Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad kupnem windows 7 :) Opłaca się kupować czy nie? Podobno jest bardziej stabilny i wydajniejszy w grach niż vista :)

Mój sprzęt to:

Intel DP35DP (chce zmienić na EVGA nForce 750i SLI FTW)

Core 2 Extreme QX6700

4GB Ram kingston (chcę kupić 8GB hyperx ddr2 1066 mhz)

Nvidia Manli gtx 280

 

Jade na XP media center sp3 opłaca się przesiadać na windows 7?

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałe na komputerze Windowsa 7 wersje beta. W związku z tym szukam sterowników do mojego komputera pod Windows 7. Niestety mino że szukam na stronach producentów danej części z mojego komputera to i tak nikt nie oferuje tam sterów do Windows 7. Dopiero znalazłem stery do ATI (podejrzewam że akurat nie do mojej karty). Jeśli ktoś orientuje się gdzie można znaleźć jakieś sterowniki proszę o pomoc. Najbardziej potrzebne stery do karty sieciowej (nie mogę aktywować systemu)

Mój komputer to:

płyta główna - K8Upgrade-NF3 asrocka

procek - AMD 754 4000+ mobile

karta graficzna - ATI 1950 pro AGP 8

k. muzyczna - Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

 

Nadmieniam, że zainstalowanie strerów od XP do płyty głównej dało tylko efekt niebieskiego ekranu i zmarnowanie kolejnej godziny na przeinstalowanie systemu.

Link to post
Share on other sites

Jest taka zasada jeśli coś może pójść nie tak to tak będzie. Wiem coś o tym bo ja tak mam :) . Jedynie stery od ATI zostały przyjęte, chociaż Catalista nie chodzi. Płyta główna nie ma sterów do Visty (stara płyta). X-Fi mino, że próbowałem sterowników do Visty to i tak głosu nie ma :) . Czekam może coś ukaże się w sieci. Najlepiej zainstalujcie Windows 7 to będziemy wymieniać się spostrzeżeniami. Moim subiektywnym zdaniem to chodzi szybciej od Visty (zamyka się w kilka chwil), ale nie mam jak tego zmierzyć.

Link to post
Share on other sites

Zainstalowałem W7 pod koniec grudnia i... ciągle siedzi sobie u mnie na kompie, co lepsze lubie z niego korzystać a instalki przebiegły bezproblemowo. ATI - sterowniki z Visty, Catalyst śmiga pięknie; XFI - najnowsze stery z netu z tego co pamiętam i też śmiga na wypasie. Jedyny zarzut to że w Foobarze WASAPI coś nie za bardzo daje rade. Sterowników do płyty głównej nie instalowałem bo system wszystko sam wykrył. :]

 

Moja konfiguracja

 

AMD Athlon 3500+

2 GB Ram

ATI 1950 Pro

Gigabyte nforce 4 SLI

XFI Platinum

 

System po uruchomieniu pochłania około 520 Ram, potem potrafi się rozpiędzić tak że bierze koło 730 nawet w stanie spoczynku. Aczkolwiek po zarzuceniu jakiejś aplikacji pamięciożernej (czy: gry) zwalnia te 200 MB pamięci. Po wyłączeniu gry znów było zajęte poniżej 520 RAM. Ogólnie Beta rokuje bardzo dobrze.

Dodam przy tym że Vista u mnie na kompie nie wytrzymała dnia :D

Link to post
Share on other sites

Przy 8GB i założeniu, że chcesz z tej ilości pamięci korzystać system w wersji 64-bitowej jest koniecznością.

Tyle, że w wypadku w7 to jest beta z większymi lub mnieszymi (zaleznie od szczęścia i zastosowań) mankamentami z tym faktem związanymi.

Dlatego - jeżeli już się zastanawiasz nad instalacją to raczej nie z opcją przesiadki, a jako drugiego systemu (choćby z uwagi na to, że część programów może odmowić współpracy - nie rozpozna systemu i powie "dziękuję" - wywalając się czy to na etapie instalacji, czy pracy albo tylko udając, że pracuje).

 

Zainstaluj, dostosuj, poużywaj i oceń czy gdy ukaże się wersja finalna to będzie to co chcesz mieć.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak: Gdyby zebrać do kupy wszystkie zapowiedzi Microsoftu dotyczące tego co miało być w Viście/w2k8, a z czego zrezygnowano w wersjach finalnych to też by się tego uzbierało od groma i ciut, ciut.

Dlatego też spokojnie czekam na premiery systemów i konfrontację tego co można wyczytać, na mniej lub bardziej oficjalnych stronach, z rzeczywistością.

Link to post
Share on other sites

robiłem restart systemu (Vista H Premium) i była już gotowa (goły system) po 15 minutach

Pewnieś zapomniał, że to było z... recovery.

Przez złosliwość powinienem teraz napisać, że u mnie xp wraz z kompletem sterowników, łat i aplikacji "instaluje się" ok. 3 minut (tyle, że z obrazu), ale przecież nie jestem złośliwy i tego nie napiszę.

Co do instalacji w7 - nie mam doświadczeń z czystą, bo tylko upgrade robiłem, ale nie zauważyłem by była to procedura szczególnie różniąca się czasem trwania od instalacji Visty Ultimate czy w2k8 ( ta sama konfiguracja sprzętowa ).

Tyle, że tu znowu kłaniają się dwie rzeczy - konfig mego komputera, który mógł być uznany za ciut mocniejszy niż przeciętny - licząc optymistycznie - z 5 lat temu oraz to, że w7 to cały czas beta więc i tu można liczyć na jakieś zmiany czasu instalacji (inna rzecz, że wcale nie jest powiedziane, w którą stronę).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...