Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Zakupiłem w tym tygodniu te głośniki, dziś sprawdzałem je w nowym komputerze i wydaje mi się, że coś jest nie tak. Sytuacja wygląda następująco: głośniki podłaczone, wszystkie kabelki wpięte i gdy nie leci nic z głośników, to przy zbliżeniu do nich ucha słychać lekki szum oraz ciche buczenie. Nie wiem, ale wydaje mi się, że chyba czegoś takiego nie powinno być. Co prawda nie jest to słyszalne z odległości, więc zasadniczo nie przeszkada, ale jeśli jest to wada fabryczna, to bym dał do reklamacji. Tylko własnie nie wiem czy podjedzie to pod reklamację? Próbowałem podłączyć do laptopa, było to samo, tylko tu jeszcze słyszałem (gdy przyłożyłem ucho do miejsca gdzie kabelek wchodzi do laptopa) jakieś szmery. Po wyciągnięcu kabelka z laptopa gdy miałem go w palcach każde dotknięcie końcówki powodowało że w mały głośniczkach to buczenie trochę było większe, może coś z końcówką tego kabelka jest nie tak? Bo chyba to nie wina, że czegoś nie mam na kompie zainstalowanego?

Będę wdzięczny za jakieś odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

"normalne"

czy szum jest slyszalny z 2 m po odolaczeniu zrodla dzwieku a wzmocnieniu glosnikow?

 

bardzo dobej jakosci dzwikowka moze po podlaczeniu szum zminimalizowac lub nawet pozbyc sie go calkowicie tak ze jest ponizej poziomu bez dziekowki , kiepska dzwiekowka moze natomiast jeszcze szum spotegowac

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak, jak napisałem że ten szum/buczenie z dalszej odległości nie jest słyszalne. Tylko gdy przybliza się do głośników, choć już lekko dalej też trochę słychać, ale jednak mi sie wydaje że mam dośc czułe ucho, dlatego to wyłapuję :) Na pewno 2metry nie słychać żadnego buczenia, czy szumu. Gdy podłączyłem głośniki do kontaktu bez podłączania do komputera szum/buczenie także występuje, odgłos jest cały czas taki sam, jednostajny, nie ulega zmianie niezależnie czy podkęcam głos czy ściszam. Stare 8letnie głośniki Creativa (może to lepszy model od tego ModeCom, nie wiem ile wtedy za nie dałem, też sa to dwa małe głośniczki plus jeden duży, ale przy próbach zdaje mi się, że są moniejsze niż te nowe) jakoś nigdy mnie tym nie drażniły, choć gdy je teraz podłączyłem to też słychać szum, ale jest on chyba cichszy, no i nie występuje to buczenie chyba, że ruszam pokrętłem to w pewnych miejscach także buczy. Co do tych ModeCom'ów to jak teraz jeszcze sprawdzałem to po podłączeniu do kompa, w lewym głośniku powiedziałbym bardziej, że to może nie bucznie, co bardziej taki jakby odłos helikoptera, wiatraczka (nie wiem czy to dobre określenie:) ) Dowiadywałem się zarówno w sklepie jak i u ModeCom jak to z tymi głośnikami, sklep odpisał że w tym modelu jest to raczej normalne, ale radzili się skontaktować z producentem, producent odpowiedział:

"Ogólnie w wiekszości głośników jak nie we wszystkich występuje

delikatne szumienie lub jak Pan pisze buczenie. Jest słyszalne przy

przyblizeniu sie do głosnika(membran). Mam pytanie czy słychać cokolwiek

z okolic np 1 metra?. Proszę porównać z innymi zestawami głośnikowymi

znajdującymi sie w domu i efekt bedzie ten sam lub podobny. Jeżeli to

buczenie jest zbyt uciążliwe i głośne prosze zareklamowac produkt u

sowjego sprzedawcy"

 

Tak więc wygląda na to że chyba reklamacja nie ma za bardzo sensu?

Myślałem czy sterowniki karty graficznej mogą coś dać? W zasadzie nie wiem czy mam zainstalowany odpowiedni sterownik, bo w menedżerze urządzeń jest napisane: "Urządzenie zgodne ze standarte HD Audio". Głos miałem już zanim zainstalowałem sterowniki z płytki dołączonej do płyty głownej (Gigabyte GA-A75M-S2V), zresztą jak sprawdzam ten zainstalowny sterownik to wygląda na sterownik Microsoftu. Jednak na płytce zainstalowałem z Chipsetu wszystko co było, nie widziałem tam nic "audio". Czy zainstalowanie sterownika do płyty może coś dać jeśli idzie o dźwięk? Raczej w to wątpię, bo skoro takie buczenie jest gdy sprzęt nie jest podłączony do komputera to pewnie także po podłączeniu (obojętnie co zmienię) też tak będzie.

 

drachenfeles, potencjometr czyli co? I jak to zrobić? :)

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

Gniazdko do którego mam podłączoną listwę nie ma uziemienia, wiem że powinno się podłączyć listwę do gniazdka z uzieminiem, ale niestety w domu takie gniazdka mam tylko w łazience i kuchni :) (hmm może by pasowało coś z tym zrobić...) Ale głośnik nie ma wtyczki z wejściem na bolec, tak więc czy gdyby go podłączyć do gniazkda z uziemieniem to by coś dało? PSU czyli zasilacz? Zasilacz jest nowy Aerocool 450, już nie pamiętam całej nazwy, na pewno nie z górnej półki, ale chyba też nie zupełnie kiepski?.

Edytowane przez sokrates1906
Link to post
Share on other sites

jak sie ma szum w glosnikach to raczej wynika to z tego ze producenci czesto uzywaja slabszych komponentow i zapominaja o magnetycznym ekranowaniu swoich produktow bo to by za bardzo zwiekszylo cene takiego zestawu.

 

Sam mialem wiele roznych producentow i na czas dzisiejszy jestem juz tylko przy jednym i moge powiedziec ze juz nigdy nie mam buczenia.

Link to post
Share on other sites

prodigy hi-fi ma "ekranowanie " i buczy

ac1 - ma - buczy

elite nie ma i nawet buczacego wzmaka wysteruje praktycznie do nie buczenia

xonard1 tez troche/ d2 tak samo jak elite

 

ekranowanie nie wydaje sie tu najwazniejszym rozwiazaniem

 

a samo ekranowanie obudow kolumn nie ma na celu ochrony glosnikow ale innego sprzetu przed wplywem magnetyzmu z glosnikow - ekranowanie kolumn nie wplywa na budzenie /nie buczenie - przynajmniej ja czegos takiego nigdy nie zauwazylem

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

u mojej dziewczyny na buczenie pomoglo wylaczenie w biosie oszczedzania energii w postaci stanu C1E. jakies to zaklocenia robilo ;).

a gnizadko sobie uziem. jak nie masz 3 przewodowej instalacji, to zrob to nawet poprzez polaczenie bolca z zerem. w google znajdziesz do tego poradniki. wpisz zerowanie gniazdka.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...