Skocz do zawartości

NVIDIA GeForce 9800LE - sterowniki do Win7


Recommended Posts

Witam.

 

Kupiłem kartę graficzną GeForce 9800LE i nie mogę znaleźć sterowników które pasowały by do Windowsa 7 64-bit. Przeszukałem już chyba wszystkie znane mi miejsca w internecie i nigdzie nie ma pasujących sterowników.

 

Podczas instalacji sterowników pojawia się taki komunikat:

'This graphics driver could not find compatible graphics hardware.'

 

Moja karta graficzna to dokładnie NVIDIA GEFORCE 9800LE 512MB DDR3 128bit.

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś podpowie jak sobie z tym poradzić.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Sprawdziłem, jest wpis do karty o podanych wartościach do win 7.

 

Napisz zatem do firmy. Jest jeszcze inna możliwość, ale trzeba by poddać bios karty pewnym modyfikacjom / albo sterowniki (a to czasochłonne)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem do europejskiego przedstawiciela i jakiegoś polskiego dystrybutora Suyin. Zobaczymy czy cokolwiek odpiszą.

 

Dodatkowo otrzymałem taką odpowiedź od Pana u którego kupiłem kartę:

"witam

na win764bit nie wiedziec czemu na niektorych systemach sa problemy, niby ich nie widza, jesli u Pana nie dziala a potrzebuje Pan pod win764,mozemy Panu wymienic na jakis inny model

pozdrawiam"

 

Wymienić czy da się to naprawić bez odsyłania karty?

Edytowane przez inblu
Link to post
Share on other sites

W takim razie zdecyduję się na wymianę. Wpadły mi w oko 2 karty u tego sprzedawcy. Są to:

 

http://allegro.pl/asus-gt430-1gb-ddr3-hdmi-sklep-gwar-fv-i2609468451.html

http://allegro.pl/geforce-gt520-2048mb-2gb-ddr3-hdmi-box-sklep-fv-i2612028600.html

 

Jest tylko jeden problem bo mam słaby zasilacz feel 350 i nie wiem czy da radę. Którą byście woleli? Ewentualnie jakąś inną?

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

430 -- to dość uniwersalna karta. Nie jest może super wydajna, ale w niskich rozdzielczościach trzyma wydajność, a na co dzień nadaje się świetnie do typowych zadań. Do tego nie będziesz miał żadnych problemów ze swoim zasilaczem.

 

No i sterownikami :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obydwie karty to gnioty więc którą wybierzesz zależy tylko od Ciebie. GT430 powinien być nieco wydajniejszy i nada się do wszystkiego poza graniem (no może okazjonalnym). Co do samej 9800le to skoro tak jest pewnie uszkodzona. Co do zasilacza to skoro z tą wytrzymał to i z tamtymi wytrzyma.

Edytowane przez piotrek8x
Link to post
Share on other sites

9800LE NIE JEST uszkodzona, nVidia nie uwzględnia tej karty w sterownikach. Jedynie partnerzy OEM takowe otrzymywali, bo jest to mega-krótka seria,

 

A określenie "gniot" jest aroganckie i lekceważące, bo nie każdy ma parę stów na kartę. Na tej samej zasadzie ja mogę się nabijać że przecież twój GTX 460 to gniot, bo mój HD 7970 niesie go w pył.

Link to post
Share on other sites

Napisałem że jest uszkodzona ponieważ, według GPUZ są jakieś tam sterowniki, a karta i tak nie działa poprawnie.Co do kwestii z HD7970 to mógłby zagościć i w moim komputerze, lecz mocniejsza karta jest mi wcale nie potrzebna, gdyż mam monitor o rozdzielczości 1440x900 (i dobrze mi z tym) i GTX daje sobie nawet radę, lecz taki GT430 jest stworzony do nabijania ludzi w butelkę (tak jak GT520), i choćby HD4850 niesie go w pył.

Link to post
Share on other sites

Przed wymianą karty jednak bym spróbował powalczyć z tymi sterownikami. Tylko czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć u którego z dystrybutorów mogę zapytać o ich dostępność? Ewentualnie gdzie mogę znaleźć takie informacje z jakimi zestawami była sprzedawana ta karta?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...