Skocz do zawartości

GTX 670 czy 7970 GHZ


Recommended Posts

Witam

Prosze o pomoc w wyborze karty graficznej, Karty jak w temacie ktore powinna byc lepsza , wydajniejsza i bardziej przyszlosciowa?

Mysle Bardziej o kupnie Gigabyte 7970 z taktowaniem 1000 albo nawet 1100, ewentualnie jakis okaz 670.

 

Gram w sumie w roznorakie i mozna powiedziec wszystkie nowosci

Jak sie ma glosnosc tego gigabyte 7970? w stosunku do jakiegos gtx?

mialem asusa gtx 570 dcu2 i byl naprawde bardzo cichy podczas grania temp 60 stopni i 20% wentyle.

Kolega ma hd6870 xfx i chodzi naprawde bardzo glosno czego sie troche obawiam przy zakupie 7970

Niby nowe stery ati poprawily wydajnosc serii 7000.

Prosze o jakies sugestie i porady.

moj sprzedt to :

I7 2600k (4400Mhz)

P8p67-evo

8gb ram

zasilacz thermaltake Toughpowerxt 675W

Link to post
Share on other sites

Jeśli gb 7970 oc to tylko w rev1.0 bo rev 2.0 nie ma programowego podnoszenia napięcia na gpu i mem. Model TO jest na rdzeniu tx2 i teoretycznie ma lepsze możliwości do oc ale to też zależy od tego czy nie został zmieniony kontroler napięcia. Co do generowanego hałasu to jest głośniej niz wf2 ale jak masz zamkniętą bude to jest cicho.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie. Patrząc na potencjał OC - HD7970 lepiej się podkręca od GTX670 i po OC obydwu kart do maksymalnych stabilnych zegarów (bez żadnych modów, tweeków i innych bzdetów, bo zaraz rozpęta się wojna) to HD7970 jest wyraźnie wydajniejszą kartą. Nie napiszę "lepszą", bo są różne wersje, z różnymi chłodzeniami i w różnych cenach. "Lepsza", oznaczałby dominację w praktycznie wszystkich tych aspektach, ale w rzeczywistości tak nie jest.

 

Teraz tak. Na rynku są obecnie 2 wersje HD7970 - ta pierwsza, podstawowa i GHz Edition.

- Pierwsza wersja HD7970 to praktycznie to samo co GTX670 po wyjęciu z pudła. HD7970 - tak jak opisałem to powyżej, ma jednak większy potencjał OC.

- HD7970 w wersji GHz Edition - ludzie jej nie polecają z racji zmiany napięć itd., twierdząc przy tym, że BIOS pogarsza możliwości OC karty. Nie wiem, nie oceniam, ale wersja GHz Edition po wyjęciu z pudła jest wydajniejsza od GTX670.

 

Reasumując:

- wersja podstawowa HD7970: po wyjęciu z pudła ma taką samą wydajność jak GTX670, ma jednak większy potencjał OC.

- GHz Edition: po wyjęciu z pudła jest wydajniejszy od GTX670, z racji chodzących opinii ma jednak nieco słabszy potencjał OC względem pierwowzoru (kwestia BIOS'u).

 

Jest jednak jedno ważne ALE :]

GTX670 od GB można kupić za 1489 zł. HD7970 z porównywalnych chłodzeniem od ASUS'a można kupić za 1663 zł i jest to jedna z najtańszych wersji niereferencyjnych, więc gołym okiem widać, że do HD7970 trzeba jednak dopłacić.

 

Czy się "opłaca" ? Jeśli ktoś podkręca kartę, to może...Ale miałem EVGA GTX670 FTW, obecnie mam GB WF3x i osobiście nie wydałbym jeszcze większej kwoty na HD7970 pomimo tego potencjału OC. Dla fana OC będzie to pewnie kluczowy aspekt w wyborze, ale GTX670 mimo mniejszego potencjału OC także da się ponieść.

 

Jak więc widzisz, wszystko rozbija się o fundusze i o to czy podkręcasz kartę czy nie. Jeśli zamierzasz podkręcać, to HD7970 (nie w wersji GHz Ed.) + dopłata względem GTX670. Jeśli nie podkręcasz, GTX670 będzie tańszy, tak samo wydajny po wyjęciu z pudła, a w wersji OC od GB nie będzie miał żadnego problemu z działaniem jak HD7970 GHz Ed. po wyjęciu z pudła.

 

Taka jest moja opinia po przeczytaniu testów, przeanalizowaniu własnych doświadczeń i obecnych cen na rynku.

Bywaj

 

EDYTA:

Let the war begin %-)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

GTX680 jest bez wątpienia wydajną kartą, ale różnica w cenie względem bardzo godnych uwagi kart niereferencyjnych GTX670 i HD7970 sprawia, że GTX680 jest nieopłacalny - szczególnie dla zwykłego śmiertelnika. Dla entuzjasty, który opanował tajemną technikę srania kasą będzie to bez znaczenia. Ale po zakupie takiego GTX670 od GB WF3x w wersji OC (fabryczne) już mamy wydajność pokroju stock'owego GTX680 przy zaoszczędzonych 400-500 zł ?

 

Jest jedna rzecz - ludzie mogą się spierać, że mocniejsza karta pokroju GTX680 wystarczy "na dłużej", ale prawda jest taka, że większy procent użytkowników PC / graczy korzysta wciąż z FullHD - czy to w proporcji 16:9 czy 16:10, a zarówno GTX670, HD7970 czy GTX680 spokojnie wystarczają do tej rozdzielczości w obecnych grach i tych które chociażby są zapowiedziane na ten i najbliższy rok...Kwestie OC jeszcze bardziej podnoszą walor wydajnościowy tych kart. Nie widzę więc powodu by dopłacać do GTX680.

