Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, potrzebuję kupić 2 routery (będą podłączone do siebie) które mają mieć porządny zasięg WiFi, łatwe w konfigurowaniu, bezawaryjne i przydało by się żeby miały odkręcane antenki . cena max do 500 zł (za jeden) . Routery DSL oczywiście .

Link to post
Share on other sites

możesz sięza "cisco" pooglądać, ale myślę że to sensu nie ma,

 

U mnie ten tp-link chodzi jakieś 1-2 lata i wszystko w najlepszym porządku. Tylko musisz oprogramowanie do najnowszego zaktualizować (co jest bardzo ważne, bo inaczej może świrować, jak jest na starszym)

Link to post
Share on other sites

Albo może coś tańszego

http://sklep.benchmark.pl/product/148605/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/8level_router_DSL_Wi_Fi_300Mbps_WRT_300.html

sam mam ten router, znalazłem go przez promocje na benchmarku, poczytałem o nim, i nie znalazłem wad, no może 2 brak mozliwości odkręcanych antenek i troche przy krótki kabel :D

A zasięg rozwala, 40-50m od mojego domu zasięg łapie smartphone, a routerek stoi za 2 ścianami, tak więc zasięg jest bardzo dobry.

Poza tym konfiguracja jest dość prosta, a opcji wcale jest nie mało, można ogorm rzeczy z nim zrobić.

Polecam.

Link to post
Share on other sites

Nie wnikam dlaczego dwa routery widocznie przedsiebiorca potrzebuje dwóch innych sieci albo nie wie co to jest router.

Niemniej co ma ten router robić domyslam się ze ma łaczyc interenet z LAN, a drugi router? Ma dzielić siec na LAN to lepiej kupic jeden sporzet z obsługą VLAN. Ilu użytkowników, jakies serwerki tez, jakiks Dual WAN cos w tym stylu. Patrz sobie Drytek i Fritza, Routerboard do niewielkiej firmy jak znalazł

Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuję kupić 2 routery (będą podłączone do siebie) które mają mieć porządny zasięg WiFi, łatwe w konfigurowaniu, bezawaryjne i przydało by się żeby miały odkręcane antenki . cena max do 500 zł (za jeden) . Routery DSL oczywiście .

 

Dlaczego obydwa mają byc połączone między sobą ? Obydwa mają być do DSL ?
Link to post
Share on other sites

Bo do obydwóch (dom 1 i dom 2) będą podłączone monitoringi gdzie trzeba zrobić przekierowanie portów .

Rozumiem, że są to oddalone lokalizacje i routery mają być połączone między sobą za pomocą DSL? Jeśli tak to szukaj modeli, w których w miarę łatwo skonfigurujesz VPN.
Link to post
Share on other sites

oddalone o 150 m więc będę łączył lanem :)

To w ogóle nie rozumiem. Po pierwsze odległość 150m przekracza standard (chyba, że po drodze wpakujesz jakiegoś switcha). Po drugie dlaczego chcesz łączyć te routery ? Chcesz aby był dostęp do obydwu rejestratorów poprzez internet a każdy dom ma swoje własne łącze DSL ?

Link to post
Share on other sites

Na jednym łączu musza być 2 rejestratory i tu jest problem, co do odległości wiem switch będzie w połowie

Skoro na jednym łączu 2 rejestratory to dlaczego dwa routery? Wystarczy jeden router tam gdzie jest modem DSL i do niego kablami sieciowymi podpinasz obydwa rejestratory. Tyle, że będziesz musiał ustawić różne porty na obydwu i następnie je przekierować, ale to pewnie wiesz. Jakie rejestratory chcesz zastosować? BCS ma możliwość oglądania kamer na komórce z Androidem i nie tylko. Ten bajer bardzo podoba się klientom :)

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej już tłumaczę, jest to jeden właściciel który ma dom (1) i firmę (2) oddalone o 150 m, ma już w 1 internet i monitoring, teraz pytanie jak najlepiej pociągnąć internet do 2 (gdzie będzie monitoring) bo kupno nowego łącza jest nienormalne cenowo (życzą sobie 300 zł miesięcznie za stałe ip, bo to w takim miejscu gdzie nie ma dostąpu do szybkich lini a jak wiadomo do monitoringu potrzeba dużego wysyłu ).

Edytowane przez ProXimo
Link to post
Share on other sites

Ciągniesz z domu od dowolnego portu LAN routera kabel sieciowy do firmy - tam stawiasz switcha (ewentualnie dodatkowo AP jeśli chcesz mieć wi-fi). Do switcha podłączasz rejestrator, kompury i ewentualnie AP. Sporo za to łącze sobie życzą, może pomyśl o zmianie na Neostradę - zmienne IP załatwisz poprzez dyndns. Zwróć uwagę na prędkość uploadu gdyż w przypadku monitoringu to ona jest najważniejsza.

Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...