Skocz do zawartości

Ocena 3 zestawów. Który wybrać?


Recommended Posts

Witam wszystkich. Nadszedł czas abym zmienił swoją machinę na coś lepszego. Byłem w sklepie i dostałem 2 różne propozycje. Cena to max. 3600zł. Odrazu mówię ze dysku SSD oraz dysku 1TB nie potrzebuje. Komputer ma być głównie do gier. Proszę o ocenę zestawów i wypowiedzi dlaczego wybrać ten a nie inny? :)

 

 

Zestaw 1.

 

Procek: Intel i5-3550 3,3Ghz 870 zł

Grafika: GF 660 Ti 2GB DDR5 1275 zł

Płyta główna: Asus P8h77-M PRO 412 zł

Dysk: Caviar 500GB SATA 64MB 285 zł

Pamięć: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz 195 zł

Nagrywarka: DvD Samsung SATA 75 zł

Zasilacz: Corsair CMPSU-600XEU 600W 237 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 333 BZ 169 zł

 

= 3518 zł

 

 

Zestaw 2.

 

Procek: Intel i5 2310 2.9Ghz LGA 1155 BOX 747 zł

Grafika: GF GTX 560 2048MB DDR5/256bit DVI/Hdmi PCI-E 930 zł

Płyta: Asus P8H61 PRO R3.0 Intel H61 LGA 1155 388zł

Pamięć: GOODRAM DDR3 4096MB PC1333 CL9 x2 189 zł

Dysk: WD Caviar Green 500GB WD5000AZRX SATA III 64MI 269 zł

Napęd: DvD-rec Samsung SH-222BB SATA 79 zł

Zasilacz: CHIEFTEC CTG-600-80P-BULK 600W 80+ 289 zł

Obudowa: ibox prestige long 159 zł

Link to post
Share on other sites

Pierwszy zestaw ciekawy ale zmieniłbym proca na I5 2500K który ma podobną cenę.

Drugi trochę to H61 średnie i zmieniłbym grafikę na 7850: http://www.komputronik.pl/product/155572/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Radeon_7850_HIS_2GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

z jakiego to sklepu bo drogo jak...

I kase która zaoszczędzisz na grafice w pakuj na I5 2500K.

Płytę można zmienić na: http://www.komputronik.pl/product/121109/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/Asrock_P67_Pro3_B3_.html

Edytowane przez Djmnich
Link to post
Share on other sites

Ja odradzam asrock p67 pro3 z wzgledu na jego awaryjność, do oc w granicach 4,5 lepszy o wiele jest msi z77 g43 lub g45. Konstrukcja znacznie znacznie lepsza.

 

Napęd sony bym wywalił bo sony zamyka swoje swoje fabryki i zlecac bedzie to teraz jakims pod wykonawcom.. więc warto się zastanowić.

 

Zasilacz w morele teraz przy obudowie jest na rabacie wysokim ocz fatal1ty modularny 550 :) w tej samej cenie.

 

Chlodzenie bym brał Macho v2 różnica 60zł ale wydajnośc nie do porównania... tylko sprawdzic czy sie w obudowie zmiesci

 

obudowa w tej cenie tj. 160zł bardzo fajna CM elite 430 lub 431

Link to post
Share on other sites

Ja odradzam asrock p67 pro3 z wzgledu na jego awaryjność, do oc w granicach 4,5 lepszy o wiele jest msi z77 g43 lub g45. Konstrukcja znacznie znacznie lepsza.

