Skocz do zawartości

gigabyte gtx 670 niestabilny itp.


Recommended Posts

Witam. Otóż problem polega na tym, że za każdym razem przy próbach benchmarka heaven i 3dmark 11 komp się zawiesza bądź robi się czarny ekran. Jeśli chodzi o gry to głównie w stalkerze zew prypeci robi się czarny ekran i minimalizuje grę po czym trzeba ją wyłączyć menadżerem oraz w bf3 dzieje się podobnie z tym, że nieregularnie. Dodatkowo czasami miga na czarno, ledwie zauważalnie. Wyczytałem, że problem może leżeć po stronie BIOSU z tym, że nie mam pewności jaki posiadam. Gpu-z twierdzi, że mam wersję f4 a aplikacja gigabyta do flashu BIOSU @BIOS twierdzi, że wersję f12. Nie chcę na razie ruszać bo to poważne sprawy. Której aplikacji powinienem zaufać ?

Link to post
Share on other sites

Ustaw power target na max, jak nic nie da to faktycznie bios skopany.

 

Ostatnio gigabyte wypuszcza lipne karty, nie dość, że chłodzenie głośniejsze niż u konkurencji, niebieskie pcb :P to jeszcze niestabilne, czyt. nie działające.

Edytowane przez wallhack
Link to post
Share on other sites

Akurat winx3 to najwydajniejsze i najcichsze chłodzenie z tego co wiem i słyszę. Co do power target to zwiększyłem z wartości 100% do maymalnej czyli 112% i testy ruszyły. Aczkolwiek dalej pojawia się błąd (teraz podczas 5 testu (chyba))

 

http://imageshack.us/a/img812/8288/bd2py.th.jpg

 

oraz z testów przed zwiększeniem power target mniej więcej w tym samym czasie pojawia się coś takiego (wpis z dziennika zdarzeń)

 

http://imageshack.us/a/img89/9902/bd3a.th.jpg

 

Przetestuję teraz w grach jeszcze. No i musem okazuje się być włączenie adaptacyjnego v-sync bo bez tego często miga ekran i jakieś paski się pojawiają itp.

Link to post
Share on other sites

OK, zwiększenie power target zdecydowanie pomogło. 2 godziny grałem teraz w stalkera i bez problemów. A wcześniej nawet 2 minut się nie dało. Do rozwiązania został jedynie problem z tymi błędami w 3dmark 11, ponieważ heaven przechodzi bez problemów (1,8k ptk z wszystkimi ustawieniami na max i rozdziałką 1920x1080).

 

Edit.: minute po napisaniu posta... bach...

 

 

http://imageshack.us/a/img20/5310/sterownikbd.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez arekdbz
Link to post
Share on other sites

Ostatnio gigabyte wypuszcza lipne karty, nie dość, że chłodzenie głośniejsze niż u konkurencji, niebieskie pcb :P to jeszcze niestabilne, czyt. nie działające.

Dawno takich bredni nie czytałem. Chyba coś pomyliłeś, akurat w serii GTX670 to najlepsze chłodzenie autorskie, z którym jedynie konkuruje Asusowskie DCU II.
Link to post
Share on other sites

Sterowniki u mnie szaleją. Ekran to samo...

 

http://imageshack.us/a/img687/1061/zaniktekstur.th.jpg

 

http://imageshack.us/a/img689/8332/ponownybdsterw.th.jpg

 

W sąsiednim temacie dotyczącym 560ti wyczytałem, że podniesienia napięcia pomogło (dokładnie takie same symptomy). Zaraz zobaczę czy u mnie też podziała.

 

Podniesienie minimalnego napięcia nie pomogło. Zresztą i tak nie za bardzo to działa, ponieważ działało z mniejszą wartością niż ustawiłem.

 

OK, zauważyłem, że zostało pełno plików po ATI (ach te deinstalacje) a więc istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że się po prostu gryzą sterowniki. Jutro się za to zabiorę i zobaczę jakie będą tego wyniki. W najgorszym wypadku znienawidzony przeze mnie format. Mam nadzieję, że to jest przyczyną. Inaczej ręce mi opadną z bezsilności.

Link to post
Share on other sites

Napisałem, że chłodzenie jest głośniejsze od konkurencji (czyt. Asus) i tutaj się wszystko zgadza. A karty są lipne, bo tutaj koledze nie działa GTX 670, w innych tematach mnóstwo osób odsyła hd 7850 na gwarancję... Jakoś nie widzę, żeby karty Asusa czy MSI sprawiały takie problemy.

Link to post
Share on other sites

Napisałem, że chłodzenie jest głośniejsze od konkurencji (czyt. Asus) i tutaj się wszystko zgadza. A karty są lipne, bo tutaj koledze nie działa GTX 670, w innych tematach mnóstwo osób odsyła hd 7850 na gwarancję... Jakoś nie widzę, żeby karty Asusa czy MSI sprawiały takie problemy.

