Skocz do zawartości

Compal JHL90 WIN XP PRO SP3 - zwiecha systemu


Recommended Posts

Witam, moj pierwszy post na forum.

Mam problem, nie wiem co jest jego przyczyną..

opis:

laptop Compal JHL90 WIN XP PRO SP3

 

po jakims czasie uzywania windows (np 2h lub 5 min)

wlaczam np firefox, lecz sie nie uruchamia, tylko widac proces w taskmgr.

jak juz sprawdzam czy ten proces firefox sie uruchomil w taskmgr, to nie idzie zakoczyć procesu..

potem otwieram nowe okno mój komputer: win+e - wtedy nie otwiera sie okno moj komputer zamiast tego zawiesza sie pulpit i pasek zadan. nadal działają dotychczas otwarte okna - przełączam alt-tab

 

..

wiec poddaje się i taskmgr->zamknij komputer

no i wtedy wszystko sie zawiesza (myszka nie)

pozostaje tylko silowe wylaczenie laptopa...

 

..

przecież to jest nowy sprzęt, więc kurcze chyba kwestia softu. skanowalem antywirusem,

combofix skasował mi kilka wirów, zwłaszcza ten co jest przenoszony na pendrivach i robi autoruny na dyskach..

 

proszę o rady

pozdrawiam,

borovsky

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witaj,

 

po czyszczeniu systemu ze śmieci możesz mieć różne objawy dziwacznego zachowania się Windows (zależy np. jakie pliki zostały uszkodzone w wyniku pojawienia się i usunięcia śmieci itp).

Najczęściej daje się to naprawić korzystając z metody naprawy systemu poprzez tzw. instalację w miejscu.

Problemem może być tu jednak fakt, że w Twoim przypadku jest to laptop z preinstalowanym OSem i niekoniecznie masz do niego płytę instalacyjną.

Jeśli masz na przykład tylko płytę tzw Recovery CD (z automatycznie reinstalującym się systemem) to musiałbyś zrzucić gdzieś na jakiś przenośny dysk wszystkie swoje dane (a przynajmniej te najważniejsze) i wtedy możesz odtworzyć z takiej płyty system od zera. Tu uwaga: ta operacja najczęściej najpierw kasuje wszystko co jest na dysku, więc uprzednie skopiowanie danych jest życiowo istotne :)

Inna opcja to próba naprawy z innej płyty instalacyjnej XP, jednak tu może pojawić się problem z właściwym kluczem instalacyjnym.

Kolejna rzecz, to możliwe, iż Twój komp nadal jest zasyfiony i musisz jeszcze wyplenić co nieco z niego, by zaczął znów zachowywać się normalnie. Możesz na przykład spróbować narzędzi podanych tutaj albo tutaj

Pozdrawiam

PS: Możesz także zajrzeć do Podglądu zdarzeń (w Narzędziach administracyjnych, w Panelu Sterowania) i zobaczyć czy na przykład logi Aplikacja albo System nie zgłaszają jakichś błędów, po czym próbować je rozwiązać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...