Skocz do zawartości

Acer Aspire 5750G - duzo ciepła, mało fps


Recommended Posts

Może to nie problem, a tak działają laptopy, ale:

Od trzech dni mam laptopa Acer Aspire 5750G:

Intel Core i3-2350M

GeForce GT630M 1GB

4GB DDR3

i multiplyer do GTA San Andreas działa mi w niektórych momentach na bardzo niskim frameracie - spada do 24 fps. Nie jest o wina frapsa, bo serwer ma skrypty które liczą fps'y i żadne zew. oprogramowanie nie ingeruje w grę.

Rzecz w tym, że w domu mam komputer stacjonarny:

Core2Quad Q660 2,4GHz

GeFroce 8800 GT 1GB

4GB DDR3

I na tym komputerze framrate nie spada poniżej 50 fps'ów.

 

Co więcej - na lewym boku laptopa jest "wywietrznik" z którego podczas grania ulatuje gorące powietrze o temperaturze pary wodnej, jaką mozna poczuć trzymając dłoń 3 cm nad lustrem wody w kubku pełnym wrzątku. To jest naturalne?

Czy może mój laptop ma jakiś defekt?

Link to post
Share on other sites

Co ty porównujesz stacjonarkę z laptopem. 8800GT jest sporo mocniejszy od tego laptopowego przechrzty Fermiego,4 rdzenie Q6600 też robią swoje.Z laptopami to jest tak że te co nie kosztują powyżej 3 tys.rzadko bywają na poziomie wydajnościowym nawet takiego dinozaura jak duet Q6600+8800GT,chodzi mi oczywiście o gry.W dodatku ten Acer to naprawdę przeciętniak a GTA akurat lubi 4 rdzenie z tego co pamiętam.Graj na stacjonarce albo poszukaj innej gry na laptopa :)

Temperatury lepiej odczytywać jakimś programem,ręka bywa omylna.

Link to post
Share on other sites

Co ty porównujesz stacjonarkę z laptopem. 8800GT jest sporo mocniejszy od tego laptopowego przechrzty Fermiego,4 rdzenie Q6600 też robią swoje.Z laptopami to jest tak że te co nie kosztują powyżej 3 tys.rzadko bywają na poziomie wydajnościowym nawet takiego dinozaura jak duet Q6600+8800GT,chodzi mi oczywiście o gry.W dodatku ten Acer to naprawdę przeciętniak a GTA akurat lubi 4 rdzenie z tego co pamiętam.Graj na stacjonarce albo poszukaj innej gry na laptopa :)

Temperatury lepiej odczytywać jakimś programem,ręka bywa omylna.

 

Nie przeginaj, ja na gt540m 2GB mam właściwie stałe 60FPS.
Link to post
Share on other sites

Powiem tyle - Nvidia optimus. Leci Ci gra na integrze z proca zapewne. W ustawieniach grafiki zmień z "wybór automatyczny", na "procesor NVIDIA dużej wydajności". Będzie git ;)

 

Zmieniłem to ale problem wciąż się pojawia... :/

 

Temperatury lepiej odczytywać jakimś programem,ręka bywa omylna.

 

Dałem tylko porównanie, uczucie jest stałe, nie podałem dokładnej temp. w K czy *C ;3

 

Ok, problem leżał w ustawieniach oszczędzania energii. Program oszczędzenia miałem ustawiony na "Oszczędzanie energii", a teraz zmieniłem na "Wysoka Wydajność".

 

A jednak nie, problem ciągle jest... Trochę złagodzony, ale jest.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...