Skocz do zawartości

xigmatek gaia sd1283.?


Recommended Posts

Witam zakupione chłodzenie Xigmatek Gaia SD1283 przyszło do mnie dzisiaj i mam takie pytania.

Chłodzenie zakładam na cpu i5 2500K.

 

1. Załączono w zestawie białą pastę na procesor czy ta pasta jest ok słyszałem że nie jest za dobra?

 

2. Na procesorze mam starą pastę taką niebieską czy jak będę nakładą tą białą to smarować na starą pastę czy ją najpierw zetrzeć?

 

3. Czym nakładać pastę? Ponieważ tą białą mam w niebieskiej folijce.

 

4. Na styku procesora z chłodzeniem była naklejka zabezpieczająca na chłodzeniu i trochę kleju został po niej czym mogę to wyczyścić?

 

5. Jak rozprowadzić pastę, starą na chłodzeniu boxowym mam takie koło na procesorze. Jak będę smarował to cały procesor, czy również w kształcie okręgu? i mniej więcej ile jej nałożyć.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Czyli to chłodzenie jaki i procesor mogę wyczyścić papierem i spirytusem.?

 

A czy ta paste którą mam dołączoną do zestawu jest dobra czy raczej lepiej kupić nową?

 

Jak myślicie która pasta będzie dobra? ZALMAN ZM-STG2, AAB COOLING TG2

IC DIAMOND 7 Carat

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Do czyszczenia dobry jest spiryt, benzyna, benzyna modyfikowana, rozpuszczalnik.

Nie używałem tej pasty więc nie wiem jaka jest. Polecam od siebie STG2. Tu masz jak nakładać pastę:

Do nakładania pasty możesz użyć czegoś twardego np. trójką gumowy do zbierania sylikonu.

 

Pamiętaj, że sam cooler nic Ci nie da jak nie będziesz miał wentylatorów, które wdmu****ą zimne powietrze i wydmu****e ciepłe. Z przodu wdmu****ący tył wydmu****ący.

 

Po zmianie pasty może temp spaść do 3-5*C.

Link to post
Share on other sites

Mam obudowę cooler master haf 912 i mam wentylatory z przodu i z tyłu ;P właśnie zamówiłem STG2. Czytałem że lepiej jest nałożyć trochę mniej tej pasty niż tu jest pokazane.

 

Jak myślicie na tym chłodzeniu bezpiecznie będzie podkręcić i5 2500K do 4.5G ?

 

?

Link to post
Share on other sites

Ale ogólnie jak go podkręciłem do 4.3G 1.5V to temperatura w battel 3 max to 60 C. a nawet mniej.

 

To jest w sumie nieźle, automat asusa mi sam tak podkręcił jeszcze samemu nie podkręcałem tej płyty ale narazie jest ok.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...