Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcial bym kupic PC wylacznie pod gre SWTOR.

Budzet to okolo 1200 zl wiec najlepiej uzywany PC by byl lepszy.

Zalezy mi na jak najwiekszej wydajnosci w takiej cenie, chcial bym grac na stosunkowo wysokich detalach ale nie koniecznie na wysokiej rozdzielczosci bo mam stary monitor 19".

 

Posiadam ramy 2x2gb 1600 MHZ (nie wiem czy sie przydadza na cos przez wysokie taktowanie)

i nagrywarke. Obudowe tez jakas mam ale nie ma w niej zadnych wentylatorow wiec tez nie jestem pewien czy taka bedzie odpowiednia.

 

Rekomendowane wymagania SWTORA:

 

CPU: AMD Phenom 2 X4 Quad-core 2.5GHz or better / Intel Core 2Quad Processor 2.4GHz or better.

OS: Windows 7 64bit SP1, with 4GB RAM or higher.

8x DVD-ROM or faster.

VIDEO: ATI/AMD Radeon HD 4850 or better* / NVIDIA GeForce GTX 260 or better* / *512 minimum video RAM / *Shader 3.0 or better fully compatible graphics card.

 

Na allegro widzialem podobne komputery z HD 4870 ale mialy one wszystkie 2 rdzeniowe procesory wiec chyba to odpada. A karta moze tez by sie znalazla jakas troche bardziej wydajna bo ta podobno ledwo ledwo te wysokie detale bez AA i cieni utrzymuje.

 

Prosze o jakies propozycje, nie musza to byc koniecznie zestawy z allegro uzywane ale np pojedyncze czesci ktore z biegiem czasu udalo by mi sie gdzies odlanelzc w sieci.

 

Glownie zastanawia mnie jaki procek czterordzeniowy i jaka karte mogl bym zakupic w takiej cenie.

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites

Tak sie zastanawialem nad karta

HD 5830 (edit gtx 460 tez mozna podobno dostac w tej cenie)- uzywana mozna dostac w granicach 400 zl, chyba ze jest cos wydajniejszego w tej samej cenie.

Co do procesora nie mam zielonego pojecia, w tym linku co poldaes pisza ze wystarcza 2 rdzenie ale sam nie jestem pewien.

Zakladajac ze mam 1200 to mogl bym jakos kase rozlozyc w taki sposob mysle

Karta 400

Procek 240

Plyta 150-180

Dysk - 150 - 320 gb 7200 rpm styknie

Zasilacz 150

Obudowa - 80

 

Co o tym myslicie? Zakladajac ze plyta glowna bedzie obslugiwala ramy 1600 mhz bo jak nie to musze ram tez dokupic

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites

Zaproponowałbym Ci swój sprzęt, ale pewnie nie chcesz, na DDR2 jeszcze i AM2+ płyta(obsługuje wszystkie procesory AM2, AM2+ i AM3), aktualnie mam na niej Phenoma 9950 (najlepszy model z 1 serii) 4 x 2,6Ghz, do tego 2x2GB Kingston HyperX 800Mhz o timingach 5-5-5-18, za cenę nie wiem jaką, ale zapewne już niską, zwracając uwagę na to, że nie jest to sprzęt pierwszej świerzości..

Link to post
Share on other sites

wg mnie ten zestaw bedzie dobry. uzywany mozesz wziac co najwyzej zasilacz http://allegro.pl/corsair-400w-cmpsu-400cxeu-aktywne-pfc-80-plus-i2638713203.html

na dysk lepiej miec pelna gwarancje.

plyty glownej z mozliwoscia dania w przyszlosci fajnego procka taniej nie kupisz.

nie napalaj sie tak na te 4 rdzenie, bo na tych 2 szybkich tez gra dobrze pojdzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tyle, że już powstają gry, które korzystają z 3-4 rdzeni, a w przyszłości pewnie i z 8 będą korzystać, więc po co brać procesor 2 rdzeniowy, technologię sprzed 8 lat czy kiedy to w ogóle się one pojawiły ? Zresztą nawet w 1 poście jest informacja :

CPU: AMD Phenom 2 X4 Quad-core 2.5GHz or better / Intel Core 2Quad Processor 2.4GHz or better. że 4 jajkowy procesor zalecany..

Płytę i proca trzeba by na Allegro poszukać albo i nowe, ale czemu i po co drogie intele, jak można taniej amdeka złożyć ? A nawet i szybszy będzie, bo lepiej się kręcą ;]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam sie na prockiem i plyta glowna z tego postu http://forum.benchma...0-500gb-1200zl/

 

AMD Phenom II 555 3200MHZ @ X4 B55

Asus M4A78LT-M LE

Arctic Cooling Freezer 7 Pro REV.2

 

Ten procek odblokowany na 4 rdzenie chyba by dal rade bez problemu

ale zastanawiam sie czy plyta taka udzwignie odblokowanego podkreconego proca i powiedzmy jakas lepsza karte

graficzna jak HD 6870, co prawda autor sprzedaje te czesci razem wiec moze to wspolgralo ze soba juz wczesniej.

