Skocz do zawartości

Monitor 800-850 zł


Recommended Posts

Witam.

 

Szukam nowego monitora:

22"-24"

przede wszystkim do grania (BF3,Diablo) czas reakcji 5ms, ale i do internetu (tak aby oczy się nie męczyły przy czytaniu), czasem filmy

najlepiej matryca ips (klory) , podświetlanie LED , czas reakcji 5ms

 

myślałem o czymś takim:

LG IPS235P-BN http://beta.ceneo.pl/14879753#tab=spec

IIYAMA 23" LED Prolite XB2374HDS-B1 http://beta.ceneo.pl/15202311#tab=spec

 

a może ewentualnie matryca VA:

BENQ GW2450HM http://beta.ceneo.pl/16840426#tab=spec

 

jest jakaś znacząca różnica miedzy tymi matrycami??

 

Polecacie któryś z tych trzech czy może inne propozycje??

 

Dzięki z góry.

Link to post
Share on other sites
Wykonanie, użyte materiały, design, bajerancka podstawka...wszystko mega ok. Gdyby nie marna matryca od lg ips...(kolory sa ok, bajeczne)konkretnie podświetlenie, mi sie trafil model z fioletową poświatą w prawym dolnym rogu przechodzącą w drobne srebrzenie, nie przeszkadza to specjalnie bo występuje tylko na czarnym tle. Ale żeby nowy monitor miał taką wadę, gwarancja obejmuje wymianę na inny model 100% sprawny, niestety może nosić on ślady używania - taka polityka gwarancyjna della. Na razie wolę nie wymieniać bo boję się że dostanę używany - zrysowany i gorszy niż ten co mam.
Link to post
Share on other sites

no faktycznie input lag jest na dobrym poziomie...chyba się na niego skuszę,

a jak z czytaniem czy oczy się nie męczą??

A może mi ktoś tak po chłopsku wytłumaczyć czym różnią się te matryce?? np: ips, nt, va, itd

czy dobrze rozumiem że matryca nt jest najszybsza ale ma słabe kolory , a matryca ips ma najlepsze kolory i kąty widzenia??

 

A co do polityki della to faktycznie coś nie tak ... kupić uszkodzony (nie w pełni sprawny) i w zamian dostać używany bez zwrotu przynajmniej części pieniędzy

Link to post
Share on other sites

a jak z czytaniem czy oczy się nie męczą??

Bez obaw.

 

w skrócie

TN - kiepskie katy, kiepskie kolory, kiepska czerń, brak smużenia, niska cena, niska jasność

IPS - najlepsze kąty, najlepsze kolory, średnia czerń, w nowszych praktycznie brak smużenia, najwyższa jasność (wymaga oświetlenia, nie powinno się pracować w ciemności).

VA - świetne katy, bardzo dobre kolory, najlepsza czerń, odczuwalne smużenie.

Warto przy tym pamiętać, że naprawdę bardzo dobre monitory kosztują po kilka tysięcy, wiec w tańszych nie unikniesz pewnych kompromisów, średnia jasność.

 

niestety może nosić on ślady używania

A jakież to mogą być ślady? Zaschnięta plamka coli na podstawce? Jeśli wada jest duża, to i tak się wymienia ponownie. Nie należy tez przesadzać, wadliwe egzemplarze to mały procent, zresztą u konkurencji jakoś lepiej nie jest, to nieuniknione ryzyko w tanich monitorach. Edytowane przez Progeusz
Link to post
Share on other sites

TN - kiepskie katy, kiepskie kolory, kiepska czerń, brak smużenia, niska cena, niska jasność

co to znaczy kiepskie kolory? bo to mocno niejasne określenie

z brakiem smużenia to też mocno nieścisłe, matryca TN ma najniższe czasy reakcji, co nie implikuje tego, że nie smuży

niskie koszty produkcji panelu w cale nie oznaczają niskiej jakości produktu, mamy na rynku TN'ki za 1,5k i biją na głowę jakością wiele popularnych IPS'ek

 

PS - najlepsze kąty, najlepsze kolory, średnia czerń, w nowszych praktycznie brak smużenia, najwyższa jasność (wymaga oświetlenia, nie powinno się pracować w ciemności).

najlepsze kąty ma panel PLS, niemniej z tu wymienionych owszem

ponownie te kolory w czym panel IPS ma lepsze kolory od TN?

to, że wiele IPS'ek jest tak jasnych nie do końca wynika z faktu bycia IPS'ką

a w ciemności nie pracuje się przy żadnym monitorze

 

VA - świetne katy, bardzo dobre kolory, najlepsza czerń, odczuwalne smużenie.

znowu to smużenie, smugi są wynikiem działania układu overdrive, a nie szybkości panelu, niemniej VA mają generalnie nawyższy czas reakcji gtg, wyłączając MAVA, który na tym polu nie ustępuje IPS

Link to post
Share on other sites

co to znaczy kiepskie kolory? bo to mocno niejasne określenie

Mdłe. Brak im żywości. Są przeinaczone. Chociażby brak bieli, a zamiast niej jakiś jasny odcień żółtego.

 

mamy na rynku TN'ki za 1,5k i biją na głowę jakością wiele popularnych IPS'ek

Mam wrażenie, ze jesteśmy na forum dla ludzi, a nie filozofów. Temat jest o w miarę tanich monitorach.

 

najlepsze kąty ma panel PLS

Znajdź mi panel PLS za 800 zł. Pytanie było o IPSy, VA i TN - oczywistym jest, że jeśli mówię "najlepsze", to "najlepsze w tej trójce". A to, ze jakaś TNka za 1.5k lub PLS za 3k sprawuje się lepiej od IPSa za 0,6k nie ma tu nic do rzeczy.

 

to, że wiele IPS'ek jest tak jasnych nie do końca wynika z faktu bycia IPS'ką

A gdzie ja napisałem, ze bycie IPSem warunkuje bycie jarzeniówką? Faktem jest jednak, ze na ogół, to IPSy są jąsniejsze od VA i TN. Pytanie było o ogólną charakterystykę monitorów opartych na różnych matrycach.

 

a w ciemności nie pracuje się przy żadnym monitorze

BHP swoje, ludzie swoje. Ja to wiem, Ty to wiesz, ale ludzie CHCĄ pracować w ciemności, wiec warto powiedzieć przy czym będą najbardziej cierpieć.

 

znowu to smużenie, smugi są wynikiem działania układu overdrive, a nie szybkości panelu

Nigdzie nie napisałem, że to wynika z szybkości panelu. Napisałem, że na ogół na VA smużenie jest odczuwalne, w przeciwieństwie do IPS i TN.

 

xnn123,

...

a zresztą.

Edytowane przez Progeusz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...