Skocz do zawartości

Łączenie: Routera + Access Pointa + PC


Recommended Posts

Witam. Chciałbym trochę rad jak to ogarnąć żeby to zadziałało.

System: Windows 7.

Router: TP-Link WR841ND

Access Point: WA500G

 

Wpisałem komendę aby wyświetlić IP no i Windows 7 oczywiście nie pokazuje.

Internet płynie z anteny kablem koncentrycznym do Access Pointa z którego jest antenka wykręcona i przykręcona do karty sieciowej w kompie oraz do portu lan płynie kabel do routera w port wan.

Z routera jest pociągnięty kabel rj45 (port lan) do kompa ( port lan).

Najgorsze jest z wpisywaniem tych adresów ip, maski i adresu mac o ile jest potrzebny.

Poprzez kreator w ostatnim kroku wyskoczył błąd. :(

 

http://www.fotoload.pl/index.php?id=d290bdd46b2debe1098da4f8f419d6e062

 

Powyżej w linku jest na obrazku.

Proszę o pomoc, jak z tego wybrnąć...

Link to post
Share on other sites

Komenda do ip była źle wpisywana i dlatego nie działało... :D

Błąd został wyeliminowany z komunikatem na zdjęciu.

Jedynym stopem jest sytuacja taka jak powyżej i trzeba skonfigurować Access Point oraz Router.

Należy wpisać w urządzeniach:

-IP (da się go wpisać w routerze i access poincie)

-DNS (da się go wpisać w routerze i access poincie)

-MAC (da się go sklonować tylko w routerze, access point ma swój oddzielny)

 

Wyżej w pierwszym poście może chaotycznie to ująłem więc ujmę to szczegółowo:

 

1. ANTENA jest źródłem internetu.

Z niej idzie kabel koncentryczny, który był kiedyś przykręcony do karty sieciowej, która ma tylko 1 wejście do nakręcenia kabla koncentrycznego. Teraz kabel koncentryczny musi być podłączony gdzie indziej ale nie do karty sieciowej w kompie tylko do Access Pointa (Mam rację?).

 

2. W AP jest jedna antenka, którą wykręciłem i przykręciłem ją do karty sieciowej w kompie

(dobrze zrobiłem, że ją tam przykręciłem?)

 

3. W AP jest tylko 1 port, LAN z którego jest pociągnięty kabel RJ45 do routera w wejście WAN.

 

4. W Routerze są dwie antenki odkręcane, których nie ruszałem i są w nim na miejscu. Z pierwszego wejścia LAN w routerze płynie kabel RJ45 do komputera w płytę główną. (Przypominam, że karta sieciowa nie ma wejścia do kabla RJ45, tylko płyta główna)

 

I to tyle jak na sytuację.

Cel jest 1.

Internet ma chodzić w jednym kompie i ma być rozsyłany przez router jako WI-FI dla smartfona.

Chciałbym rady i odpowiedzi na pytania, które są pogrubione oraz jak to dalej skonfigurować z tym wpisywaniem IP, DNS i MAC.

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Błąd występuje bo w 841 masz takie sam adres z tej samej sieci na WAN i LAN i router wariuje. Adres pewnie nie zmieniony i w 841 jest domyslnie 192.168.1.1 więc zmien go na np. 192.168.2.1 w opcji Network- LAN

Jak nie zatrybi w Opcji Network- WAN ustaw Static IP

Address 192.168.1.2

Netmask 255.255.255.0

Gateway 192.168.1.1

 

Oba urządszonka musisz miec niestety w innych sieciach bo WA 500 ma co najwyzej AP-Client i jak bedziesz chciał zmieniac ustawienia Access Pointa musisz podpiać komputer bezpośrednio do niego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oba urządszonka musisz miec niestety w innych sieciach bo WA 500 ma co najwyzej AP-Client i jak bedziesz chciał zmieniac ustawienia Access Pointa musisz podpiać komputer bezpośrednio do niego.

Mógłbyś nomosz bardziej to rozwinąć ?

Link to post
Share on other sites

WA 500 nie posiada trybu WISP czyli cos w stylu client+ router barka translacji adresów NAT. Co zmusza cię do podpiecia kalbla z Access Pointa do routera do portu WAN. Bo ci net nie bedzie działał

W ustawieniach TP-Link WR841ND zmien adres ze 192.168.1.1 na 192.168.2.1 w zakładce Network LAN i dopiero cudownie bedziesz miał dostep do internetu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ok, no ale ja mam 3 sieci widoczne. Tą z AP, Routera i tą swoją z której mam neta. A chciałbym tak że, gdy się połączę z siecią od AP, to już w niej będzie transmisja sieci zewnętrznej internetu.Aby w jednej sieci były ujęte te 3, może tak być ?

No a adres DNS ?

Adres MAC ?

Co z nimi ?

W ustawieniach TP-Link WR841ND zmienię adres ze 192.168.1.1 na 192.168.2.1, a w AP jaki mam ustawić adres ?

Ujmę to, że w AP nie można sklonować adresu MAC jaki mam w kompie. Tylko e Router ma możliwość klonowania adresu MAC.

