Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Was serdecznie .Jak w temacie napisałem posiadam płytę główną asus crosshair iii formula z SATA 2 3Gb/s (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) . Na dysku zamierzam mieć system + kilka gierek więc ok 250 GB raczej na dwuch partycjach . Moim największy dylematem jest mianowicie to czy zainwestować w dysk z SATA 3 - czy SATA 2 na płycie jest kompatybilne z SATA 3 dysku ? Kwestia podłączenie - wybaczcie jestem laikiem . A kolejna sprawa to czy inwestycja w Vertex 4 lub SAMSUNG 830 nie mija się z sęsem ( duże koszty małe efekty w wzroście wydajności ) ? Proszę o poradę .procesor - Phenom II X4 975ram - 8 GBgrafika - Radeon HD 6970zasilacz - Corsair HX 850 Wsystem - Windows 7 64bit Edytowane przez donmaras
Link to post
Share on other sites

Płyta osbługuje wg strony Asusa 5 portów sata3 wiec podłacz ssd na system i programy a dostaniesz niezle przyspieszenie.Reszte badziewia daj sobie na zwyklego talerzowca ( taki ssd do 120 gb da rade na system i 1 czy 2 gierki).Mam i sobie chwale.

Link to post
Share on other sites

SSD SATA3, działajac w trybie SATA2, wypadają dość słabo. Zdecydowanie gorzej niż najlepsze SSD zaprojektowane pod SATA2.

 

Sam to testowałem i bardziej spodziawałem się raczej spłaszczonej góry wykresu, przy granicy przepustowości SATA2 ale w praktyce okazało się, że osiągi były znacznie gorsze od próbki 0,5kB do samej góry. SSD SATA2 wypadł zdecydowanie lepiej. Bardzo dobre SSD 120GB pod SATA2 możesz dostać już od 240zł.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wasze opinie

 

Specyfikacja mojej płyty głównej :

 

http://pl.asus.com/M...#specifications

 

Chipset SB750

1 kanał UltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices

5 portów SATA 3 Gb/s (rozumiem to jako 3 Gb/s anie jak SATA 3 ? )

obsługą RAID 0,1,5,10,JBOD

1 x External SATA 3Gb/s port on rear (SATA On-the-Go)

* Due to the Windows XP/ Vista limitation, the RAID array with the total capacity over 2TB cannot be set as a boot disk. A RAID array over 2TB can only be set as a data disk only.

 

Ewentualnie jaki dysk SSD SATA II byś polecił ale raczej ok 250 GB a dwoma partycjami lub może jest lepiej mniejszy na system + większy na gierki itd

Edytowane przez donmaras
Link to post
Share on other sites

Mogę zapytać ile dysków przetestowałeś, skoro piszesz "wszystkie dyski z SATA II", "wszystkie dyski z SATA III"?

 

Gdzieś Ty w ogóle widział w moim poście 'wszystkie', LOL. Sam testowałem corsair force2 i force3gt na kontrolerach SATA2 i SATA3, a te wykresy dają podobne wnioski:

 

http://public.arch3d.fr/img/read.jpg

 

http://public.arch3d.fr/img/write.jpg

Edytowane przez saddam
Link to post
Share on other sites

Napisałeś "SSD", a nie "2 egzemplarze SSD, które testowałem" ;) Te wykresy, które wkleiłeś chyba nie różnicują dysków ze względu na wydajność na porcie sata II/III.

 

Z tego co ja przeglądałem testy to samsung 830 wypada bardzo dobrze na SATA II, żaden dysk starej generacji nie wypada "znacznie lepiej".

Link to post
Share on other sites

Napisałeś "SSD", a nie "2 egzemplarze SSD, które testowałem" ;) Te wykresy, które wkleiłeś chyba nie różnicują dysków ze względu na wydajność na porcie sata II/III.

 

Z tego co ja przeglądałem testy to samsung 830 wypada bardzo dobrze na SATA II, żaden dysk starej generacji nie wypada "znacznie lepiej".

 

Weź już nie kręć.

 

Proponuje też nauczyć się odczytywać dane z wykresu. Masz przecież po 2 wykresy do niektórych SSD + magiczny parametr 6Gbps. Zgadnij co to oznacza. :D

Dokładnie widać, że corsair F120 SATA2 wypada najlepiej z wszystkich SSD w trybie SATA2.

Link to post
Share on other sites

Niczego specjalnego nie wymaga, SATA jest kompatybilne wstecz, to jest standard więc tak czy inaczej będzie działać.

A co do wydajności to sam miałem Vertexa 2 na SATA II a teraz mam Agility3 na SATAIII oba działały z tą samą płytą na kontrolerze SATAII (Sabertooth 55i) i lepsze wyniki ma Agility3 mimo, że nie działa w swoim natywnym trybie SATA III.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...