Skocz do zawartości

Przesiadka z C2De6750 na I3/5 - prośba o doradzenie


Recommended Posts

Witam. Posiadam taki zestaw:

 

MSI P35 Neo Fir

Core 2 Duo e6750(2.6mhz)

4x1GB DDR 2 Geil 800mhz

Evga GT430 (1gb)

zasilacz Chieftec 650w

 

Przymierzam się do takiego zestawu:

 

MSI B75A-G43

i3 2120 lub i5 3470 - wiadomo że i5 bardziej przyszłościowe i wydajniejsze, ale czy jest wart tych niecałych 300 złoty dopłaty?

HDD - WD 1 Tera WD10EZEX

Ram - Goodram 8GB w 1 kości

 

No i mam zagwozdke z kartą grafiki, czy jest sens wymieniać moją kartę na jakiegoś radeona za 500 zł (7770 - czy coś innego geforce gtx 560), czy poczekać i z czasem kupić coś szybszego - przykładowo wszyscy chwalą tego 7850 czy jeszcze coś innego?

 

Od razu mówię nie jestem jakimś nałogowym graczem-tak od czasu do czasu w coś zagram - max dla mnie to rozdzielczość 1280x1024 i detale medium czy high w grach. Nie potrzebuję też sprzętu do OC.

 

Proszę o poradę, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

ale czy jest wart tych niecałych 300 złoty dopłaty?

Moim zdaniem tak.

 

 

No i mam zagwozdke z kartą grafiki, czy jest sens wymieniać moją kartę na jakiegoś radeona za 500 zł (7770 - czy coś innego geforce gtx 560), czy poczekać i z czasem kupić coś szybszego - przykładowo wszyscy chwalą tego 7850 czy jeszcze coś innego? Od razu mówię nie jestem jakimś nałogowym graczem-tak od czasu do czasu w coś zagram - max dla mnie to rozdzielczość 1280x1024 i detale medium czy high w grach.

Przesiadłem się około rok temu z C2D E6600+Radeon X1950XT na sprzęt z sygnaturki i wydawało mi się, że nie ma sensu ładować więcej kasy w grafę, bo prawie trzydziestoletni chłop nie będzie spędzał przed monitorem tyle czasu co kiedyś. Nic bardziej mylnego. Może obecnie wychodzące gry nie są już tak grywalne jak kiedyś i wszystko idzie ku uproszczeniu rozgrywki do tego stopnia, aby były ją w stanie zrozumieć produkty końcowe re(de)formy polskiego szkolnictwa, ale chyba każdy trafi w ciągu roku na kilka gier, które zatrzymają go przed monitorem na dłużej, a może okazać się, że będą miały srogie wymagania. Z własnego doświadczenia mogę również powiedzieć, że zarzekanie się, że komuś nie jest potrzebny monitor >21" i wysokie rozdzielczości nie działa zbyt długo. Reasumując: jak masz fundusze, to zawsze lepiej wziąć lepszy sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...