 

Do rozdzielczości wyższych od FullHD i konfiguracji z wieloma monitorami można już polecać SLI / CF. Tutaj także zakup chociażby GTX670 zamiast GTX680 jest bardziej..."opłacalny", jeśli w ogóle można mówić o opłacalności wydajać taką kasę na gry...

 

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

To samo można powiedzieć o HD7970 i GTX670 - po OC cena będzie jeszcze bardziej atrakcyjna względem ceny GTX680 :]

Te karty także się podkręcają - wracamy więc do punkty wyjścia. Nie ma co rozpatrywać kwestii "bo ta karta się podkręca" - inne karty też się podkręcają.

 

Co do drugiej części pytania - w pełni ? Nie, w pełni nie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nie jest tak, że nic jej nie przebije, bo włącz sobie takieg Maxa Payna na full z MSAAx8 i 670 i 7970 i 680 klęknie zjeżdżając sporo w dół z animacją poniżej magicznych 60kl/s - znam z autopsji. Jak chcesz coś czego "nic nie przebije" to bierz SLI.

Link to post
Share on other sites

Ok, spada poniżej 60FPS, ale to tytuł jest wciąż grywalny...Nie ma tragedii. A GTX680 po OC, to tak jak mówiłem - inne karty też się podkręcają, podganiając względem GTX680 i nie ma siły, by GTX680 nadrobił samym OC różnicę w cenie 500 zł...%-)

Link to post
Share on other sites

Nie mówię, że nie. Gdyby 680 był opłacalny to bym 670 nie kupił. A co do pierwszej części twojej wypowiedzi, to dla mnie 40fps (bo do tylu zjeżdża przy większych zadymach) to już nie jest grywalne. :/

 

Masz GTX670 czy już SLI (bo wiem że szukałeś) ? Czy ten spadek FPS zauważyłeś w MP3 czy jeszcze gdzieś ? Bo ja osobiście nie grałem w MP3 - nic mnie do niego nie ciągnie, ale w BF3, DiRT3 czy MW3 nie widzę problemu. Są jakies inne tytuły (poza oczywiście Metro2033, bo to oczywiste :D) w których w FullHD widać i wiesz, że spadek FPS potrafi dać w kość GTX670 ?

Pytam, bo miałem podkręconego GTX670 od EVGA i obecnie od GB i nie narzekam, ale chętnie dowiem się czegoś więcej z autopsji.

Bywaj

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

Roznica pomiedzy gtx670 a 7970 jest nadal podobna jak pomiedzy gtx570 a 6970. Czesto Radeon ma podobna wydajnosc, czasem w nie ktorych testach moze sie wydawac lepszy. Kiedy Radeon zyskuje, to jego przewaga jest nie wielka i nie wplywa na plynnosc gry. Tak gdzie gtx sie konczy Radeon tez juz wiele nie pokaze. Natomiast w grach i lokacjach gdzie gtx okazuje sie lepszy przewaga gtx jest bardzo widoczna. Tam gdzie ograniczenia 7970 wychodza na jaw komfort gry na gtx670 bedzie znacznie lepszy. Kepler jest ukladym dobrze zaprojektowanym, priorytetem byla wydajnosc w grach. W nowszych grach roznica miedzy kartami bedzie co raz wieksza, niezaleznie od optymalizacji. Posiadacz gtx'a nie sciaga fixow i patchy, ani nie wie co to zla optymalizacja gry, bo nawet nie musi miec o tym pojecia kupujac karte Nvidii o odpowiedniej wydajnosci. Nie jest to najczesciej wina producentow gier, ale najczesciej problemy ze sterownikami. Po kazdej premierze gry AMD z pewnym opoznieniem wydaje nowa wersje sterownikow poprawiajacych wydajnosc gry. Gier, ktore slabo dzialaja na topie Nvidii wlasciwie nie ma i nikt nie pozwoli sobie dlugo na wydanie takiej gry. Dla mnie wybor w tym przedziale cenowym jest prosty.

Edytowane przez cyrix133.
Link to post
Share on other sites

Gier, ktore slabo dzialaja na topie Nvidii wlasciwie nie ma i nikt nie pozwoli sobie dlugo na wydanie takiej gry. Dla mnie wybor w tym przedziale cenowym jest prosty.

 

LOL. Metro 2033 zajezdzi kazda karte. Moja 680 spada do okolo 20 klatek czasami bo gra jest pisana pod AMD
Link to post
Share on other sites

Dlaczego "miałem"? EVGA zawiodła?

 

A skąd, zamieniłem na GB z własnych pobudek. Nie miały one jednak nic wspólnego z kulturą pracy karty czy samą wydajnością. Obecny jej właściciel jest bardzo zadowolony, a na kartę ma 36m gw :) No ale tyle offtopu z mojej stronu.
Link to post
Share on other sites

LOL. Metro 2033 zajezdzi kazda karte. Moja 680 spada do okolo 20 klatek czasami bo gra jest pisana pod AMD

 

Tam gdzie 680tka sie konczy 7970 tez wiele nie pokaze, na 7970 mialbys w tych lokacjach co najwyzej 25 fps. Odwrotnych przykladow jest wiecej i sa bardziej dotkliwe dla uzytkownikow 7970. W metro2033 mozesz plynnie grac z fxaa zamiast msaa i z wylaczonym dof. Na Radeonie tez nie mozna sobie na nic wiecej pozwolic chcac cieszyc sie plynna gra w te grze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...