Chłodzenie WF3 jest cichsze i wydajniejsze niż DCU II w przypadku GTX670. Jedynie fabrycznie Asus jest ustawiony ciszej - to zgoda, ale kosztem wyższej temperatury. Jeżeli zrównamy temperatury to Gigabyte jest cichszy, a tyle to chyba każdy potrafi przesunąć suwak w MSI AB. Dodatkowo WF3 na maksymalnych obrotach schłodzi do dużo niższej temperatury niż DCU II na najwyższych. http://forum.benchmark.pl/topic/47613-kepler-gtx670-pierwsze-testy/page__st__240?do=findComment&comment=584339 zobacz post 260. Co do awarii to niestety nie masz racji, Asus jest dużo bardziej awaryjny, a wersje TOP często po wyjęciu z pudełka musiałem odsyłać, bo nie dawały rady z tymi zegarami pracować. Co do problemów na forum to niekoniecznie jest wyznacznik awaryjności. Ludzie generalnie piszą jak mają problem a nie chwalą się jak jest dobrze. Dlatego dużą rolę odgrywa tutaj popularność danego modelu, np jest 100 uzytkowników Gigabyte i 3 ma problem a 50 użytkowników posiada Asusa i dwóch ma problem nie oznacza statystycznie, że Asus jest mniej problematyczną kartą. Ja swoje opinie opieram na własnej skórze a sprzedaję sprzęt i widzę co najczęściej wraca do serwisu.

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Całkiem nie tak dawno miałem też problem z karta gigabyte tyle, że 580gtx oc, przy graniu w bf czy benchmarkach często obraz stawał i nic nie działało, albo właśnie sterownik przestał działać. W końcu ściągnąłem sobie biosik zainstalowałem i problem zniknął. Mogę grać ile chcę nic się nie wiesza itp. Polecam wgrać bios jak jest dostępny a problemy znikną.

Link to post
Share on other sites

Po formacie problem dalej występuje na najnowszych sterach. GPU-Z pokazuje ,że mam wersję BIOS 80.04.31.00.58 a więc jest to chyba f4. Natomiast programy typu OC guru, gpu tweak itp. pokazują wersję f12 z tym że nie kodowo tylko właśnie po nazwie. Pozostaje mi już tylko sprawdzić starsze stery, spróbować flashować BIOS i wyjąć jedną parę ramów... Jak to nie pomoże to oddaję na gwarancje...

Link to post
Share on other sites

Padają widze w tym temacie znowu posty jaka to firma robi lepsze karty. Co do samego tematu nie mam za wiele do dodania, jedytnie to że ja bym tam sie nie pierniczył z czymś takim tylko oddawał na gwarancje albo żądał zwrotu zainwestowanych pieniędzy ;)

 

Co do tematu asus vs GB vs inne firmy, mam Asusa GTX 670 DCII, na głośność chłodzenia nie narzekam, temperatura nie przekracza 70 stopni, jednakże niestety boost w takim wypadku spada. Do tego trafiłem na taki felerny egzemplarz, że nie dość, że nie jest fabrycznie podkręcony tylko zegary jak każdy referent (na rdzeniu 915 MHz) to jeszcze da się go podkręcić max 120-130 MHz na rdzeniu i bodajże 400 na pamięci ;>

 

Reszte zinterpretujcie sami, wersja non top a więc nie mam żadnych praw co roszczeń ;)

 

Chcesz to baw się w biosy, ja bym radził oddać na gwarancje, wydajesz pieniądze nie by naprawiać nowy sprzęt i przywracaćgo do stanu używalności, tylko cieszyć się z jego używania.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jasna sprawa, że sprzęt kupujesz po to aby kupić i się dobrze bawić ;) Po to wydaje się tak duże sumy pieniędzy. Jednak jak odda ją na gwarancje to poczeka sobie powiedzmy około 1 miesiąca na grafikę, a przyślą mu z wgranym nowym biosem i tyle. To tak samo jak płyty główne, jak ma powiedzmy rok i coś nowego nie działa jak powinno to co oddajesz ją na gwarancje :?: :?: :?: Czy wgrywasz nowy bios i zapominasz o problemie ciesząc się z tego co masz.. Jeśli boi się wgrac bios to też nie problem zanosi kompa do sklepu w którym brał grafikę i bios mu powinni wgrać od ręki. Jeśli to nie pomoże to i owszem sprzęt można reklamować jako wadliwy. ;) ;)

Link to post
Share on other sites

przy próbie flashu biosu wywala mi ErrCode=0x2000000E

 

NO cóż. Na starszych sterach jest to samo. BIOS jest niby najnowszy. nic innego mi do głowy już nie przychodzi. Chyba pozostało mi oddać ją na gwarancję...

 

Okazuje, się że to jednak nie karta. To znaczy ona też świrowała ale to nie jej wina. Wina leży po stronie płyty głównej albo zasilacza. Na starej karcie też mi tak teraz świruje. Nawet na pulpicie się już nie da nic robić bo tnie jak skurczybyk. Czyli ogólnie nie jest dobrze...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja nie czaję. Skoro miałęś wcześniej wszystko OK, włożyłeś 670 i nie jest OK to skąd przypuszczenia, że to co innego ? Czytałem, pisałeś, że na starej karcie teraz też się tak robi, ale przed włożeniem 670 przecież nic się nie działo, nie ?

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy. Działo się ale co innego i rzadko. A działo się to, że często nie chciał odpalać. Zasilanie szło, wentylatory działały ale nic poza tym. Diody na mobo się nie świeciły i bios nie ruszał. Było to wałkowane już dawno na forum ale nic nikt nie wymyślił. W serwisie Asusa oczywiście stwierdzili, że wszystko z nią ok (była na gwarancji do zeszłego roku). Ostatnimi czasy działo się to rzadziej. Niemniej jednak taka karta jak gtx 670 może być bardziej czuła na takie rzeczy więc dlatego się to tak mogło objawiać. A wczoraj kompletnie wszystko ześwirowało. Sprawdzałem ramy i to nie one. Wsadziłem starą grafę i to samo. Bios oczywiście najnowszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...