Skocz do zawartości

Filtry, a wentylatory wydmu****ące nagrzane powietrze


Recommended Posts

Czy montuje się filtry na wentylatorach wyrzucających ciepłe powietrze z obudowy, czy to całkowicie mija się z celem? I tylko pogarsza obieg powietrza i zwiększa ilość nagrzanego powietrza i kurzu w obudowie? A może to zależy od strony po której się przymocuje filtr?

Edytowane przez Lateralus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu montować filtrów na wentylatorach wydmu****ących, bo ewentualny brud z budy się na nich zatrzyma, a to może nie tyle zakłócić obieg powietrza, co utrudniać wypychanie gorącego powietrza z budy, a to jest niepożądane. Ja zamontowałem na wentylatorze wdmu****ącym, oraz we wszystkich pustych miejscach.

Edytowane przez Zwolas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu montować filtrów na wentylatorach wydmu****ących, bo ewentualny brud z budy się na nich zatrzyma,

Byłby to argument tylko wtedy kiedy byś w ogóle nie miał filtrów z przodu i na dole a tak to takie bajeczki idź poopowiadać gdzieś indziej...Filtry na górze i z boku są bardziej niż wskazane tylko najpierw widzę niektórzy sami muszą się o tym przekonać skoro nie wierzą w udokumentowane testy w normalnych domowych warunkach...
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobrze w takim razie oświeć mnie, po co zakładać filtry na wentylatorach wypychających powietrze z tyłu obudowy? Skoro, jak twierdzisz, w obudowie jest czysto dzięki filtrom z przodu, z boku, z dołu itp. to przecież kurz nie dostanie się do obudowy "pod prąd". Zgodzę się natomiast, że u góry jest wskazane, bo jak komputer nie pracuje, to kurz może się tam dostać grawitacyjnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@

Czy Ty czytasz ze zrozumieniem to co ja piszę?

 

Byłby to argument tylko wtedy kiedy byś w ogóle nie miał filtrów z przodu i na dole

Poza tym przejrzyj trochę recenzji obudów i moich komentarzy a zorientujesz się, że nigdy nie twierdziłem że filtry z tyłu są konieczne ;)
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...