Link to post
Share on other sites

Jaśniej?

Rysunek sieci z dotycchczasowym adresowaniem

 

Radoweczkę czhcesz podłaczyc, pewnie dotad miałes kabel koncebtryczny od antenki WLAN w kompie a teraz chcesz uzyc AP i routera do rozszerzenia swojej sieci wifi?

Jak chcesz tak zrobic a dostawca prócz hasła Wi-Fi stosuje również filtr MAC to musiz mu podać nowego MAC tego AP. A a desowanie ustaw takie jak masz w karcie WLAN na której dotad działał net

Edytowane przez nomosz
Link to post
Share on other sites

Tak, miałem podłączony kabel koncentryczny od odbiornika na dachu do komputera bezpośrednio do karty sieciowej w kompie która ma tylko jedno wejście na końcówkę od kabla koncentrycznego. Moja karta sieciowa nie posiada portu na wtyczkę do kabla RJ45 natomiast w płycie głównej ten port mam.

Czyli muszę się skonsultować z dostawcą internetu aby zatwierdził sobie mój adres MAC z AP którego nie da się zmienić ?

Pisałem już wyżej, że chcę mieć sieć w której:

Internet jest przekazywany kablem koncentrycznym z odbiornika na dachu do AP (wykręciłem antenkę z AP i tam przykręciłem kabel koncentryczny w miejsce antenki od AP [antenkę od AP mam przykręconą do karty sieciowej w kompie na miejsce gdzie był kiedyś kabel koncentryczny z odbiornika żeby był net, antenka od AP powinna być przykręcona do karty sieciowej w kompie czy ją całkowicie wykręcić?] ) z którego płynie kabel RJ45 do Routera w wejście WAN, drugi kabel RJ45 z Routera z pierwszego portu LAN płynie do komputera do płyty głównej.

 

Nadal stoję w miejscu.

Adresy IP mają być takie same w kompie i AP ?

Czy adresy IP mają być takie same w kompie i w Routerze ?

Czy każdy adres IP powinien być różny od siebie ?

 

A co z adresem MAC ?

W routerze powinien być taki sam jak w kompie ?

 

Na teorię taki sam adres MAC powinien być w AP i PC ale w AP nie ma funkcji zmiany adresu MAC.

Dlaczego? Żeby AP robił za wirtualnego kompa gdzie by dostawał transmisję internetu i by ją rozsyłał przez router do kompa i przez wifi do smartfona.

Ale problem jest w tym, że nie można zmienić adresu MAC w AP.

Może w kompie jakoś idzie ?

Lub da się obejść może bez zmiany adresu MAC ??

 

Sieci komputerowe to największa zagadka dla mnie. :D

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Czyli muszę się skonsultować z dostawcą internetu aby zatwierdził sobie mój adres MAC z AP którego nie da się zmienić ?

Nie wiem jak w najnowszym sofcie, ale te co konfigurowałem nie miały opcji zmiany MAC WI-FI, więc jeżeli dostawca filtruje to musisz zgłosić zmianę.

antenkę od AP mam przykręconą do karty sieciowej w kompie na miejsce gdzie był kiedyś kabel koncentryczny z odbiornika żeby był net, antenka od AP powinna być przykręcona do karty sieciowej w kompie czy ją całkowicie wykręcić?

Chcesz odbierać na komputerze internet poprzez kabel czy bezprzewodowo ? Jeżeli bezprzewodowo to antenka musi być, jeśli przez kabel - nie jest konieczna.

Adresy IP mają być takie same w kompie i AP ?

Nie możesz mieć dwóch takich samych adresów, gdyż spowoduje to konflikt IP.

 

A co z adresem MAC ? W routerze powinien być taki sam jak w kompie ?

MAC routera na razie sobie odpuść, interesuje Cię tylko ten, który widzi dostawca Internetu, czyli według twoich kombinacji MAC interfejsu bezprzewodowego AP WA500G - musi znajdować się na liście dopuszczonych adresów u dostawcy (jeśli taką stosuje). Edytowane przez Yacko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Internet w kompie ma być przewodowo od routera przez RJ45 do płyty głównej. ;)

Czyli rozumiem, że antenka od AP idzie do półki żeby się nie kurzyła bo jest niepotrzebna.

Raczej ma jakąś listę bo ogólnie internet mi nie działa jak leci przez AP transmisja.

 

Działa mi gdy:

 

a) (przewodowo) mam podłączony bezpośrednio kabel koncentryczny z odbiornika do karty sieciowej w kompie, zasięg jest max.

 

b) (bezprzewodowo) mam antenkę od AP podłączoną do karty sieciowej, zasięg, średni.

Tylko wtedy jak jest podłączony kabel koncentryczny do ap i ap do routera to to jest zbędne bo i tak nie leci transmisja przewodowo.

 

Reasumując można ująć iż internet mam tylko gdy jest połączenie odbiornika z kartą sieciową.

A z kartą sieciową jest powiązany adres MAC, bo ona ma nadany jakiś, który jest teoretycznie na liście u dostawcy a AP ma inny MAC i powoduje niekompatybilność.

Edytowane przez asnex
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...