Skocz do zawartości

Druga 5870 do Crossfire, ale innej firmy z innym taktowaniem rdzenia.


Recommended Posts

Witam.

Chciałbym do swojej MSI Lightning 5870 dorzucić do Crossfire drugą kartę, ten sam model. Problem tego typu, że dobrać się mogę do tego modelu od innych firm, a nie mogę złapać samego MSI Lightning. Jak już coś znajdę, to kompletnie nieopłacalne.Dajmy na to mogę kupić Sapphire Vapor-x 5870. Problem jednak tego typu, że taktowanie rdzenia ma 870, a nie jak w MSI - 900. Czy jest to jakakolwiek przeszkoda w łączeniu takich kart ze sobą? Jeśli nie, to jak to będzie działać? MSI zejdzie do 870? Trzeba to będzie jakoś ręcznie ustawić?

I druga kwestia: jak to jest, gdybym kupił np. drugą kartę innej firmy także z inną ilością pamięci np. 2GB, mając obecnie w MSI tylko 1GB?

Proszę o instrukcję i rady dla kogoś, kto pierwszy raz za łączenie dwóch kart się weźmie.

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Z tego co się orientuję, karty będą działać na zegarach takich, jakie ma najwolniejsza z nich. Co do pamięci wykorzystywana jest pamięć tylko jednej karty, ale jak połączyć, żeby korzystało z 2GB to nie bardzo wiem. Ale niech się wypowie ktoś, kto ma 100% pewności.

Link to post
Share on other sites

Musze cie zmartwić niestety pamięci na karcie się nie sumują i w efekcie będzie tylko 1gb , natomiast karty będą działały bez problemu w cf wolniejsza kartę możesz podkręcić do szybszej , lub zostawić jak jest wtedy wyżej taktowana będzie działać z takimi zegarami jak wolniejsza , Jednak cf na radkach 5870 bym sobie odpuścił ze względu na ilość pamięci tylko 1gb co znacznie wpłynie na wydajność [będą przycięcia i nie będziesz mógł włączyć max detali pomimo tego że te dwie karty na to pozwolą ,jednak będzie brakować pamięci ] w nowych grach typu BF3 max payne 3 lub shogun 2 i innych

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No to ja mam też pytanie. Nigdy nie łączyłem kart więc jestem ciekawy.

 

Jakby kupił wersję 2GB np. http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=591&lid=1&pid=334&leg=0. Czy wtedy jest szansa aby korzystać właśnie z pamięci tej drugiej? Jest w ogóle coś takiego, przy SLI, CFX jak primary, secondary, czy coś w ten deseń?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...