Skocz do zawartości

Nowy komputer za 1700zł.


Recommended Posts

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad zakupem nowego komputera tylko bez karty graficznej, ponieważ posiadam Zotac GTX 460. Być może w przyszłości kupie lepszą kartę graficzną i chciał bym żeby procesor mi jej nie ograniczał za bardzo. Mogę wydać do 1700 zł. Chciałbym żeby w zestawie był mały dysk SSD (tak z 60 GB na widowsa i programy) i HDD około 500GB.

Link to post
Share on other sites

Tak sobie oglądam i zauważyłem że jest tylko jedno złącze SATA 3 oraz że Seagate korzysta z interfejsu SATA 3 to nie będę mógł w przyszłości podłączyć dysku SSD pod SATA 3. Więc przydało by się chyba zmienić płytę główną. W sprawie dysku SSD czy dobrym pomysłem był by OCZ SSD Vertex3 60GB SATA 3?

Link to post
Share on other sites

Co do HDD i SATA 3 - jest to zwykły marketing, możesz taki dysk spokojnie podpiąć do SATA 2 i nie zauważysz różnicy, a wtedy dalej będziesz miał SATA 3 wolne. Jeżeli jednak zależy ci na większej ilości tych portów, zmień płytę na tą: http://techplanet.pl...fire,32256.html

 

Co do dysku - sam mam i sprawuje się fajnie, ale za niewiele większa kwotę jest Vertex4.

Edytowane przez intergalaktyczny
Link to post
Share on other sites

Aktualnie posiadam następujący zestaw:

 

Procesor - AMD Phenom II X2 550 BE @ B50 4 x 3,40 GHz(odblowany i podkręcony)

Chłodzenie - SilentiumPC Spartan HE923

Płyta - Gigabyte GA-MA790XT-UD4P

Dysi twarde - 2 x Seagate Barracuda 7200.10 ST 3500630A 500GB ATA w Raid0 (plus przejsciówki ATA-SATA) + 250 GB SATA WD 2500AAKS

Pamięć - 2 x 2048 MB DDR3 1333Mhz GooDRam

Karta graficzna - Gigabyte ATI Radeon HD 4850 z 512MB

Obudowa - Tower Mini ATX Tracer TRO-402

Zasilacz - Corsair TX850W

DVD-RW - LG GSA-H55L

 

Mam na niego kupca za 1700 zł. Moje pytanie :

 

Czy za 1700 zł można złozyć coś bardziej wydajnego w grach od aktulanie posiadanego zestawu? Bo nie wiem czy sprzedawać czy pozostać przy aktualnym. W kwocie 1700 musi sie zmieścić cała jednostka centralna - moze byc bez HDD - mam jeszcze 2 500GB na ATA więc mógłbym jeden z nich włożyć do proponowanego zestawu.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...