Skocz do zawartości

Zestaw ~7000 (cisza, gry, rendering)


Recommended Posts

No to chyba zostały mi do wyboru dwie rzeczy: cooler CPU i HDD.

Pozbierałem te parę propozycji i chciałem w tym poście się bezpośrednio zapytać o te rzeczy:

 

Coolery CPU:

- Be Quiet! BK014

- Be quiet! BK015

- Be Quiet! Dark Rock 2

- Thermalright HR-02 Macho Rev. 2

- Thermalright True Spirit 140

 

Ten Macho jest fajny, ale jest strasznie duży i nie chcę mieć później problemów z RAMami :) Czy alternatywą dla niego jest któryś z wyżej wymienionych? Czym się różnią te pierwsze 3 Be Quiet!?

 

HDD:

- WD Caviar Green (WD10EARX)

- WD Caviar Blue (WD10EZEX)

 

Ktoś jeszcze polecałST1000DM003 ale może tym razem zaufam WD. Czy jakieś alternatywy dla tych dysków? Może jednak się skupić na szybkości zapisu, a nie na cichej pracy? Jak zamkniemy taki dysk we Fractal Design Define R4 to chyba i tak nie będzie słyszalny? :)

Link to post
Share on other sites

w BQ płacisz za wygląd i za ciche wentylatory , bo wydajne to to nie jest jak na swoją cene

 

noctua jest prawie najwydajniejszym chlodzeniem na świecie + ma niesłyszalne wentylatory ( sam mam)

gigabyte wf3 również mam i asus będzie cichszy ale gorszy o jakieś 8 stopni

 

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=64583&s=70966&s=60098&s=62496&s=68580&s=72628&s=40151&s=71055&s=71234&s=70209&s=65602

ten zestaw jest ok,

 

ale dysk WD green to gó**o

dysk zmiana na taki

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-1tb-sata3-st1000dm003,28219.html

i już raczej malina , płyty gigabyte odradzam bo ktoś tam proponował

Edytowane przez dariushundead
Link to post
Share on other sites

Ok! Dziękuję wszystkim za za opinie i pomoc. Chyba już podjąłem decyzję i wiem co wybrać :)

 

Ale mam w sumie jeszcze jedną prośbę. Chodzi o kartę dźwiękową. Nie będę robił nowego tematu bo chcę zamówić razem z tym zestawem.

Na kartach dźwiękowych się nie znam w ogóle :( Dlatego takie moje pytanie. Czy na karcie dźwiękowej 7.1 będzie możliwość bezproblemowego odpalenia dźwięku 5.1??

Bardzo proszę o jakieś propozycje kart na PCI-E. Jakiś XONAR? :)

Link to post
Share on other sites

Gratulacje wyboru *****iaszczego CPU i7 - 3770 :rotfl:

 

Pany jak to ma rendery robić to jakim cudem umieszczacie LGA1155 w kompie za 7K ?? Nic tylko gratulować rozeznania w sprzęcie - może warto by było wspomnieć o tym że nie macie pojęcia o sprzęcie do pracy, ale za to złożycie dobrą maszynkę do gier, bo wkładanie 3770 jest według mnie błędem i to sporym błędem - procek nijak się ma do byle czego na lga 2011 (chodzi o rendery).

 

Do autora - co dokładnie robisz w tym 3d - jakie aplikacje etc. i stosunek praca vs gry.

Dodam że w tym budżecie prosi się o i7 3820, jak nie i7 3930 ;)

 

Proponuje :

i7 3820 (lga2011 jest znacznie wydajniejsze od lga1155)

Noctua D14 - jedno z najlepszych chłodzeń, legenda w sumie, bardzo ciche i wydajne)

Mobo: Asus 9X79 (bardzo dobry wybór do OC, 8 slotów DDR3 z możliwością OC powyżej 2500MHz, jak dotąd na kilka, może kilkadziesiąt zestawów zero awarii)

Ram - 8 kości po 4GB (32GB) 2133MHz z CL11 od G.Skilla - wchodzą pod D14 na 100%, według mnie jeden z lepszych wyborów jeżeli chodzi o ram (ewentualnie Kingstony Genesisy 2133MHz jeżeli w GSkillach coś Tobie nie odpowiada)

GPU - Radek 7970 z 3GB i szyną 384Bit. W pracy wykorzystuje się głównie obliczenia na podwójnej precyzji - w tym miejscu Ati bije na głowę Nvidię z serią gtx6xx - Ati chula w powyższych obliczeniach w około 1/2 mocy tego co oferuje na pojedynczej precyzji, Nvidia wyciąga zaledwie 1/8 mocy. Generalnie w openCLu ati jest wyraźnie lepsze, ale nie każdy korzysta z dobrodziejstw GPGPU i tu należy wybrać czy wolimy gry (gtx), czy też oczekujemy od karty czegoś więcej (ati).

Dyski - SSD 256GB Cruciala pod OS i programy/gry (nie jest to demon szybkości, ale jeżeli chodzi o trwałość to jeden z najlepszych dysków na rynku). Do tego 1TB Seagate (dm0003) na magazyn, archiwum

Buda i zasilacz - Fractal R3 (wyciszona) + BQ E9 680W na certyfikacie GOLD, modularny

 

http://www.morele.ne...ry/info/9cFYG7/

6'970zł

 

tu autorze dostales dobry zestaw do renderingu. zadnego i7 na lga 1055 nie bierz.

w tym zestawie jedynie bym plyte glowna na wspomnianego wyzej przez saddama MSI zmienil i dysk na magazyn od Hitachi lub WD Red

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...