Skocz do zawartości

Zakup monitora Gry,filmy,internet,CAD


Recommended Posts

Witam,

Nie dawno złożyłem nowy komputer i teraz przyszedł czas na kupno nowego monitora.

Monitor planuje zakupić w sklepie "nie dla idiotów" ze względu na 50rat 0%.

Wybór niestety jest nie wielki i dotyczy tylko marki Samsung oraz LG. A bardzo zależało mi na Dell-u...

Jako że znam się na monitorach w podstawowym zakresie wiedzy proszę was abyście mi doradzili jaki monitor z niżej wymienionych jest najlepszy. Monitora będę używał przeważnie do gier,internetu,filmów oraz do programów CAD.

Samsung

LS24B300BL/EN

LS23B550VS/EN

LS23B350HS/EN

LS23B300NS/EN

S23A350H

 

LG

D2342P-PN

M2452D-PZ

 

Dodam że jutro zamierzam się wybrać na zakup nowego monitora.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Żadnych profesjonalnych projektów jeszcze nie tworzę, można powiedzieć że jestem początkujący. Od czasu do czasu jakiś projekt na uczelnie zrobię w Autodesk Inventor. Jednakże gdy skończę studia zamierzam iść w tym kierunku, a że tego typu sprzętu za często nie wymieniam dobrze by było gdyby ten monitor służył mi około 7lat.

Link to post
Share on other sites

Niestety Eizo S2243W wykracza mój budżet, wiem też że monitory które wymieniłem nie są zbytnio warte uwagi i doszedłem do wniosku że zakupu dokonam w sklepie internetowym który oferuje zakup na raty. Jak już coś kupować to żeby pieniądze które wydaliśmy były dobrze zainwestowane.

 

Znalazłem 3 ciekawe monitory które moim zdaniem powinny się dobrze spisywać mimo nie dużego budżetu max 1000zł +/- 100zł

Dell 23" LED U2312HM

Dell 24" LED U2412M

IIYAMA 23 LED Prolite XB2374HDS-B1

 

Znasz może jakieś inne monitory które są "porządne" do około 1000zł?

Link to post
Share on other sites

Bardziej skłaniałbym się do 1000zł ale jakby znalazł się jakiś monitor za 1100zł do którego warto dołożyć to nie problem.

Monitory które zaproponowałeś niestety wykraczają mój budżet, ale muszę przyznać że Eizo FS2331 ładnie się prezentuje.

 

A co sądzisz o modelach które ja wymieniłem oraz jaka jest różnica między tymi dwoma Dell-ami, oprócz rozdzielczości i wielkości matrycy. Bo ceną różnią się sporo.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

jeśli już miałbym wybierać coś do pracy to postawiłbym na U2412HM, z uwagi na proporcje i rozmiar plamki, w prawdzie do CAD'a powinna być dużo mniejsza, ale ten monitor i tak praktycznie nie spełnia żadnych innych wymogów CAD'owskich więc ten też można spokojnie pominąć i skupić się na bardziej codziennym/studenckim wykorzystaniu do którego jest najlepszy z całej ww. trójki

 

 

jaka jest różnica między tymi dwoma Dell-ami, oprócz rozdzielczości i wielkości matrycy

tftcentral.co.uk i czytamy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...