Skocz do zawartości

Update BIOS Phoenix Award, problem


Recommended Posts

Cześć,

chcę przeprowadzić update biosu mojego złomka (dosłownie złomka).

 

Pełny opis:

CPU-Intel Celeron 2.60GHz

MOBO-BIOSTAR U8799 chipset P4X400 socket 478

GPU-MSI GeForce FX5200 128MB

RAM-DDRAM 256MB 333MHz

HDD-Samsung 80GB ATA133

PS-FSP FSP200-50SNV ATX 200W

CASE-MiniTower-Slim Partner uATX

 

Ostatnia aktualizacja BIOSu była w 2004r, na gwarancji w VOBISie.

 

Przy próbie aktualizacji biosu przy pomocy AFUWIN wyskakuje informacja:

"Error:BIOS does not support AFU".

 

Próbowałem skorzystać z pomocy programu oferowanego na stronie internetowej producenta płyty głównej (Tseries BIOS update), lecz podczas uruchamiania tegoż procesu program przestaje odpowiadać i nic się nie dzieje, poza pojawieniem się ikony na pasku zadań (ona też po chwili znika).

 

 

Update nie jest potrzebny "na gwałt", komputer oddaje wujowi, jednak chciałbym, aby komputer chodził szybciej.

 

Pytanie, czy aktualizacja BIOSu przyspieszy działanie systemu?

Link to post
Share on other sites

jeżeli chcesz przyśpieszyć komputer to dołóż mu za grosze pamięci!aktualizacja nic nie da jak masz 256MB RAM- to obecnie za mało nawet na W98..lepiej więc zainwestuj w pamięć kilka zł zamiast zmieniać BIOS -jak wszystko działa dobrze to po co zmieniać?

Link to post
Share on other sites

@2OS to XP.

Tak, tą wersję.

 

@3 Wersja/data systemu BIOS: Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG, 2004-03-19

Chcę wgrać najnowszą.

 

@4Wcześniej ta ilość RAMu była wystarczająca. Chodził dobrze.

1GB RAM kosztuje 77zł (morele.net), to jest DDR, nie DDR3 którego 1GB można dostać za 33zł.

Zobaczę, jeśli wuj powie, że wolno chodzi, to dołożę, ale lepiej zaoszczędzić :)

 

 

Myślę, że problemem z aktualizacją biosu jest flash security, jednak nigdzie nie zauważyłem opcji, żeby tą ochronę zdjąć.

Link to post
Share on other sites

taką pamięć bez trudu na allegro można kupić 1 Gb za 30 zł , a 256 za 5zł-po co ci nowe do starocia?..aktualizacje BIOS z poziomu windows zawsze uważałem za nieporozumienie..użyj AwdFlash , a jak nie wiesz jak to robić to najlepiej zostaw jak jest, bo się prosisz o kłopoty...kup lepiej RAM...że działał kiedyś dobrze na 256 Mb RAM , tonie znaczy że teraz ma działać dobrze- kiedyś gg zajmowało 10Mb , teraz chyba 100MB ..256 to teraz stanowczo za mało

Link to post
Share on other sites

czy ty wiesz wogóle co to jest bios?w tej zakładce na stronie co podajesz jest tylko program do update bios, a nie bios..jest też ze szczegółową instrukcją(nawet z obrazkami!) jak go użyć-pobierz plik .pdf.Jest w sieci jakiś bios 07-08-06, ale on naprawia tylko problem z pamięciami samsunga

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...