Skocz do zawartości

Czy warto wymienic asus p8p67 le?


Recommended Posts

Witam zastanawiam się nad zmianą płyty głównej http://pl.asus.com/M..._1155/P8P67_LE/ czy ma to sens, o to właśnie moje pytania:

 

1. Zmianą płyty zyskam lepszą wydajność szczególnie w grach?

2. Czy zmiana obecnej płyty jest opłacalna?

3. O ile mniej więcej mogę zyskać na nowej płycie?

 

Mój sprzęt to

CPU:

Intel Core i5 2500K 3,3 GHz

karta graficzna:

 

MSI GTX560 Ti OC Twin Frozr II

dyski twarde:

 

WD Caviar Green WD10EARX

płyta główna:

 

ASUS P8P67 LE - Rewizja B3

pamięć RAM:

DDR-3 1600 8 GB

Kingston HyperX Blu 2x2GB DDR3-1600, GeIL Enhance DDR3 1750MHz CL9 (2x2)

 

Zasilacz 80+ 600W OCZ

 

Zastanawiałem sie na zmianą na takie płyty. Myślę o takiej żeby może kiedyś przy rozbudowie kompa wsadzić Ivy Bridge.

 

MSI Z68A-GD65 - ta moze uda mi sie kupic za dobra cene.

MSI Z77A-GD55

ASRock Z68 Extreme3 Gen3

ASRock Z68 Extreme4

 

 

I może jeszcze jakieś wasze typy. do 600 zł max a najchętniej za 450 :P

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Płyta nie szwankuje ale nie mogę procka krecic za bardzo bo restrtuje mi kompa kiedy gram np w batt 3 nie odrazu ale zdarza sie po jakimś czasie np po podkreceniu do 4.2. Więc wychodzi na to że nie ma sensu narazie wymina płyty? Zastanawiałem się tez nad zmianą dysku na szybszy ale to też wiele nie pomoże? I czy zasilacz jest wystarczający.

 

Ktoś jeszcze jest tego samego zdania?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Też o tym wiem dlatego pytam czy warto zmienić. Przy moim sprzęcie gram w batt 3 na ustaw. graf. wysokich w rozdz. 1920 x 1080 z klatkami/s 40-55 i zastanawiałem sie gdzie mogę szukać troche lepszego rezultatu oprócz karty graficznej.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

NIe oczekiwałem wiele. Wiec wychodzi na to że płyta głowna jest ok do tych podzespołów i nie ma sensu jej wyminiać narazie.?

 

A może macie jakieś sugestie co mogłbym zmienić ewentualnie.

 

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

 

 

Ale narazie nie widze sensu zmieniania kary 560ti. Myślałem ze do tego sprzętu płyta jest kiepska

 

Zastanawiałem się jeszcze czy nie moge wykorzystać tego intela 3000HD tak jak to jest w laptopach technologia optimus.

 

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Ok a do mojego procka i płyty nie ma sesu kupować 660 Ti.?

 

Ewentualnie 570 GTX Twin Frozr II bądz inny odnośnik tego modelu, ale wtedy chyba bedzie potrzebny większy zasilacz.?

 

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Wiec raczej nie ma potrzeby niczego zmieniać.? Myślałem ze płyta na chipsecie Z68 bądź 77 była by lepsza do mojego kompa.

 

Np. robiąc test ideksu wydajności windowsa najsłabiej wypada mi dysk zniż mi ocen na 5.9 gdzie procesor ma 7.7 a grafa 7.9

 

Czy w moim komp. ma sens zmiana z 560TI na 660TI?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Płyta tu niewiele zmieni, co do indeksu to nie warto sugerować się tamtymi ocenami, lepiej włączyć jakiegoś benchmarka (3d mark) albo po prostu odpalić grę i zmierzyć ilość FPS, różnica między tymi kartami to około 36 % (wg techpowerup) więc całkiem sporo ale to zależy od tego czy masz tyle kasy, bo procesor masz dobry i zasilacz też więc nie trzeba po za karta nic wymieniać .

Link to post
Share on other sites

Ok wiec chyba sie skusze :P a kiedy mają być te obniżki na 660TI? Ja go podkręcam z biosu asusa, są 3 zegary i Klikam na ten po prawej. Napięcia nie podnosiłem ale nie wiem za bardzo o ile. Jak bym wyciągną na tej płycie 4.2G to już by mnie satysfakcjonowało tylko że mam boxowe chłodzenie.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Kolego drogi z tego co tu napisałeś wywnioskowałem, że nie masz odpowiedniej wiedzy by podkręcać więc bądź ostrożny żeby później nie było płaczu. Jeśli chodzi o grafike to jeśli masz fundusze na 660ti to jak najbardziej śmiało możesz uderzać-przyrost wydajności spory przy jednocześnie mniejszym poborze prądu. Tylko poczekaj bo nvidia zapowiedziała, że po wprowadzeniu 660 obniży cene 660ti-cierpliwości.

Link to post
Share on other sites

Na starszych biosach bez automatycznego OC było lepiej na intelu 6300 i 6600 kręciłem jak chciałem z taktowania 266 na 300 nawet bez ruszania napięcia na box i było ok i ciężko było go zepsuć :P

 

teraz nic nie ruszam jadę cały czas na zegarze 3.7 jest ok zresztą raczej to niewielka różnica by była na 4.2 moim zdaniem.

 

A jakiem macie propozycje na chłodzenie za rozsądne pieniądze?

 

To będę szukał narazie minimum za 660 ti GiGabyte GF 660ti OC! .

Jak myślicie jest szansa sprzedać moją karte za 700-750zł ?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Na starszych biosach bez automatycznego OC było lepiej na intelu 6300 i 6600 kręciłem jak chciałem z taktowania 266 na 300 nawet bez ruszania napięcia na box i było ok i ciężko było go zepsuć :P

 

teraz nic nie ruszam jadę cały czas na zegarze 3.7 jest ok zresztą raczej to niewielka różnica by była na 4.2 moim zdaniem. Z czasem zainwestuje w jakieś lepsze chłodzenie.

 

To będę szukał narazie minimum za 660 ti GiGabyte GF 660ti OC! .

Jak myślicie jest szansa sprzedać moją karte za 700-750zł ?

 

Nie licz na to 550-600 bardziej realne.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...