Skocz do zawartości

Wentylatory w obudowie


Recommended Posts

Witam! W mojej obudowie mam dwa dodatkowe wentylatory. Jeden z tyłu obudowy pod zasilaczem, a drugi z boku skierowany na procesor i płyte główną. W którą stronę powinny wiać wentylatory aby chłodzenie było najwydajniejsze? Jeden na zewnątrz drugi do wewnątrz lub oba do wewnątrz, a może inaczej? Jak radzicie?

Link to post
Share on other sites

Ten dodatkowy obok zasilacza powinien wciągać powietrze. Ten na bocznej ściance też powinien wciągać powietrze i wiać na płyte/grafe. Wydajność chłodzenia powinna być wyższa jeśli będziesz miał więcej powietrza wciąganego do obudowy niż wyrzucanego (positive air pressure). Jak masz jeszcze miejsca montażowe na wentylatory u góry to spróbuj zrobić tak jak tu http://www.silverstonetek.com/techtalk_cont.php?tid=wh_positive&area=usa

Link to post
Share on other sites

Widać że nie zajrzałeś do linka którego podałem ani też nie przetestowałeś takiej konfiguracji.Ja sprawdzałem i dla mnie wydajniej (chłodniej) jest w konfiguracji kiedy mam więcej wentylatorów wdmu****ących niż wyrzucających powietrze. Oczywiście każdy wentylator wdmu****ący musi mieć założony filtr przeciwkurzowy.

Poza tym nigdy jeszcze nie spotkałem się żeby ktoś montował wentylator na dole obok zasilacza tak żeby wydmuchował powietrze tak jak to doradzasz w poście wyżej :mlotek:

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Otóż zajrzałem do linka, przerabiałem wiele konfiguracji, tą zachwalana przez Ciebie też, w moim przypadku nie działa najlepiej (dużo kurzu zbiera), jeśli u Ciebie działa, to tylko się cieszyć :)

 

Co do wentylatora pod zasilaczem, to GloomRelic mało szczegółowo opisał jak to faktycznie wygląda, widać inaczej "widzimy" tą obudowę, przydało by się określić model obudowy.

Edytowane przez maciek396
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...