Skocz do zawartości

MSI z77-g43 czy ASRock Z77 Pro3?


Recommended Posts

Przepraszam ale jakoś nie widzę by sekcja w MSI dała w ogóle jakieś możliwości OC, ta płyta to budżetówka. Z77 Z68 dla mnie jedno i to samo. Jeśli na przyszłość to tak jak napisałem wyżej.

Edytowane przez Igoruss
ortografia
Link to post
Share on other sites

Extreme Z77 to za drogo. Wole coś do 350zł. Przed chwilą pisałeś coś o MSI- nie polecasz tej płyty? P67 Pro3 Jest na starym chipsecie, co to oznacza dla mnie? Niby obsługuje USB3.0, jakie są ograniczenia?

 

EDIT: P67 nie ma wewnętrznego USB 3.0, a kupuje budę Fractal Design Define R4 z gniazdami USB 3.0 z przodu, to dobrze by było je wykorzystać.

I jeszcze z takim komentarzem się spotkałem "umiejscowienie złącz \"kabelków\" naprzeciw PCI-Express powoduje problemy, gdy chcemy zastosować dłuższe karty graficzne - te totalnie blokują dostęp do złącz." Grafikę będe miał 28cm, więc nie chcę mieć tego problemu.

 

Ewentualnie mógłbym zainwestować w MSI Z77A-G45, ale czy w przypadku GPU HD7870 opłaca się inwestować w obsługę PCIe 3.0? W dodatku i5 2500K nie obsługuje tej szyny.

Nie będzie wielkiego OC, maks 4,5GHz + podkręcenie grafiki, ale to wszystko dopiero, gdy przestaną wystarczać do gier.

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

AsRock P67 PRO3 (B3) w zupełności wystarczy. Poza tym Ivy od Sandy są wydajniejsze około 10% więc czy jest sens zmiany? Przykładowo kupisz do tej płyty 2500K albo nawet i5 2320 (ze względu na cene) i masz wydajność na dłuższy czas. Jednak zalecam aby to był i5 2500K ze względu na to że, ten proc na dłużej starczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale jakoś nie widzę by sekcja w MSI dała w ogóle jakieś możliwości OC, ta płyta to budżetówka. Z77 Z68 dla mnie jedno i to samo. Jeśli na przyszłość to tak jak napisałem wyżej.

BZDURA!!!! Sam miałem ta płytę i miałem 2500k... bez najmniejszego problemu robiła 4.8 ghz i nie płakała o sekcje zasilania.. jeśli nie będzie kręcił Bóg wie jak i na jakim napięciu to płyta do procesora z literka K spokojnie sobie poradzi. Podałem ASRocka bo jest ona tez bardzo dobra. Ma przecież tak samo wsparcie da Ivy. MSI ma to ze od razu jest "zrobiona" pod nowe procesory

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziekuję za odpowiedzi.

Zatem różnica pomiędzy:

MSI Z77A-G45

 

a

MSI Z77A-G43

 

 

To Crossfire w G45 (nie będe używał), ilość złącz (te w g43 wystarczą) i dwie istotne dla mnie-

Czy grafika ASUS HD7870 nie będzie zasłaniała jakichś złącz w G43?

Drugie: Sekcja zasilania 4+2 w G43 kontra 5+2 w G45- Czy różnica jest znacząca? Podkręcać nie będę więcej niż do 4,5GHz, bo po co więcej. To będzie domorosłe OC.

Link to post
Share on other sites

Czy grafika ASUS HD7870 nie będzie zasłaniała jakichś złącz w G43?

ile ma ta grafa długości ? u mnie GTX570 zasłaniał 2 złącza sata wiec dysk trzeba było podłączyć wcześniej bo po zamontowaniu GPU juz się nie dało.

 

Drugie: Sekcja zasilania 4+2 w G43 kontra 5+2 w G45- Czy różnica jest znacząca? Podkręcać nie będę więcej niż do 4,5GHz, bo po co więcej. To będzie domorosłe OC.

nie jest znacząca jak nie będziesz robił OC na bardzo wysokim V i na nie wiadomo ile Ghz :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze przed? To znaczy, że jak najpierw podepnę HDD, to nie będzie problemu? Całe szczęście:)

Druga sprawa: i5 3570k a i5 2500K. Różnica w cenie to 80zł i nie wiem, czy warto dopłacać do możliwości wykorzystania PCIe 3.0? Czy przy 2500K wykorzystam wewnętrzny kontroler USB 3.0?

 

60zł różnicy za możliwośc podłączenia w przyszłości USB 3.0. Z pCIe 3 i tak sie nie skorzysta. Raczej warto.

 

EDIT:

na tym obrazku http://i.imgur.com/32PfZ.jpg karta nie zasłania złączy SATA (Czemu jest tak mało portów pci?

na tym: http://imageshack.us...0/dsc29971.jpg/ złącza zasłania tylko dolna karta.

Dobrze kombinuję?

Czy Fortis da się zamontować przy tym ramie? http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

na 1 obrazku to nie płyta MSi nawet. Spokojnie jak wepniesz wcześniej kabel od sata to bez problemu zamontujesz GPU. MSI ma wyżej złącza sata bo ma ich więcej ( nie pamiętam chyba 6 ) . NIe ma problemu by dysk pracowal nawet na złączu SATA6 nie musi na SATA1 czy 2.

 

Tak Fortisa da sie zamontować bez problemu, mam takie same ramki tylko inny kolor mialem tez Fortisa i bez problemu sie da. Nie masz wysokich radiatorów to nie masz problemu :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...