Skocz do zawartości

Zestaw ~7000 (cisza, gry, rendering)


Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie!

Planuję złożyć zestaw w sklepie morele.net za około 7000 zł wraz z Windowsem. Nie jestem żadnym znawcą podzespołów. Tylko trochę się orientuję. Dlatego też proszę o pomoc w doborze niektórych rzeczy.

Zacznijmy od rzeczy, które są w tym zestawie najpewniejsze:

 

1. OS: Windows 7 HP 64bit

2. CPU: Intel Core i7-3770K (nie chcę zmieniać na i5 więc proszę nie proponować :))

3. RAM: 2x Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz

4. HDD: Dysk Western Digital 1TB Caviar Black

5. ODD: Samsung DVD SHS-222BB BLACK

6. GPU: Asus GeForce GTX 680 lub Gigabyte GV-N680OC-2GD (Co polecacie? Zależy mi oczywiście na tym by była cicha i chłodna)

7. SSD: Samsung 830 MZ-7PC128N/EU lub OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G (Te chyba są warte uwagi? Jakieś inne sugestie? Zależy mi na pojemności 120/128 GB oraz by dysk był stabilny to będzie na nim system oczywiście)

8. Cooler CPU: SilentiumPC Fera Pro HE1224 (Takie przykuło moją uwagę. Ale ogólnie zależy mi na tym by było ciche i chłodne. Dodatkowo fajnie jakby się zmieściło na płycie głównej [z RAMami] i do obudowy :P)

9. Pasta termoprzewodząca: Arctic Silver Arctic srebrny 5 (3.5g) (Niestety nie mają już Zalman ZM-STG2)

10. MB: ASRock Z77 EXTREME6 lub MSI Z77A-GD65 lub ASRock Z77 EXTREME4 (Jak już szaleć... Chcę coś stabilnego i pewnego już na Z77. Szkoda, że ASRock ma tylko 24 miesiące gwarancji :( Polecacie coś?)

11. Obudowa: Fractal Design FD-CA-ARC-BL (Myślę, że ta opcja jest dosyć fajna. Bardzo chłodna, wyjmowalne środkowe sloty na dyski by usprawnić przepływ powietrza. Jakieś inne rady?)

12. PSU: Tutaj nie mam w ogóle pomysłu a jest to jedna z najważniejszych części. Również zależy mi na:

- bezawaryjności

- pewności, że cały zestaw będzie obsługiwany nawet z nadmiarem (ponad 600-650W)

- cichej pracy

- pewności, że kable dostaną do zasilenia CPU (z racji montowania zasilacza na dole)

- dodatkowym plusem byłby zasilacz modularny (ale to już na końcu)

 

Wiem, że dosyć sporo wymagam ale jak ktoś będzie miał czas rzucić okiem i coś doradzić to będę bardzo wdzięczny! :)

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie!

Pozdrawiam

Edytowane przez MrSetoKami
Link to post
Share on other sites

zasilacz : http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-straight-power-cm-bqt-e9-cm-680w-80plus-gold-bn199-422638

jak za drogi to

http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-bqt-l8-cm-630w-80-plus-bronze-activepfc-4xpci-e-bn182-418345

 

dysk ssd ocz vertex 4 jest szybszy

płyta główna MSI Z77A-GD65

buda jak najbardziej ok,ale ze względu na cisze lepiej brać coś z matami bitumicznymi

http://techplanet.pl/produkty/obudowy/fractal-design-define-r4-usb-30-black,33827.html

 

cooler cpu nie da sobie rady z ivy po opc, minimum thermal macho a najlepiej noctua nh d14

pasta ok, dysk ok ale lepiej seagate

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/seagate-barracuda-1tb-sata3-st1000dm003,28219.html

cichszy jak wd black, i tak samo szybki

to by było na tyle

 

ps. składaj na techplanet , taniej wyjdzie

 

ogólnie moja propozycja to by był taki komputer

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=56826&s=70967&s=68580&s=72628&s=9577&s=40151&s=71055&s=62483&s=71234&s=67056&s=70209&s=65602

Edytowane przez dariushundead
Link to post
Share on other sites

Gratulacje wyboru *****iaszczego CPU i7 - 3770 :rotfl:

 

Pany jak to ma rendery robić to jakim cudem umieszczacie LGA1155 w kompie za 7K ?? Nic tylko gratulować rozeznania w sprzęcie - może warto by było wspomnieć o tym że nie macie pojęcia o sprzęcie do pracy, ale za to złożycie dobrą maszynkę do gier, bo wkładanie 3770 jest według mnie błędem i to sporym błędem - procek nijak się ma do byle czego na lga 2011 (chodzi o rendery).

