Skocz do zawartości

GTX 670 SLI czy GTX 680


Recommended Posts

Co się bardziej opłaci i będzie się przekładało na wydajność? Właściwie odpowiedź oczywista, ale może inaczej.

 

Dokupić drugą GTX 670 czy tą sprzedać i zakupić GTX 680?

 

BTW powie ktoś czym różnią się te 5 kart tego samego producenta:

 

http://www.morele.ne...2683-kr-473726/

 

http://www.morele.ne...2686-kr-513197/

 

http://www.morele.ne...2682-kr-472136/

 

http://www.morele.ne...2680-kr-426745/

 

http://www.morele.ne...3686-kr-472477/

 

Tak z deczka dziwnie bo najtańsza ma najwyższe taktowania na rdzeniu.

 

Najlepszą propozycją na GTX 680 mimo referenta będzie chyba właśnie Evga ? Pytanie która :P

Edytowane przez Silver Fox
Link to post
Share on other sites

Silver Fox dziwie się tobie ze kupiłeś Asusa nie od dziś wiadomo że to dość głośna konstrukcja, wielka i słabo chłodzi. Rok temu przy 570 już tak było

 

Chyba nie widziałeś tego ASUS'a w akcji, jest kompletnie niesłyszalny i nie grzeje się. Co do wielkości to zajmuje równo dwa sloty. Według mnie, w tej chwili DCII to jedno z lepszych chłodzeń.

Link to post
Share on other sites

minuta 11 ja nie , ale czytam i oglądam , na gigabyte możliwości oc są zaskakujące 1130 mhz na rdzeń ponad 1800 na pamięć i mam 3d marku w granicach 60C na karcie, także ustaw i się pochwal jak u ciebie to wygląda

 

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Pewnie masz racje porównując z Gigabyte, ale ja go do niego nie porównywałem, tylko nie zgadzam się z tym co napisałeś o samym ASUSie. ASUS także jest bardzo cichy, może nie tak jak Gigabyte, ale na pewno nie jest głośny. Różnice w hałasie pewnie dasz rade zauważyć dopiero stawiając sprzęt na biurku z otwartą boczną klapą. Katowałem swojego ASUS'a przez jeden dzień gry w ANNO 2070 na full detalach w rozdzielczości full HD i cały zestaw był niesłyszalny. Rozmiarowo także nie różnią się wiele.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

minuta 11 ja nie , ale czytam i oglądam , na gigabyte możliwości oc są zaskakujące 1130 mhz na rdzeń ponad 1800 na pamięć i mam 3d marku w granicach 60C na karcie, także ustaw i się pochwal jak u ciebie to wygląda

Nie siej herezji. Mam Asusa DCUT 670. Ta karta Z WEJŚCIA ma taktowanie 1137 na rdzeniu (plus boost). Temperatury podczas najostrzejszych zadym w Max Payne 3 nie przekraczają 70 stopni a karta nie jest słyszalna w ogóle pod obciążeniem na tle wiatraków komputera. Co do OC to na overclock.net jest bardzo ładny temat (zasiałem gdzieś link) gdzie użytkownicy 670 wpisują się gdy ich karta przekroczy stabilnie 1300HHz i asus z gb idą łeb w łeb. Nie wypowiadaj się na temat sprzętu którego nie masz.

Za GB przemawia lepsza na obecną chwilę cena i mniejsze prawdopodobieństwo trafienia uwalonej karty o serwisie nie wspominając. Ja tam jednak zaryzykowałem i nie żałuje. Miałem dokładać drugą, ale na obecną chwilę nie widzę sensu.

Link to post
Share on other sites

Spoko może jest cichy , ale jeśli w stresie pracuje w okolicach 70C , to karta automatycznie zrzuca taktowanie w dół , jeśli faktycznie asusy 670 czy 680 pracują w okolicach 70c lub ponad to porażka

 

raczej tak strona Asusa podaje wiec nie siej herezji

GPU Boost Clock : 1137 MHz

GPU Base Clock : 1058 MHz

 

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/GTX670DC2T2GD5/#specifications

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

ale jeśli w stresie pracuje w okolicach 70C , to karta automatycznie zrzuca taktowanie w dół

O 13 powtarzam 13MHz faktycznie niesamowity fakt warty odnotowania bo fpsy lecą od razu o 20 w dół przez te 13MHz. :mlotek:

 

raczej tak strona Asusa podaje wiec nie siej herezji

To co jest tam napisane to niech sobie piszą, jak ja widzę po zegarach, że karta przekracza te wartości podczas pracy i pod obciążeniem leci ~1200MHz a nie 1137. Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

To prawda , może w specyfikacji Asus podaje 1058/1137 , ale pod obciążeniem od razu mam 1241 MHz.

Co do temperatur , to nie ma gry w której miałbym 70* C.

Teraz puściłem sobie AIDA 64 Gpu test przez 30min. i miałem max.68/69*C.

W 3dmark11 mam jeszcze niższe , a mam SLI GTX 670 DCII TOP.

Jedyny problem to jest to , że nie mogę wyjść powyżej 1282 MHz.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym chciał sprzedać za dobrą cene tego asusa, dozbierać kilka stówek i zrobić SLI GTX 680 ;) Panowie, ale nie o to mi głównie zakładając ten temat chodziło. Chciałbym wiedzieć czym różnią się graficzki z pierwszego postu prócz taktowań i cen. Dlaczego ta co ma tam bodajże 1176 na rdzeniu fabrycznie jest najtańsza ;) Widać tam też dwie wersje stylistyczne, jedna bardziej kanciasta druga podobna do produktów konkurencji, chociażby referenta GTX 680 od Zotac'a.

Link to post
Share on other sites

Silver Fox dziwie się tobie ze kupiłeś Asusa nie od dziś wiadomo że to dość głośna konstrukcja, wielka i słabo chłodzi. Rok temu przy 570 już tak było

 

hah zabawne, a co jeśli ci powiem że gtx 670 ausa jest zimniejsze i cichsze od gigabyte ? :)

Porównywałem. Na 100% jest cichsze, wentylatorki nie przekraczają 30% a tempy 67 pod mocnym obziazeniem a zegar ~1222.

 

Nie wiem co ty masz do asusa. Sprzęt ma dobry, a serwis jak już serwis.

 

Dokładnie jak już tka bardzo chcesz to za rok sobie kupisz następna generację, btw 770 tak dziwnie brzmi już :D

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...