiadasz jakies sensowne porownanie 2600k z 3770k ?

co do pamieci RAM to dokladnie o tym myslalem, na razie z braku funduszy zakupie 8-16gb, ale domyslnie chce max. mobo wrzucic, tymbardziej, ze pracuje praktycznie codziennie z CS5 i znam jej kaprysy przy duzych rodzielczosciach.

 

jezeli chodzi o grafike, wlasnie Twoim tokiem myslenia sie kieruje, bo do podstawowej pracy, filmu, bez ciezkiego renderingu high endowe karty nie sa mi poki co potrzebne, a chcialbym chociaz zapelnic ta luke w slocie ;-) a nie korzystac z ukladu HD4000 w i7 ;-)

Link to post
Share on other sites

z9 u3 mam jestem zadowolony a kolega wyżej bajki pisze 3770K nie grzeje się tak jak się o tym mówi mam 4,4ghz temperatury w occt w granicach 70 jak miałem 4,2 to 60C

Nie chcę tutaj wywoływać jakiejkolwiek wojny,ale mój salonowy 2500K na 4,4GHz osiąga 60-70 stopni, jakoś ciężko mi uwierzyć w to że IVY może wypaść bardzo podobnie. Póki co jedną sztukę 3770 wkładałem i OC zakończyło się na 4,2GHz również z fortisem na pokładzie. Na 4,4Ghz ponad 80stopni wyciągał :cry: - to była pierwsza i ostatnia sztuka IVY jaka kiedykolwiek wsadziłem do stacji roboczej - wolę pewniaki w formie 2600K, a tak ogólnie to zawsze polecam lga2011 i i7 3820, lub 3930 (według mnie najlepszy cpu obecnie) ;)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...