 

Do autora - co dokładnie robisz w tym 3d - jakie aplikacje etc. i stosunek praca vs gry.

Dodam że w tym budżecie prosi się o i7 3820, jak nie i7 3930 ;)

 

Proponuje :

i7 3820 (lga2011 jest znacznie wydajniejsze od lga1155)

Noctua D14 - jedno z najlepszych chłodzeń, legenda w sumie, bardzo ciche i wydajne)

Mobo: Asus 9X79 (bardzo dobry wybór do OC, 8 slotów DDR3 z możliwością OC powyżej 2500MHz, jak dotąd na kilka, może kilkadziesiąt zestawów zero awarii)

Ram - 8 kości po 4GB (32GB) 2133MHz z CL11 od G.Skilla - wchodzą pod D14 na 100%, według mnie jeden z lepszych wyborów jeżeli chodzi o ram (ewentualnie Kingstony Genesisy 2133MHz jeżeli w GSkillach coś Tobie nie odpowiada)

GPU - Radek 7970 z 3GB i szyną 384Bit. W pracy wykorzystuje się głównie obliczenia na podwójnej precyzji - w tym miejscu Ati bije na głowę Nvidię z serią gtx6xx - Ati chula w powyższych obliczeniach w około 1/2 mocy tego co oferuje na pojedynczej precyzji, Nvidia wyciąga zaledwie 1/8 mocy. Generalnie w openCLu ati jest wyraźnie lepsze, ale nie każdy korzysta z dobrodziejstw GPGPU i tu należy wybrać czy wolimy gry (gtx), czy też oczekujemy od karty czegoś więcej (ati).

Dyski - SSD 256GB Cruciala pod OS i programy/gry (nie jest to demon szybkości, ale jeżeli chodzi o trwałość to jeden z najlepszych dysków na rynku). Do tego 1TB Seagate (dm0003) na magazyn, archiwum

Buda i zasilacz - Fractal R3 (wyciszona) + BQ E9 680W na certyfikacie GOLD, modularny

 

http://www.morele.ne...ry/info/9cFYG7/

6'970zł

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Noctua NH-D14

Czy to chłodzenie jest w miarę ciche? Przez jakiś spory okres czasu jakieś wielkie OC nie będzie potrzebne chyba :)

 

Czy zasilacz Zasilacz SeaSonic X-660 jest ok pod względem bezawaryjności i cichej pracy? :)

 

Seto, co Ty tutaj robisz?

Anonimowemu koledze :)

 

Z 1TB Caviar Black tez bym proponowal zrezygnowac np na korzysc 2TB Green.

Jeżeli rzeczywiście jest cichszy to się tym zainteresuję :)

 

Tak jak poprzednie pytanie. Czy te BeQuiet! są rzeczywiście takie ciche i bezawaryjne?

 

Tytuł "Zestaw ~7000 (cisza, gry, rendering)"

Rzeczywiście. Przepraszam, że w pierwszym poście nie sprecyzowałem, że ten rendering to nie jest nic wielkiego a tylko korzystanie w mało zaawansowany sposób z Adobe Premiere.

 

Jeśli priorytetem jest cisza, to brałbym raczej Define R4

Większym priorytetem jest w sumie to by się nic tam nie grzało :) Mam pewien dylemat czy ta R4 jest wystarczająco chłodna do takiego zestawu? Martwią mnie te zamykane "drzwiczki" z przodu obudowy. Edytowane przez MrSetoKami
Link to post
Share on other sites

Mobo: Asus 9X79 (bardzo dobry wybór do OC, 8 slotów DDR3 z możliwością OC powyżej 2500MHz, jak dotąd na kilka, może kilkadziesiąt zestawów zero awarii)

 

Mam asus'a x79 ws i nie polecam nikomu. Dużo lepiej wybrać msi x79a-gd65 (8d).

