Skocz do zawartości

Pc za około 3k do obróbki video i grafiki.


Recommended Posts

Witam. Komputer będzie stosowany do obróbki video, zdjęć, tworzenia animacji, grafiki 3d oraz od czasu do czasu do nowszych gier. Na sam komputer chcę wydać około 3k. Do tego chcę dokupic później monitor za około 2k. Komputer będzie również podkręcany. Proszę o ocenę zestawu i dobre rady.

 

AMD Phenom II X4 965 - 360pln

ASROCK 970 EXTREME 4 - 360pln

KINGSTON HyperX 16GB 1600mhz - 320pln

Seasonic X-Series 660W - 550pln

OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G 128 GB - 440pln

WD Caviar Black WD1002FAEX 1000 GB - 435pln

Radeon HD 7850 - 720pln lub GeForce GTX 660 - 1000pln

Thermaltake Contac 29 - 130pln

 

Fractal Design Define R3 - 360pln

 

3315 z tańszą grafą i bez obudowy.

Link to post
Share on other sites

szkoda ze musi byc podrecanie moze by sie udalo zrobic cos na i7

 

a jak chcesz amd to warto fx-a jakiego bo one sa niezle w operacjach wielowątkowych :)

 

ram dobrze by zostało więcej nie wiem skad masz taka cene na ten ram ale ja mam ram ten nowki 16gb za 300 z wysyłka

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, jeżeli podczas obróbki nie będziesz zabawiać się w tworzenie scenek z użyciem 3d to raczej wszystko powinno ścisnąć na i5, ale przy takim budżecie, to nawet na nią nie starczy. I jak już to do obróbki tylko GTX, radeony nie są wspierane przez programy do obróbki dzięki braku CUDA. Grafika, z i5 mogła by ładnie współgrać podczas obróbki, więc możliwe, że nie potrzebna by ci była i7.

Link to post
Share on other sites

Troche poszukalem i taki zestaw skombinowalem:

 

Intel Core i5-3570k 3.4GHz - 870

ASROCK Z77 EXTREME4 - 505

KINGSTON HyperX T1 DDR3 8GB 1866MHz CL9 - 180

Chłodzenie CPU THERMALTAKE Contac 21 - 70

GeForce GTX 660 Ti 2GB DDR5 - 1105

WD Caviar Black 7200 64MB SATAIII 1TB - 355

Seasonic X-Series X-660 80Plus Gold 660W - 520

 

3605 PLN

 

Co myslicie?

Link to post
Share on other sites

jesli nie bedzie planowal sli to i zs 650 styknie do tego zestawu wtedy by lepiej mu wszystko smigalo warto dobic do 16gb ramu i dac mocne chlodzenie takie jak macho czy cos tego pokroju a grey pod to wejdzie

 

pozatym co do ramu grey tez mozesz podkrecic to nie jest przymus miec taka czestotliwosc ja swoje krecilem na cl8 i spokojnie sie odpadaly stabilnie

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...