Skocz do zawartości

MSI GE70 i5-3210M studia i granie


Recommended Posts

Witam. W końcu zdecydowałem się zapytać ludzi na tym forum odnośnie kupna laptopa, bo dylematy coraz większe.

Otóż, wybieram się od przyszłego tygodnia na studia, i stwierdziłem że przydałoby się kupić jakiegoś laptopa. Budżet 3-3,1k, z tym że chciałbym kupić laptopa na którym mogę słuchać muzyki, obejrzeć film w niezłej jakości i móc pograć, i na tym ostatnim chciałbym się tu skupić. Obecnie gram głównie w jedną grę, a mianowicie w Battlefield 3 (choć planuje w najbliższej przyszłości zaopatrzyć się w Guild Wars 2, Borderlands 2 i kilka innych) Na moim komputerze stacjonarnym gram sobie aktualnie na rozdziałce 1920-1080 na ustawieniach low/mid (przekątna ekranu 22 cale). I szczerze, spokojnie mi to wystarcza żeby czerpać z gry nielichą frajdę. Ale teraz czas zacząć studia, i jednak przydałoby się coś mobilniejszego. Znajomy polecał mi także za tą kwotę zrobić upgrade stacjonarki i to ją ze sobą zawieźć, ale prawda jest taka że nie będę potrzebował w bfie więcej niż grafiki na poziomie mid i 35-40 fps, a naprawdę kusi mnie opcja w której będę mógł grać gdziekolwiek chcę, czy to wrócę na weekend do domu, czy pojadę w inne miejsce) a I tu moje pytanie, czy Ten laptop (http://allegro.pl/laptop-msi-ge70-i5-3210m-8gb-750gb-gt650m-2gb-thx-i2660462119.html) będzie wystarczający do tego celu? Czy sugerujecie może inne wyjście z tej sytuacji?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz to nosić na zajęcia i traktować jako notatnik, to odpuść sobie kloca 17,3'' - spokojnie wystarczy 15,6''

 

CPU w tej cenie masz chyba najlepsze, bo szkoda rezygnować z dobrego GPU na rzecz i7... 3210M to taki rozsądny procesor pod względem cena/jakość. GT 650M, to jest GTX 660M (taki myk marketingowy), więc karta też jest ok. Tylko jak mówię, 17,3'' to kloc i lepiej rozejrzeć się za czymś mniejszych gabarytów.

Link to post
Share on other sites

UP:

 

Mobilność w tym przypadku = dom - akademik.

Głównie chodzi o to, by sie to w ogóle dało przewieźć :) ,więc nie jest problemem 17,3' a w grach wręcz zdecydowanym plusem. Ogólnie ten temat powstał, bo wypowiedziałeś się ostatnio na temat y580 że wydajnosciowo jest tak, że BF3 i GW2 na średnich działają grywalnie, a kolega w tym msi ma fhd, a nie 1344x732 czy cos takiego jak w y580. I tu powstaje pytanie: Czy bedzie sie dało grać elegancko na tym na średnich detalach?

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

Na wykłady nie za bardzo mi będzie potrzebny, raczej sporadycznie bym zabierał. Jest jeszcze GE60, z rozdzialką 15,6 ale skoro za 50zl więcej mam 17.3 to wybór prosty. Najbardziej mnie martwi ta wydajność w battlefieldzie na średnich, ile fpsów i czy wgl da radę pograć

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...