Skocz do zawartości

Diagnoza - najsłabsze ogniwo mojego zestawu.


Recommended Posts

Witajcie.

Od dłuższego czasu odczuwam jakiś silny niedosyt dotyczący działania mojego zestawu. Wydaje mi się, że coś tutaj ogranicza całą resztę, ale nie jestem na tyle biegły, aby móc to ocenić. Wygląda na to, że w grach już nie mogę sobie pozwolić na brak zmartwień przy ustawieniach do 1080p

Mój zestaw:

Procesor: Intel Core i7 870 2,93 GHz @ 3,52 GHz i Scythe Mugen II rev. B

Mobo: Asus P7P55D LE

Grafika: MSI Lightning HD 5870 1GB DDR5

Pamięć: 2x2GB Goodram DDR3 Play Dual CL8

Dyski: 2x Samsung Spinpoint F3 500GB (RAID 0)

Zasilacz: Chieftec APS-750C 750W

Pudło: CM Dominator II 692 Advanced

Całość stoi na Windows 7. Chyba nic więcej nie trzeba podawać. Czy zestaw ten ma jakieś słabe ogniwo, które może negatywnie oddziaływać na resztę? Co mogę wymienić bądź co dodać, aby wykorzystać maksymalnie potencjał tego, co jeszcze modyfikacjami można z tego wycisnąć?

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna, do swobodnego fullhd powinno być 2gb ramu w niej, czyli zmiana na np 7870/7850 będzie ok

i obecnie ram jest tani, proponuję dokupić jeszcze 2gb - niewielki koszt, stratny nie będziesz, a jak się okaże że to rozwiąże problem to i na grafice oszczędzisz (niektóre gry, takie jak np bf3 czy max payne 3 potrzebują trochę więcej ramu by ładnie działać na najwyższych ustawieniach)

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

wylaczyc dziwne mililno krotne filtrowania anizo itp nic nie dajace bzdety

5870 to wciaz bardzo mocna grafa i szczerze mowiac nie widze tytulu ktoremu by nie wystarczala do bardzo plynnej rozgrywki

 

moge sobie pozwolic na brak zmartwien w ponad fhd przy tylko 5770

 

najslabszym ogniwem jest winda7 - zasmiecila sie zapewne bo to system smietnik;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...