Skocz do zawartości

Rower dla kloca 140kg


Recommended Posts

Sam się masujesz? :wariat:

 

Po mojemu to rowery sklepowe okażą się cieniutkie nie tyle z uwagi na ramę co na koła. Następną sprawą jest amorek - zwykły hydrauliczny przewidziany na 70kg nie pasuje do Ciebie - powinien być pneumatyczny (gdzie wbijasz tyle powietrza ile ważysz). Powinieneś albo kupić jakiś przyzwoity rowerek typu Unibike Flite albo Evo 29, wywalić z niego koła, i amorka na allegro i zamienić je porządnym zestawem kół na piastach maszynowych Novatec z łożyskami maszynowymi, poszerzanymi felgami (co najmniej Mavic 321 - nie wiem czy są dla 29) i dobrych szprychach (DT, wsio powyżej 3zł/sztukę). Za amora dać Raidona bądź Epicona (SR Suntour). Wyjdzie to drożej, zwłaszcza w opcji 29, ale jeśli chcesz fachowej porady to tak bym właśnie zrobił ważąc 120kg +. Możesz też poszukać bardzo dobrego roweru gotowego z takim amorkiem i lepszymi kołami, lecz praktycznie zawsze coś będzie w niem "nie tak", a przy składaniu wiesz co Cię dokładnie wiezie.

Link to post
Share on other sites

SoundsGreat - Cube ma powietrzny amor. Rock Shoxa XC32. Porządne koła to fiu fiu

2 piasty Novatec 812 ~450PLN

2x36 szprychy DT Competition ~220PLN

2x36 nyple ~30PLN

2 obręcze Mavic/DT Swiss 300-500PLN

2 zaciski ~100PLN

Czyli co najmniej 1100PLN

 

Raidon ~900PLN

Epicon ~1500PLN

Dla Bigiego to drugi rower.

 

Unibike'i mają ograniczenie do 120KG rower+bagaż+rowerzysta.

Link to post
Share on other sites

Raidon 400 Epicon 600 :D Koła przesadziłeś, piasty maja ośki i zaciski wystarczające u Novateca, ponad to obręcze... dałem 115 zł za 321 na tył, ważę 100 kg i nie mam problemów z nią,m jedynie szprychy się ścinają bo do CN tylko.

 

400zł na koło to już ładny budżet, a przednie szczerze mówiąc może być klasę niższe jeśli ktoś nie jeździ w darcie itp.

Link to post
Share on other sites

Budowa organizmu. Jestem z tych w wiekszym tulowiem i krotszymi nogami. Mimo ze cale zycie myslalem inaczej.

Po zejsciu z siodla opieram nabialem o rame:/

 

Zamienilismy wiec z ramy 20 na 18. Bylo lepiej. Ale dopiero po podstawieniu 18tki z kolami 26 bylo ok.

Sprzedawca mojego wzrostu a lata na 29 jak dziki.

 

Jutro przejazdzka meridami. Jestem bardzo ciekawy porownania.

 

Wygladowo in plus jest cube. A nie ukrywam ze to dla mnie takze wazne.

Sprzet bardzo podobny.

 

ps. Zapadla takze dzis decyzja o zejsciu z waga do 130kg:)

 

 

Testowalem Kone 29' i Meride Big.9 takze na 29'

Zdecydowanie za duze. Nastepnie Krossy.

Z calym szacunkiem dla polskiej marki. Osobiscie nie jestem do nich przekonany.

Jakbym mial max1500 moze bym pomyslal.

 

Na deser zostawilem sobie KTMy. Genialne! Z jedna wada. Sa o 50% drozsze odckonkurencji. Placimy tylko za marke.

Sorry ale za 6kafli to bym poszukal juz fulla.

 

Na szczescie rezerwacja na Acida nie wygasla

 

Sprzet kupiony rano. Na wieczor byl juz gotowy do odbioru.

Przejechalem raptem kilkanascie km. Jest genialnie.

Cube Acid 2012. Kola 26' + rama 18'

 

 

 

 

http://wkreceni.pl/public/cache/img/resources/private/offer/1/00000401/643/2a9db10835a341da8e5a3dcbfbc63caa/650x650.jpg

Link to post
Share on other sites

Dla twojej masy polecałbym rower z pełnym zawieszeniem. Nie wiem czy tyłek ci nie odpadnie po godzinie jazdy na sztywniaku.

 

Da się znaleść używki w bardzo dobrym stanie do 3000zł

 

Znalazłem rowerek akurat downhillowy (sam się na niego napalam), ale all mountain też się coś znajdzie :)http://allegro.pl/zadbany-specialized-big-hit-tanio-i2623177630.html

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Na rowerze jeżdżę mało ostatnio :/ ale pobieguję sobie i mam profil na fajnej stronie : run-log.com

statystyki, trasy, czasy i inne "duperele" które pomagają w analizie wyników :)

Instalowałem kiedyś chyba endomondo, ale jakoś nie używałem z racji małych dystansów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...