Skocz do zawartości

Laptop do gier i multimediów . Do 3700zł


Recommended Posts

Jakie masz oczekiwania od gier , w jakie gierki grasz ?

 

Czy koniecznie musi to być laptop ? , za tą kwotę złożysz o wiele wydajniejszy składak.

 

Jeśli koniecznie to ma być laptop to szukaj z i7 + gtx 660M + 8GB , do tej kwoty coś się znajdzie.

 

Tylko nie spodziewaj się cudu taka specyfikacja będzie najwyżej tak wydajna jak desktopowe i3 2100 + GTX 550TI.

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Tylko nie spodziewaj się cudu taka specyfikacja będzie najwyżej tak wydajna jak desktopowe i3 2100 + GTX 550TI.

 

Aha... mobilny 3610QM to 4 rdzenie 8 wątków ... więc nie wiem jakie ma to porównanie do desktopowego i3, no ale jak kto woli. Procesor ten jest wydajniejszy od 2500K.

 

GTX 660M aka GT 650M to GK107 czyli GTX 650, z tą różnicą że z lekko obniżonymi zegarami.

 

Intel używa dziwnej terminologii przy CPU mobilnych...

i7 - 4 rdzenie 8 wątków

i5 - 2 rdzenie 4 wątki

i3 - 2 rdzenie 2 wątki

Pentium - i3 z obciętym cache

Link to post
Share on other sites

Nie sądze wybierałem ostatnio dla mojej mamy laptop do internetu i video.

I wybrałem nowszą serie samsunga z nowym modelem i3.

 

Potem musiałem wszystko poinstalowć i popracowałem troszkę czasu , a że miałem desktopowego i3 2120

to stwierdzam że ten laptop był znacznie wolniejszy !!!

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

To też słuchaj... desktopowy i3 ma 2 rdzenie / 4 wątki, więc jest odpowiednikiem laptopowego i5... Laptopowy i3 to odpowiednik desktopowych Pentium G. Po prostu nazewnictwo jest nieco przesunięte.

 

Jedynie mobilny i7 jest w 100% taki sam (rdzenie, wątki, cache) jak desktopowy.

Link to post
Share on other sites

OK , kiedyś się interesowałem mocno laptopami i wiem że wtedy miały mocno zaniżoną wydajność względem

odpowiednika desktopowego , jeśli sytuacja na tyle się poprawiła że jest to różnica jednego modelu to jest ładnie :)

 

I7.M = I5 Desktop

 

Pozostaje tylko kwestia taktowania procesora bo wiadomo że te mobilne są nisko taktowane to też się przekłada na wydaność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...