Skocz do zawartości

[2 zestawy] Zestawy do 3000,-. Różne zastosowania


Recommended Posts

Witam,

Muszę złożyć 2 zestawy.

 

Jeden który będzie przeznaczony głównie na obróbkę zdjęć, montaż filmów HD oraz maksymalnie wydajną pracę - dużo uruchomionych aplikacji. Gier z założenia na tym sprzęcie nie będzie. Stawiam też na wykorzystanie możliwości OC co by tą moc obliczeniową podnieść.

 

Złożyłem taki pierwszy zestaw:

http://www.morele.ne...ry/info/7c6Llo/

 

 

Drugi zestaw, podobnie wydajny jednak bardziej pod kątem gier/OC/wydajnej pracy (procek 2500K pewnie zamiast 2550K):

http://www.morele.ne...ry/info/uurTxC/

 

Chciałbym się dowiedzieć czy zestawy są optymalnie dobrane. Głównie chodzi o pamięci RAM, zasilacz, dysk SSD w przypadku pierwszego. Może wstawilibyście coś innego zamiast jakiegoś komponentu? Np. karta graficzna w drugim na http://www.agito.pl/...attr=248-513091 ??

 

Ps. wszystko ma być na częściach nowych. Zdaję sobie sprawę, że czasami warto znaleźć używkę zamiast nowej karty graficznej, ale w tym wypadku musi to być nowe.

 

pozdrawiam

Edytowane przez kasprzak
Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jest sens dzielić pieniądze. Za sumę 2000 zł można wziąć rewelacyjną kartę graficzną, i masz 1000 zł więcej w kieszeni. A jeśli weźmiesz platformę LGA2011, będziesz miał w tym samym komputerze i moc i gry. Do tego, jeśli wybierzesz NVidię, masz możliwość korzystanie z technologii CUDA, która jeszcze bardziej zwiększa moc obliczeniową (odpowiedni program potrafi wtedy wykorzystać możliwości karty graficznej do odciążenia CPU). I mając dwa PC, musisz mieć dwa monitory. Chyba nie będziesz przepinał, przełączanie w monitorze tez nie jest wygodne.

Link to post
Share on other sites

Spartan przy i7 nie pozwoli na zbyt duży OC, więc lepsze chłodzenie bardziej niż wskazane.

Zakup nowej 560Ti nie jest zbyt opłacalnym pomysłem. Zdecydowanie lepiej wypada 7850, lub można by się nawet pokusić na :

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-646138.html?attr=248-544472

Link to post
Share on other sites

Nie wiem, czy jest sens dzielić pieniądze. Za sumę 2000 zł można wziąć rewelacyjną kartę graficzną, i masz 1000 zł więcej w kieszeni. A jeśli weźmiesz platformę LGA2011, będziesz miał w tym samym komputerze i moc i gry. Do tego, jeśli wybierzesz NVidię, masz możliwość korzystanie z technologii CUDA, która jeszcze bardziej zwiększa moc obliczeniową (odpowiedni program potrafi wtedy wykorzystać możliwości karty graficznej do odciążenia CPU). I mając dwa PC, musisz mieć dwa monitory. Chyba nie będziesz przepinał, przełączanie w monitorze tez nie jest wygodne.

Tylko potrzebuję 2 osobne komputery. Sobie składam ten z i7, a drugi dla kogoś innego.

 

w 2 na 1000% nie gtx 560ti tylko hd 7850

Zakup nowej 560Ti nie jest zbyt opłacalnym pomysłem. Zdecydowanie lepiej wypada 7850, lub można by się nawet pokusić na : http://www.agito.pl/...attr=248-544472

Takich odpowiedzi oczekiwałem ;-) To zmienię. A jak wypada ten GTX 660 przy tym Radeonie 7850 ?

 

Spartan przy i7 nie pozwoli na zbyt duży OC, więc lepsze chłodzenie bardziej niż wskazane.

Noctua NH-D14 czy inna będzie ok? (Zmieści się? :D)

A reszta komponentów będzie ok? Mam na myśli płytę, która jest ta sama w obu przypadkach. Jest w okolicach tej ceny coś konkurencyjnego co ten ASRock?

Edytowane przez kasprzak
Link to post
Share on other sites

Witam, prosiłbym o ocene nastepujacej konfiguracji (czy wszystko bedzie ze soba dobrze wspolgrac, czy zaden podzespol nie bedzie ograniczal wydajnosciowo innych):

 

GPU: Sapphire Radeon HD 7950, 3GB DDR5 (384 Bit)

CPU: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX

MOBO*: MSI Z77A-G43 vs AsRock p67 pro3 vs AsRock z77 pro3

RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Napęd: Lite-On iHAS124-19-C

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black

Zasilacz: XFX Core 550W

HDD**: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM

 

Ok przy płycie głownej i twardzielu postawiłem gwiazdki, bo mam pewne watpliwosci/pytania do tych podzespolow.

 

*- Tutaj waham sie miedzy 3 modelami jednak najbardziej sklaniam sie ku AsRockowi z77, chociaz widzialem ze na tym forum wieksza popularnoscia cieszy sie asrock na starszym chipsecie (prosilbym o jakies wyjasnienie czemu skoro cena jest dosc podobna).

 

**- No wiec tak, co do dysku nie mam watpliwosci ze jest dobry, jednak zastanawiam sie nad zostawieniam twardziela z aktualnego kompa (Samsung HD753LJ 750GB SATA II). Mam jednak obawy czy nie wpłynie on negatywnie na wydajność podczas grania i w ogóle działania całego sprzętu?