 

I pytanie tez jaki zasilacz bym potrzebowal by to udzwignal.

 

Jakies recenzje tej plyty czytalem i podobnno obsluguje tylko procki do 95 W. Ten phenom ma podobno 80 w ale czy nie pobiera wiecej po odblokowaniu?

Edytowane przez fafor1
Link to post
Share on other sites

Jedyne co dobre w tej płycie to Karta graficzna Zintegrowany ATI Radeon 3000

 

W razie jakby ta na PCIEX x16 się uszkodziła czy jakbyśmy byli w trakcie zmieniania na lepszą(tzn. aktualna sprzedana, a czekamy na nową), to mamy nadal możliwość używania komputera

 

A te chłodzenie do proca to jakiś kaszalot, porównaj z jakimkolwiek innym http://pclab.pl/art44739-79.html

Arktycznie i to do 63,5 stopni ^^ hyh, to to chłodzi, ale tylko Ph.9850@2,5 GHz, went.fabr.max, czyli zwykły nie kręcony model niżej od najlepszego z 1 serii Phenomów(9950), wykonanych jeszcze w technologii 65nm, Phenomy II już mają 40nm, mniej się grzeją, ale te chłodzenie to do boxowego można porównać, więc po co wydawać na nie dodatkowo 80 zł ?

 

Lekko przykręcisz procka jak w tym teście do Ph.9850@3,11 GHz, went.fabr.max i 1,5V(normalnie ma 1,3V) i już masz piekarnik 85 stopni !

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dhx dzieki za info odnoscnie plyty i chlodzenia, iThardaere dzieki za konfiguracje ale biorac uzywane czesci bedzie mnie stac na cos lepszego.

 

To sa czesci ktorych jestem na chwile obecna pewny w 99%:

Jesli chodzi o dysk to takie cos znalazlem http://forum.benchmark.pl/topic/59458-hdd-wd-nowe-sztuki/ mysle ze mi wystarczy, chyba ze ktos sadzi ze to powolne dyski

ramy mam 2x2 a data 1600

dvd rw mam

co do grafiki to bedzie to jedna z tych: gtx 460/hd 5830/hd 6850/hd 6870

 

Jedyne niewiadome teraz to:

 

obudowa - wolal bym kupic jakas uzywana, samemu ostatnio sprzedawalem brutysa 410 za 60 zl z uszkodzonym przednim panelem, bede pewnie szukal na allegro jakiejs co ma minimum 2 wentylatory.

 

zasilacz - nie wiem ile W bede potrzebowal ale pewnie z 500, chcial bym znalezc jakis uzywany w cenie 150 zl (nie jestem pewny tylko czy w takiej cenie dostane cos dobrego)

 

procek i plyta - tutaj wlasnie chcial bym albo jakiegos phenoma 2 rdzeniowego z 2 kolejnymi odblokowanymi albo fabrycznie 4 rdzeniowy, podkrecac pewnie nie bede bo nie bedzie takiej potrzeby. do tego jakas plyta glowna. wolal bym kupic to w zestawie, plyta musi wspolgrac z moim ramem 1600.

 

zalozenia finansowe:

 

Dysk 140 zl

Zasilacz 150 zl

Obudowa 70 zl

Procek + Plyta 440 zl

Grafika 400-500 zl

 

Wychodzi 1200/300 + kw

 

Pytania:

1: Czy ww dysk jest dobry? Malo ma Gb ale nowka i 7200 rpm.

2: Jaki zasilacz? 500W chyba wystarczy nawet jak bym wzial hd 6870, jakiej firmy kupic i by nie przesadzic z jego staroscia? Jak by ktos podal link na allegro z czyms ciekawym to bede wdzieczny.

3: Jakie mamy jeszcze przyzwoite i tanie obudowy po za brutusem by mi sie w srodku wszystko nie ugotowalo?

4: najwazniejsze: procek i plyta glowna: Mam na nie 440 zl wiec mysle ze cos chyba ciekawego uzywanego mogl bym w tej cenie dostac, pytanie tylko co? Wiem ze phenomy 965 sa dobre ale nie moge nigdzie znalezc zadnych uzywanych w przystepnej cenie.

Link to post
Share on other sites

tylko ten dysk niech Ci przez allegro sprzeda, bo tu na forum rozne juz jaja byly z nieuczciwymi sprzedawcami.

bude to wez nawet CM elite, ogolnie to przejrzyj allegro. czasami trafiaja sie fajne, starsze obudowy Anteca w dobrej cenie. Antec robi dobre jakosciowo budy, wiec smialo szukaj.

http://allegro.pl/zasilacz-500w-seasonic-ss-500gb-12cm-atx-oem-nowy-i2640475282.html

co do procka, to zobacz tez phenoma II 720 z 3 rdzeniami i odblokowanym mnoznikiem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...