Link to post
Share on other sites

Czy to chłodzenie jest w miarę ciche? Przez jakiś spory okres czasu jakieś wielkie OC nie będzie potrzebne chyba :)

noctua ma najcichsze wentylatory na świecie

Czy zasilacz Zasilacz SeaSonic X-660 jest ok pod względem bezawaryjności i cichej pracy? :)

seasonic i bequiet e9 to są bardzo ciche zasilacze, niesłyszalne

ale seasonic to lepsza konstrukcja

Link to post
Share on other sites

noctua ma najcichsze wentylatory na świecie

Drugie pytanie :D Czy np. do obudowy Fractal Design R4 się to zmieści? No i czy pomieszczą to płyty główne z wpiętymi 4 kośćmi RAMu?

 

seasonic i bequiet e9 to są bardzo ciche zasilacze, niesłyszalne

ale seasonic to lepsza konstrukcja

A co sądzisz o Corsair AX650?? Też podobno cichy. Dużo osób ma większe zaufanie do Corsaira słyszałem. Jest jakaś większa różnica?
Link to post
Share on other sites

Drugie pytanie http://1.1.1.2/bmi/forum.benchmark.pl/public/style_emoticons/default/biggrin1.gif Czy np. do obudowy Fractal Design R4 się to zmieści? No i czy pomieszczą to płyty główne z wpiętymi 4 kośćmi RAMu?różnica?

Zmieści się. O RAMy też nie będzie zawadzać o ile nie są to wyjątkowo wysokie kości. Tylko będzie trzeba je wsadzić przed montażem NH-D14.
Link to post
Share on other sites

jak weźmiesz te ramy

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

lub

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-low-profile-2x4gb-1600mhz-ddr3-cl-9-9-9-24-xmp-cml8gx3m2a1600c9-404974/

to wejdą bez problemu , ale jak weźmiesz z radiatorami typu

http://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-4x4gb-dimm-1866mhz-ddr3-cl9-xmp-heat-spreader-cmz16gx3m4x1866c9-472800/

to nie wejdą, wiec lepiej low profile

 

 

co do corsaira też jest dobry, co byś nie wybrał te 3 <seasonic, be quiet , corsair, będą niesłyszalne>

Link to post
Share on other sites

A co myślicie o TAKIM zestawie?

 

No i jeszcze takie pytanie. Ta karta Asusa zajmuje 3 sloty. Aktualnie posiadam kartę dźwiękową na PCI-E. Na tej płycie głównej od MSI znajdują się 4 wejścia PCI-E, ale 2 zostaną zajęte przez grafikę. Zostają 2 wolne. Na samym dole i zaraz nad kartą graficzną. W przyszłości możliwe, że będę chciał dokupić jeszcze jedną kartę na PCI-E, a mianowicie Aver Live Gamer HD. Na przyszłość, jak ustawić te dwie karty? Która nad, a która pod GPU?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co takie wielkie chłodzenie...

Płyt MSI to ja bym nie brał. Tu masz tańsze i w zupełności wystarczające rozwiązanie - http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/gigabyte-ga-z77x-d3h-intel-z77-lga1155-pcievgadzwglansata3usb3raidddr3,31412.html

Co do karty grafiki to GTX 670 od Gigabyte będzie najlepszym wyborem.

 

Live Gamer HD? To urządzenie to nieporozumienie. Drogie to i nagrywa w dużo gorszej jakości niż Fraps. A skoro już ten Live Gamer to po co i7? Przecież wtedy nie będzie potrzeby renderingu...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest jakieś chłodzenie, które jest równie ciche co Noctua to proszę o polecenie :) Bo przez długi okres czasu OC nie będzie wykonywane. A później to w bardzo małym stopniu. Na razie chcę żeby procek się nie męczył na normalnej pracy. Ale znowu zaznaczam, żeby wentylator był cichy.

Też właśnie myślałem o Gigabyte. Rzeczywiście lepszy od Asusa? Dlaczego (oprócz tego, że jest mniejszy)? No i czy te 3 wentylatory nie robią zbyt dużo hałasu?

Co do Live Gamer HD to mam poprzednika, Game Broadcaster HD i jest jak najbardziej ok. Chodzi tu o przechwycenie obrazu z konsoli, czego sam Fraps nie potrafi.

Link to post
Share on other sites

Też właśnie myślałem o Gigabyte. Rzeczywiście lepszy od Asusa? Dlaczego (oprócz tego, że jest mniejszy)? No i czy te 3 wentylatory nie robią zbyt dużo hałasu?

 

Tak, lepszy. Jedynie do Gigabyte może startować Asus, a i tak według mnie przegrywa. Te wiatraki właśnie nie robią tyle hałasu, a bardzo dobrze chłodzą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...