Skocz do zawartości

Motorower - <50cm3 - jaki będzie najlepszy i najtańszy?


Recommended Posts

Witam.

 

Być może gdzieś na forum znajdę jakiś fanów motoryzacji. Chciałbym się dowiedzieć jaki pojazdy poniżej 50 czyli na prawko AM (13-18 lat) będzie najlepszy i najtańszy? Zależy mi na wykonaniu, niezawodności, bezpieczeństwie (najbardziej!) oraz na taniej cenie. Najlepiej koło 2-3 ew 4 tys. Odpadają chińczyki a zalecam japońców :) Zależy mi na wyglądzie, żeby nie wyglądał beznadziejnie jak zwykły skuter (okropny wygląd) tylko coś prezentował. Myślałem nad jakimś sportowym np. Yamahą TZR albo o jakimś Crossie. Co jeszcze mogę powiedzieć? Czekam na Wasze propozycje. Mam nadzieję, że coś doradzicie. Jeszcze nie jestem pewien, czy dostanę zielone światełko dlatego projektu, ale miejmy nadzieję, że tak. Jakie są jeszcze opinie na temat takiej jazdy? Nie mam zamiaru zginąć :)

 

Wszystkim udzielającym się w tym poście bardzo dziękuję i nagradzam plusikami wszystkie ciekawe poglądy. Również przepraszam za chaotyczny zapis tematu i całego postu, po prostu jestem w niewygodnej pozycji i chcę jak najszybciej skończyć :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

A na taki sprzęt do przemieszczania się trzeba już mieć jakiś dokument ? Czy jest jak było ?

 

Pytam, bo ostatnio o mało nie przetrąciłem takiego wyrafinowanego operatora skutera -- wyobraźcie sobie, że takowy wpadł nagle na pomysł skręcenia w lewo z prawego pasa (w dodatku był po jego skrajnej prawej) -- ręce opadają!

Link to post
Share on other sites

"Tylko i wyłącznie karta motorowerowa .

Każdy pojazd o pojemności 50 ccm3 posiadający silnik spalinowy musi być prowadzony tylko i wyłącznie przez osoby posiadające kartę motorowerową. Gdyby był to pół skuter pół rower czyli taki pojazd napędzany silnikiem elektrycznym (np są takie hulajnogi) to wtedy nie potrzeba karty motorowerowej.

Wiem, że jeszcze za moich czasów gdy miałem motorynkę (lata 2000, 2001) właśnie na motorynce można było jeździć na karcie rowerowej. Niby dlatego, że miała małe kółeczka, była jednoosobowa itp ale to już się dawno skończyło. "

Edytowane przez Kubuś_73
Link to post
Share on other sites

Derbi Senda/GPR - teraz potanialy, proste silniki po roku praktycznie wszystko w w niej sam zrobisz. Yamaha tzr/dt ew. Rieju (te same silniki co yamaha) ze skuterkow Aerox, malaguti f12, Booster zarówno wersja yamahy i MbK bo to jest to samo :D. Zapraszam rowniez na forum (jesli mozna dac link) Senda.pl, tam napewno cos Ci doradzimy ;)

 

Pisz na PW. bo w takim temacie mogę się wyszaleć i z chęcią pomogę coś wybrać.

Edytowane przez Nikod3m1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Simsona S51, niemieckie wykonanie, niezawodny od 3 lat już, ja mam model wyprodukowany w 1990r. sam mam i smiga pieknie, jedyne co wymienialem do tej pory to akumulator ktory byl po prostu stary :D jak jest dobrze wyregulowany to smiga mocniej niz zwykle skutery i motorowery o pojemnosci 50cm3

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

do 50cm3 trzeba mieć kartę motorowerową jak się nie jest pełnoletnim, a od 18 lat starczy tylko dowód osobisty żeby móc jeździć skuterem do 50cm3, powyżej 50cm3 trzeba mieć co najmniej kategorię A1 która chyba zezwala do prowadzenia jednośladów do 125cm3

Edytowane przez Rafał Derda
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...