Skocz do zawartości

Windows 7 oem i zmiana płyty głownej.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej ale mam Win 7 oem i nie wiem czy mogę sprzedać swoja płyte komuś wraz z Win7 i czy ta osoba będzie mogła sobie legalnie użytkować win. czy tez nie.

 

Dodam że komputer kupiłem bez windowsa kupiłem go oddzielnie na allegro.

 

Słyszałem ze oem jest przypisany do płyty głównej albo do całego komputera ale sam dokładnie nie wiem, więc prosze o rade kogoś kto się na tym zna.

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dokupiles go do komputera wiec na starcie zlamales warunki licencji uzytkowania windowsa OEM. Jest to produkt ktorego nie mozna zainstalowac jesli sie go kupi bez komputera do ktorego byl przypisany. Jednoczesnie prawo nie zabrania sprzedawania takiego windowsa jesli go posiadamy.

 

Tak wiec ty nie uzywales tego windowsa legalnie a co za tym idzie osoba ktora kupilaby go od ciebie nie moglaby go legalnie uzywac. Licencja nie moze zabronic sprzedawania systemu wraz z licencja. Licencja moze natomiast zabronic instalowania systemu w pewnych warunkach.

Link to post
Share on other sites

Na ogół użytkownik końcowy może uaktualniać lub wymieniać elementy sprzętowe w komputerze — z wyjątkiem płyty głównej — i zachować licencję na oryginalny system operacyjny OEM firmy Microsoft. Jeśli płyta główna zostanie uaktualniona lub wymieniona z powodu innego niż defekt, powstanie nowy komputer

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiec mogę sprzedać samą płyte bez windowsa i poźniej mieć orginalny ten sam system na nowe płycie po tej aktualizacji telefonicznej??

 

 

TRG - Wiec wychodzi na to że jak wyminie płyte głowna to musze kupić nowy system... Wiec pytanie czy moge sprzedać płyte głowna z sysemem oem i czy użytkonik kupionej płyty będzie miał system legalny?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Nie musisz kupować nowego windowsa. Wymieniasz płyte i instalujesz tego co masz, jak aktywacja się nie powiedzie to dzwonisz do MS, i próbujesz telefonicznej aktywacji, jak to nie przejdzie to łączysz się z konsultantem i mówisz że wymieniłeś uszkodzoną i po krzyku. Metoda stosowana wiele razy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli muszę zrobić taki wałek.? Wiec mówisz że to na pewno przejdzie. A znasz ten nr. tel. do MS?

 

 

Jeśli ktoś miał podobne rozterki lub doświadczenia, proszę pisać.

Edytowane przez Igoruss
ortografia
Link to post
Share on other sites

Ok więc wychodzi na to że wiem już co muszę zrobić ;p

Mam jeszcze jedno pytanie. Inne podzespoły mogę zmieniać windows 7 oem bedzie legalny, tylko jeśli zmienie płyte to nie będzie?

Edytowane przez LGV8V
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...