 

Widziałem jeszcze w regulaminie pytanie odnośnie O/C więc: raczej nie będę się bawił w podkrecanie, a jezeli juz to raczej nie bedzie to jakies mocne wyśrubowanie sprzętu do granic możliwości ;).

 

A i jeszcze 1 pytanie poza konkursem, czytałem że jakoś miesiac temu AMD zapowiedziało obniżki na wyższe modele swoich kart (w tym modelu HD7950 który aktualnie kosztuje około 1200zł). I tutaj pytanie: czy te obniżki już dotarły do Polski ;)? Czy warto jeszcze sie wstrzymac z kupnem grafiki?

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc :)!

Link to post
Share on other sites

Jako że siedzę głównie w kompach pod pracę to mogę kilka porad udzielić odnośnie 1 zestawu.

1. płytę wybrałeś na p67 - nie wiem czy masz świadomość, ale chipset P67 "nie tyka" zintegrowanej w procku karty,a z kolei bez niej nie jest wstanie obsłużyć takiego fajnego intelowskiego cuda zwanego Quick Sync. Jeżeli dużo obrabiasz materiałów video to polecał bym zmianę mobo na coś na chipsecie z68/z77

2. Cooler na cpu zbyt mały - minimum to SP Fortis, jeżeli myślisz o OC, a szczerze to musisz o nim myśleć jeżeli to komp do pracy ma być - około 50% za free, no prawie :) chłodziwo tylko trzeba wymienić.

3. Zdecydowanie zbyt mało ramu - 8GB ?? 16GB ładuj jak nic, chociaż polecam od razu zapchać mobo maksymalna ilością jaka jest wstanie obsłużyć (32GB). Na 8GB idzie pracować, ale przy obecnych cenach ramów warto zakupić większą ilość. W tym miejscu masz największy wzrost wydajności jeżeli chodzi o wydaną kaskę :)

4. GPU - albo olej tego nic nie wartego gf210 i jedź na integrze (zaoszczędzona kaskę dołóż do ramów, mobo ...), albo szukaj na allegro używki - quadro z minimum 512MB ddr3

5. Dysk SSD - Corsarze są strasznie awaryjne - na 5 sprzedanych sztuk z 3 mam już problemy - nie polecam. Na tą chwile brał bym Cruciala M4, ewentualnie Kingstone hyperX 3K, lub olał dysk ssd, dorzucił do mobaska, ramów, lub GPU). Za jakiś czas pewnie coś tam odłożysz to wtedy byś go zakupił.

6. CPU - jeżeli 2600K jest tańszy od 2700K to bierz 2600K, niema żadnej różnicy pomiędzy nimi - po OC są to te same procki, 2700K ma po prostu tylko mnożnik fabrycznie podniesiony o 1, a że to wersja K to ma mnożnik odblokowany i nie problem go sobie samemu podnieść.

Edytowane przez stelek
Link to post
Share on other sites

Jako że siedzę głównie w kompach pod pracę to mogę kilka porad udzielić odnośnie 1 zestawu.

1. płytę wybrałeś na p67 - nie wiem czy masz świadomość, ale chipset P67 "nie tyka" zintegrowanej w procku karty,a z kolei bez niej nie jest wstanie obsłużyć takiego fajnego intelowskiego cuda zwanego Quick Sync. Jeżeli dużo obrabiasz materiałów video to polecał bym zmianę mobo na coś na chipsecie z68/z77

2. Cooler na cpu zbyt mały - minimum to SP Fortis, jeżeli myślisz o OC, a szczerze to musisz o nim myśleć jeżeli to komp do pracy ma być - około 50% za free, no prawie :) chłodziwo tylko trzeba wymienić.

3. Zdecydowanie zbyt mało ramu - 8GB ?? 16GB ładuj jak nic, chociaż polecam od razu zapchać mobo maksymalna ilością jaka jest wstanie obsłużyć (32GB). Na 8GB idzie pracować, ale przy obecnych cenach ramów warto zakupić większą ilość. W tym miejscu masz największy wzrost wydajności jeżeli chodzi o wydaną kaskę :)

4. GPU - albo olej tego nic nie wartego gf210 i jedź na integrze (zaoszczędzona kaskę dołóż do ramów, mobo ...), albo szukaj na allegro używki - quadro z minimum 512MB ddr3

5. Dysk SSD - Corsarze są strasznie awaryjne - na 5 sprzedanych sztuk z 3 mam już problemy - nie polecam. Na tą chwile brał bym Cruciala M4, ewentualnie Kingstone hyperX 3K, lub olał dysk ssd, dorzucił do mobaska, ramów, lub GPU). Za jakiś czas pewnie coś tam odłożysz to wtedy byś go zakupił.

6. CPU - jeżeli 2600K jest tańszy od 2700K to bierz 2600K, niema żadnej różnicy pomiędzy nimi - po OC są to te same procki, 2700K ma po prostu tylko mnożnik fabrycznie podniesiony o 1, a że to wersja K to ma mnożnik odblokowany i nie problem go sobie samemu podnieść.

 

A co byś polecił z z68/z77 ? Płyty najtańsze nie są, a aż takie dobre jest to wparcie grafy w i7?

Konfiguracja trochę się przebudowała. Procek faktycznie jak ma być podkręcony, to po co 150zł dokładać. Dołożyłem więc Noctuę i 16GB RAM. Dysk zmieniłem na Cruciala (wczesniej jeszcze brałem pod uwagę Vertex'a 4)

http://www.morele.ne...ory/info/StVjw/

Edytowane przez kasprzak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...