Skocz do zawartości

Monitor do gier do 1100zł


Recommended Posts

Witam chciałbym prosić o pomoc w wyborze monitora, od 6 godzin przejrzałem mnóstwo recenzji, opinii, testów i wszędzie piszą co innego więc może tutaj znajdzie się ktoś obeznany z tematem i będzie mógł mi pomóc.

Monitor będzie mi służyć najczęściej do grania w gry typu FPS np: Call of Duty MW3 czy Battlefield 3

Zależy mi na tym by miał 24 lub 23 cale, bardzo dobrą jakość obrazu, kolorów, szybki czas reakcji.

Mówiąc krótko żeby był to po prostu najlepszy monitor do gier jaki można dostać w tej cenie.

Po wielogodzinnych poszukiwaniach zainteresowały mnie takie monitory jak:

1. LG LED 24 M2432D-PZ

2. LCD Iiyama 24 PLE2473HDS

3. ASUS 24 LED VE247H LUB VE248H

4. BENQ LED 24 GW2450HM

5. BENQ LED 24 RL2450HT

 

Wcześniej posiadałem LG FLATRON W2052TQ i byłem z niego bardzo zadowolony ale niestety totalnie mi zdechł a gwarancja dawno się skończyła. Problem polega jeszcze na tym że nowy monitor muszę wziąć na raty podałbym link do sklepu w którym zamierzam to zrobić gdyż tam pasuje mi to najlepiej i tam na pewno owe raty dostane ale nie wiem czy podanie linku do takiego sklepu nie będzie uznane za jakąś reklamę

 

Czekam na wasze propozycje który z tych monitorów będzie najbardziej odpowiedni lub może ktoś poleci jeszcze jakiś inny model.

Edytowane przez Katzo1902
Link to post
Share on other sites

Niestety na BenQ XL2410T / XL2420T mnie najzwyczajniej w świecie nie stać.

Co do u2412hm to IPS z czasem reakcji 8ms średnio widzi mi się w dynamicznych grach.

Wyżej polecone Benq czyli te co ja napisałem: RL2450HT , GL2450HM ?

Zastanawiają mnie jeszcze te dwa Asusy: VE248H , VK248H

Mój wybór padnie pewnie na któryś z tych dwóch wymienionych przeze mnie Benq lub Asusów, tylko nie mogę się zdecydować, każdy z nich cenowo wyniesie między 715 - 950 zlotych. Prosiłbym jeśli to możliwe o wskazania najlepszego sprzętu z tego grona.

Każdy z nich ma taki sam czas reakcji gtg 2ms , zwykły 5ms. i taką samą jasność 250cd

różnią się tylko kontrastem , największy ma Asus vk248h bo ponoć jak twierdzi producent 50M:1 w co aż mi trochę trudno uwierzyć, suche dane jednak nie dają mi wiedzy jak te cztery monitory będą sprawdzały się w grach ani na którym z nich obraz będzie lepszy, I właśnie dlatego zwracam się o pomoc do ludzi bardziej rozeznanych w tym temacie.

Edytowane przez Katzo1902
Link to post
Share on other sites

Co do u2412hm to IPS z czasem reakcji 8ms średnio widzi mi się w dynamicznych grach.

nie patrz na czas reakcji i inne "parametry" wypisywane przez producenta, bo to nic nie znaczy

 

715 - 950 zlotych. Prosiłbym jeśli to możliwe o wskazania najlepszego sprzętu z tego grona.

w takim razie zostają Dell U2312HM lub BenQ GW2450HM

Link to post
Share on other sites

Co do u2412hm to IPS z czasem reakcji 8ms średnio widzi mi się w dynamicznych grach.

To źle się tobie wydaje , monitory firm typu Dell Eizo mają bardzo dobre czasy reakcji i nie smużą.

Po za tym monitory TN mają jeszcze więcej a to co jest napisane to ściema 2/5 Ms nie mają nawet monitory CRT.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te 4 które wymieniłem są w tym przedziale cenowym co napisalem 715-950 zlotych.

Każdy z tych monitorów ma podany czas reakcji 2ms ale to jest oczywiste ze to jest gtg , każdy z nich ponoć ten prawdziwy ma 5ms.

przypomnę które wymieniłem

BENQ GL2450HM

BENQ RL2450HT

ASUS VE248H

ASUS VK248H

 

 

Na monitor Eizo niestety mnie nie bardzo stać. W proponowanym Dell U2312HM przeraża mnie trochę ta matryca IPS oraz to 8ms naczytałem się sporo o tym na wielu stronach i większości ludzie odradzają IPS i tak samo odradzają monitory z czasem reakcji 8ms do gier typu FPS nie chce się później rozczarować grając w coś widząc smużenie.

Link to post
Share on other sites

W proponowanym Dell U2312HM przeraża mnie trochę ta matryca IPS oraz to 8ms naczytałem się sporo o tym na wielu stronach i większości ludzie odradzają IPS i tak samo odradzają monitory z czasem reakcji 8ms do gier typu FPS nie chce się później rozczarować grając w coś widząc smużenie.

mówiąc bez ogródek głupot się naczytałeś

na wspomnianym wyżej tftcentral masz pomiary responsywności z jednolitą metodologią, możesz sobie porównać różne modele monitorów

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na tej stronie i modele które podałem mają responsywność 2ms natomiast DellU2312HM ma 8ms. Także nadal nie wiem który z tych będzie najlepszy w tym przedziale cenowym. W monitorze ASUS VK248H kuszący jest kontrast aż 50M:1 aczkolwiek nie wiem czy rzeczywiście przekłada się to aż tak na jakość obrazu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na tej stronie i modele które podałem mają responsywność 2ms natomiast DellU2312HM ma 8ms

:mlotek: To znaczy że nie sprawdzałeś

 

DELL u2312hm - 0.6

 

BENQ - 6 ms

 

 

http://www.tftcentral.co.uk/images/benq_gw2450h/input_lag1.jpg

 

Tutaj stronka - http://www.tftcentral.co.uk/reviews.htm

 

Wybierasz monitor i tam masz spis treści i wybierasz NP - Input lag

Link to post
Share on other sites

przypomnę które wymieniłem BENQ GL2450HM

Niestety na tej stronie nie ma żadnego z monitorów które ja podałem

:sciana::?::right:http://www.tftcentral.co.uk/reviews/benq_gw2450hm.htm

 

GW / GL różnią się tylko matrycą gl ma tn a gw ma va.

GW będzie miał ładniejsze kolory.

 

http://www.agito.pl/...paign=wszystkie

 

 

Bierz tego GW2450HM naprawde świetny monitor :)

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

i chyba tak właśnie zrobie GW2450HM wydaje się mieć świetne parametry w tym przedziale cenowym, matryca vn, kontrast statyczny 5000;1 , dynamiczny 20M;1 czas reakcji 5ms , input lag 6.0, i cena około 770 . Wszystko jest za tym żeby mój wybór padł właśnie na niego :) Mam nadzieje że sprawdzi się w grach takich jak Fifa13, Battlefield3 czy Diablo3.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...