Skocz do zawartości

Wymiana Karty Graficznej


Recommended Posts

Witam chciałbym wymienić swoją kartę graficzną tak żeby pasowała do mojego komputera a tak żebym mógł grać w gry na FULL Detalach (ULTRA)

A i jeszcze w CS 1.6 mógł mieć wystarczającą liczbę FPS do robienia stref na deathrun .

Karta może być do 1500zł

Sprzęt :

Procesor : Intel Core i5 2300

Aktualna karta grafiki : Radeon HD 6750 .

RAM : 8

 

 

Myślałem nad http://www.ceneo.pl/16688160s ale nie wiem czy pasuje do mojego komputera .

I czy dobrze by się spisywała w grach .

Proszę doradzić mi jak najlepiej .

Z góry Dziękuje .

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego że określenie "gra na full detalach" nie jest doprecyzowane. Bo założę się że poziom szczegółowości (detale) ustawi się na najwyższy, nawet przy karcie pokroju 7850. Problemem zaczynają się wszelkie filtry, "upiększacze" obrazu (np. wygładzanie krawędzi). Po drugie autor nie wspomniał w jakiej gra rozdzielczości. Jeśli 1080p to zgodzę się że GTX670/HD7970 będą optymalne, ale jeśli ma monitor 1440x900 (przykładowo) i nie chce go zmieniać, to na co mu taka karta?

 

Procesor demonem szybkości nie jest, ale wystarczy. Jasne że na 2500K (jeszcze po ładnym OC) osiągane rezultaty byłyby lepsze, no ale jest co jest.

 

I KWESTIA NADRZĘDNA! ZASILACZ. Nie wiemy przecież co tam u autora "siedzi". Więc najpierw, zasilacz potem monitor potem dopiero GPU.

Edytowane przez gtxxor
Link to post
Share on other sites

Co wy z tym ograniczaniem, ten procek spokojnie styknie do grania na tej karcioszce. Chyba że ktoś tylko w smarki gra :-). Więc jak tylko masz dobry (odpowiedni) zasilacz i kasę to ją bierz i miłej zabawy.

 

Tu nie o to chodzi że by dał radę tylko o wysoki fps bo dać rade to nawet phenom x4 965 po oc na 4ghz potrafi . Faktycznie przydał by się core i5 2500K po lekkim oc 4200mhz
Link to post
Share on other sites

Zasilacz Fortron FSP 350-60APN 80+350W APFC

Płyta główna -Asus P8H6-M LX/S\ 1.01 H61 LGA 1155 uATX

rozdzielczość : 1440 : 900

 

Przepisałem z pudełka .

 

A i procka też będę wymieniał ale to dopiero za rok .

Więc tą kartę też chciałbym mieć na dłużej .

Edytowane przez liyo76
Link to post
Share on other sites

Nie martw się o procka, spokojnie Ci wystarczy. Z tym prockiem o min fps nie musisz na razie się martwić. Wymień tylko zasilacz na jakieś porządne 500W. W dodatku do tej rozdziałki gtx 670/ 7970 będzie aż nadto.

Edytowane przez maguu
Link to post
Share on other sites

Ten Fortron nie pociągnie żadnej topowej karty typu GTX 670 czy Radka 7970. Będziesz musiał go wymienić przed zakupem na np. XFX Core 550W. Polecam też zasilacze OCZ - tanie i bezawaryjne :)

Edytowane przez kima2
Link to post
Share on other sites

rozdzielczość : 1440 : 900

 

do tej rozdziałki bardziej zasadne jest kupić HD7850

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit / 726 zł

MSI Radeon HD7850 Twin Frozr 2GB DDR5/256bit / 767 zł

 

absolutne maksimum jakie bym tu dał to - MSI Radeon HD7870 2GB DDR5/256bit / 959 zł

 

zasilacz kup konstr. Seasonica XFX Core 550W solidna markowa zasiłka

 

nie patrz na wat , Logic to bardzo słabe zasilacze , zapewne mają jakieś zabezpieczenia ale raczej tylko na papierze

Edytowane przez ken26
Link to post
Share on other sites

I

do tej rozdziałki bardziej zasadne jest kupić HD7850

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5/256bit / 726 zł

MSI Radeon HD7850 Twin Frozr 2GB DDR5/256bit / 767 zł

 

absolutne maksimum jakie bym tu dał to - MSI Radeon HD7870 2GB DDR5/256bit / 959 zł

 

zasilacz kup konstr. Seasonica XFX Core 550W solidna markowa zasiłka

 

nie patrz na wat , Logic to bardzo słabe zasilacze , zapewne mają jakieś zabezpieczenia ale raczej tylko na papierze

 

I z tym już bym mógł grać na Ultra bez zacinania ?

i w cs bym mógł robić strefy na deathrun ?

Link to post
Share on other sites

Tu nie o to chodzi że by dał radę tylko o wysoki fps bo dać rade to nawet phenom x4 965 po oc na 4ghz potrafi . Faktycznie przydał by się core i5 2500K po lekkim oc 4200mhz

 

O czym Ty piszesz. Mam i52400 z GTX670 i porównując z zamieszczanymi testami robionymi na wykręconych i5 i i7 jestem do tyłu z 1 max 2 fps :-). Jedynie w smarku 2011 odstaje ale w smarki się nie gra.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...