 

co do asrock p67 pro3 , to tych płyt sprzedano tyle że normalną rzeczą jest , że troche większy jest odsetek zgłoszeń uszkodzonych tych mobasów , gdyby z77 g43 lub g45 były sprzedane w takiej samej ilości , to dosetek wadliwych byłby podobny do asrock p67 pro3

 

co do ocz fatal1ty modularny 550 , to pewnie chcą się pozbyć, tej już dość leciwej konstrukcji od Sirteca , na +12V ma 450W , certyfikat standard 80+ , to już lepiej kupić najnowszą modularną konstrukcje od Seasonica z serii M12II , +12V 456W , certyfikat 80+ Bronze , za 220 pln http://www.morele.ne...s500-eu-437919/

 

co do chłodzenia to Fera starczy nawet do mocniejszego OC cpu , niewiele ustępuje Fortisowi , ale jak autor tematu może dopłacić to można brać również Macho v2

Link to post
Share on other sites

nie wiem co na asrock p67 pro3 ma Warszawa , może jakiś paragraf :) , ja tylko pisze o relacji sprzedanych płyt do ilości uszkodzonych

 

co do chłodzenia to oczywista oczywistość Macho jest zauważalnie wydajniejszy od wszystkich chłodzeń w okolicach 100 zł

Link to post
Share on other sites

Ja odradzam asrock p67 pro3 z wzgledu na jego awaryjność, do oc w granicach 4,5 lepszy o wiele jest msi z77 g43

Pod OC Sandy Bridge które mają wyższe vcore, odradzana jest płyta z 8 fazową sekcją zasilania, a polecane są 4 fazowe ? Wiadomo wadliwe sztuki się trafiają.

 

tak ale i tak fortis a macho to spora przepaść... nie mówimy tu o 2 czy 5 stopniach ale w granicach 10

http://chlodzenie.net/wp-content/uploads/2012/02/Thermalright-HR-02-Macho-Wydajno%C5%9B%C4%87-@-45-GHz-576x486.jpg

 

10 stopni to duuuża przesada. Co prawda TermalRight Macho chodzi tylko na 1300RPM co czyni go bardziej kulturalnym podczas pracy. Tutaj w tym aspekcie jest akurat przepaść.

 

Czy ja wiem, jakiś jest powód że w warszawie prawie żaden sprzedawca nie stokuje sie w te plyty prędzej widziałem extreme4.

Jest jeden ważny powód - bardzo niska cena tej płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

Ja patrze realnie na poziom OC jaki ktoś będzie stosował, jak chcesz walić oc do 5.0 moim zdaniem ladowanie sie w płytę za 300zł to głupota.

Do 4,5 niby po co kosmiczna sekcja zasilania?

 

Co do chlodzenia masz 7 stopni różnicy dopiero wymiana wentylatora coś daje, a jak wymienisz na fortisie wentylator dobijesz prawie do ceny macho..

Link to post
Share on other sites

jak chcesz walić oc do 5.0 moim zdaniem ladowanie sie w płytę za 300zł to głupota.

Ale kto tu mówi o 5.0 - Sandy rzadko się kręci w te okolice, trzeba trafić na naprawdę dobrą sztukę. Mimo tego wolałbym się ładować w sekcje 8 fazową za 300 zł niż 4 fazową za 400 - proste i logiczne.

 

Do 4,5 niby po co kosmiczna sekcja zasilania?

 

Płyty główne Z77 mają słabsze sekcje zasilania, gdyż zostały stworzone po Ivy których vcore jest znacznie mniejsze. Myślisz że Z77 G43 ma lepszą sekcję zasilania bo jest nowsza, i ma nowszy chipset ..... ????? Naprawdę ?

 

Co do chlodzenia masz 7 stopni różnicy dopiero wymiana wentylatora coś daje

 

7 stopni różnicy jest przy tym samym poziomie RPM jak 1300, nie potrafisz odczytać wyników testów które masz pokazane przed nosem ? Fortis ma wentyl z RPM 1800 co zmniejsza różnice do 3 stopni. Gdzie te 10 ?

Link to post
Share on other sites

Fortis ma bazowo 1400 ... 1800 mozesz dokupić...

 

Moje zdanie jest takie że msi w tej cenie to lepsza konstrukcja, sekcja zasilania jest na poziomie do OC 4,5, działać będzie? owszem będzie co innego jakbym chodził i gadał że 4,8 dla tej płyty to pestka.

 

Lepiej daj argument który będzie kontrował moje zdanie że taka konfiguracja nie ruszy.. tylko staraj się to robić może bardziej z kulturą.

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...