Skocz do zawartości

nowa płyta główna, socket 1155


Recommended Posts

Witam.

 

Komp mi nie działał i w serwisie powiedzieli mi, że płyta główna, którą posiadam nie pociągnie mojego zestawu.

Tak więc planuję kupić nową.

 

Mam taki sprzęt:

Intel Core i5-2320

8 GB DD3 GoodRam 1333MHz

AMD Radeon HD 6950 1 GB

Zasilacz Thermaltake Smart 530W 80+ 120mm APFC

 

Płyta główna musi posiadać conajmniej jedno złącze PCI najlepiej dalej od karty graficznej, żeby nie przeszkadzała ;D

 

Maksymalna cena : 350 złoty.

Link to post
Share on other sites

Komp mi nie działał i w serwisie powiedzieli mi, że płyta główna, którą posiadam nie pociągnie mojego zestawu.

hm... tak szczerze to nie mogę za bardzo wyobrazić sobie płyty która nie pociągła by tego zestawu... tzn na każdej płycie (oczywiście zakładam że nie wgniotłeś tego procesora w LGA775 młotkiem :) ) komp powinien wstać - wydajność to inna sprawa, ale nie widzę sytuacji kiedy przy sprawnych komponentach miałoby to nie ruszyć. możesz dokładniej opisać płytę jaką masz i na czym polega problem? oraz jakieś argumenty tego "serwisu"? Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

w serwisie powiedzieli mi, że płyta główna, którą posiadam nie pociągnie mojego zestawu.

Niezły serwis. Płyta główna niczego nie ciągnie - albo ma odpowiedni socket i wsparcie dla danego CPU, albo nie i tyle. Gdyby chodziło o IB, to w przypadku starszych chipsetów wymagana jest aktualizacja BIOS'u, ale masz procek SB, więc powinien śmigać na każdej płycie LGA 1155. Zabieraj graty z tego "serwisu" jak najszybciej,nigdy nie wracaj i każdemu go odradzaj.

Edytowane przez Nowaj
Link to post
Share on other sites

Problem mam dokładnie taki jak w tym temacie napisałem :

 

http://forum.benchmark.pl/topic/48955-nowy-problem-z-kompem/#entry584854

 

Koleś z serwisu mi powiedział mniej więcej coś takiego, że coś jest z pci-express, i że najprawdopodobniej płyta dała za małe napięcie do pci-express, i że lepiej abym kupił płytę z wyższym chipsetem.

Jakoś tak to brzmiało ;)

Link to post
Share on other sites

w serwisie mowili mi ze to cos z pci-express i najprawdopodobniej to plyta dala za male napiecie do pci-express i dlatego plyta nie startuje.

a patrzyl ktos na ten temat co wczesniej dalem? oplaca mi sie kupic nowa plyte z wyzszym czipsetem czy oddac kompa do innego serwisu?

 

z wyższym czy niższym chipsetem nie ma znaczenia. trzeba zdiagnozować który komponent jest uszkodzony - ponieważ jest to kwestia uszkodzenia a nie "niepociągnięcia". zakładając że faktycznie płyta jest uszkodzona trzeba by ją było reklamować a nie od razu kupować nową :)

inny serwis - oczywiście że tak!

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

plyta dala za male napiecie do pci-express i dlatego plyta nie startuje

Jeśli na PCI-E jest za małe napięcie to po pierwsze płyta taka nie jest zgodna ze ściśle określoną normą ATX bądź jest uszkodzona.

Ale jako taka startuje, nie uruchamia się tylko karta grafiki (a nie płyta) - to tak gwoli ścisłości.

 

Reklamuj płytę jeszcze raz w sklepie bądź bezpośrednio u producenta.

(i daj znać, jaki wynik tej ponownej reklamacji)

Link to post
Share on other sites

A jeszcze mam jedno pytanie :

Jeśli ew. karta graficzna jest uszkodzona, to mogła od niej się uszkodzić płyta główna ?

I jeżeli sprawdzę tę kartę na starym kompie, to czy może mi się zepsuć ta stara płyta ? ;)

 

i jeszcze jedno pytanie :

ma to jakiś związek, że płyta ma złącze od zasilacza, to do procka, na 4 piny, a niektóre karty mają na 8pinów ? :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli ew. karta graficzna jest uszkodzona, to mogła od niej się uszkodzić płyta główna ? I jeżeli sprawdzę tę kartę na starym kompie, to czy może mi się zepsuć ta stara płyta ?

możliwe, ale przy kartach na pci-e są to tak rzadkie przypadki że prawdopodobieństwo znikome/pomijalne. na AGP faktycznie bywało.

nawet zakładając taką (mało prawdopodobną) kombinację przy reklamacji płyty i tak tego nie stwierdzą.

 

 

ma to jakiś związek, że płyta ma złącze od zasilacza, to do procka, na 4 piny, a niektóre karty mają na 8pinów ?

jeśli chodzi o ew. związek między zasilaniem karty graficznej i płyty głównej - takowy nie występuje :)
Link to post
Share on other sites

Co to za serwis, co to za sklep?????? Ta płyta ma wsparcie dla tego procesora, oraz dla każdej grafiki na PCI-e x16, mają ci dać sprawną albo zwrot kasy, a nie, że wcisneli ci bubel i zamiast wysyłać to do Asusa na gwarancję to jeszcze chcą ci przy okazji wcisnąć droższy model. ****a skandal :P

Link to post
Share on other sites

@up

popieram, bo trochę odbiegamy od sedna tematu.

sprzęt jest sprzęt, ma działać i tyle, przynajmniej dopóki jest gwarancja.

może Kolega poda co to za "firemka Kogucik" tak postępuje? tak na wszelki wypadek, aby inni mogli omijać szerokim łukiem?

 

chociaż.... tak zastanawiając się chwilę... po co wysyłać na gwarancję? płyta ma standard jaki ma, ATX, mATX, bez znaczenia, posiada złącze PCI-e-x-ileś-tam bez znaczenia, jakikolwiek by parametr nie podać obowiązuje go określona specyfikacja/norma - a sprzedawca/serwisant sam sobie strzelił w kolano mówiąc że płyta daje zbyt małe napięcie / nie uciąga karty. moim zdaniem krótko i z grubej rury - dziennik ustaw 2000 nr 22 poz. 271 - ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów (...)

pójść do sklepu, zapytać jeszcze raz o ten przypadek, usłyszeć jeszcze raz to samo dla potwierdzenia - dziękuję, pieniążki na stół - bez procedury serwisowej.

Edytowane przez tofix
Link to post
Share on other sites

To był jakiś taki mały lokalny serwis, nie żaden sklepu ani producenta.

Karta graficzna jest w 100% sprawna, dziś ją sprawdziłem na starym kompie ;)

Teraz mam bardzo podobnepytanie jak ostatnio :

Czy jeśli to procek jest zepsuty, to może uszkodzić inną płytę główną ? Może znajdę kogoś znajomego, kto ma socket 1155 :D

Edytowane przez wojciechoslaw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...