Skocz do zawartości

Build log Biafry


Recommended Posts

Nie podoba mi się jedna rzecz w tej obudowie, przez co wydaje się być dość ciasna w środku biorąc pod uwagę jej wielkość ogólną a mianowicie brak możliwości demontażu ścianki z koszykami 5.25 od podłogi do sufitu :evil:. Czekam na wyniki dalszych prac bo zapowiada się mega :).

Link to post
Share on other sites
Mam nadzieję, że nie chcesz zakładać eloop'ów w pozycji pull

 

Są w pozycji push ;) Ładne są skubańce... 

 

 

 

brak możliwości demontażu ścianki z koszykami 5.25 od podłogi do sufitu

 

Wszystko w tej budzie można zdemontować. Nie znalazłem wczoraj nawet jednego nitu :D Wszędzie są śruby. Możesz ją wymontować ale przez ten element idą też klipsy trzymające frontowy panel więc na jedną stronę trzeba zaimprowizować ich mocowanie.  :(

Link to post
Share on other sites

 

 

nie mam sprzętu żeby ją odpowiednio zrobić

 

Zobaczymy jak to wyjdzie u mnie. Plus tej budy jest taki że nie wygląda pusto przez te wszystkie bajery. Dlatego osobiście nie będę tego demontował. Listwa po prawej stronie płyty głównej to zaślepiony obecnie panel na rezerwuar gdzie wstawię niebawem dużą tubę żeby wypełnić obudowę. Wtedy będę musiał też zmienić pompę więc ten plan zrealizuję na początku przyszłego roku. Teraz poskładam to w wersji dla ubogich ;) 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co robić z wentylatorami :D Topową chłodnicę zainstaluję (bo jeszcze schnie) w P/P (dwa phanteksy od strony wnętrza + 2x BQ SW2 140mm na top). Na podłodze jest 240 w push z eloopami (p/p nie chcę bo bym musiał z tego stelażu do chłodnicy zrezygnować). 140 of phanteksa na tył, dwa 140 phanteksy na front, jeden 120 BQ SW2 na klatkę dysków... No i zostały mi 3 sztuki BQ SW2 120mm :D 

Link to post
Share on other sites

 

 

Możesz ją wymontować ale przez ten element idą też klipsy trzymające frontowy panel więc na jedną stronę trzeba zaimprowizować ich mocowanie. :(

 

Trochę lipa. Buda jest świetna ale ten kawał blachy jest straszny :cry: Przynajmniej po założeniu bocznego panelu przestaje być widoczna.

Ładne te Noiseblockery :D

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/ql/x0/5n/b71128.jpg

Coś Ty z tą naklejką zrobił :P

Link to post
Share on other sites

@up Sprzedam komuś komu się przyda w cenie brutusa;) @natsu Nawet nie kwiknie ;)

Jak mieszkasz w Niemczech/Holandii, to ja bym z chęcią przygarnął. Do Holandii mam niedaleko, to wysyłka kurierem jakoś wielkich pieniędzy nie powinna wynieść. Chyba, że zorganizujemy to jakoś inaczej jeśli doszło by co do czego ;)

Link to post
Share on other sites

Lekko dałem ciała bo na wężu TOP-->GPU mogłem dać więcej luzu. No nic. Teraz to już po ptokach. Na początku przyszłego roku wymiana pompy i reza więc to tylko rozwiązanie tymczasowe.

 

http://i.imgur.com/Ety0uUt.jpg?1http://i.imgur.com/0ljsMQM.jpg?1http://i.imgur.com/ymLnIgE.jpg?1


Układ się obecnie odpowietrza a ja zajadam obiad. Za godzinkę biorę się do roboty i dam finalne fotki.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ładnie, ale...

Ten kolor chłodziwa kompletnie nie pasuje do reszty i wąż idący od chłodnicy na topie do GPU mogłeś zrobić trochę dłuższy, żeby przypominał kształtem ten na dole GPU. Teraz wygląda jakby Ci go brakło i był naciągany, tak na styk.


Nie ma bata, po nowym roku kupuję tą budę :D  Wybacz Biafra :wariat:


Na dole wstawię Alphacool NexXxoS Monsta 240 na top mam 360 i będzie git a na tył (obok tacki MOBO) może wrzucę jeszcze tą cieką 240/30 co mam obecnie w PC

Link to post
Share on other sites

 

 

Lekko dałem ciała bo na wężu TOP-->GPU mogłem dać więcej luzu. No nic. Teraz to już po ptokach. Na początku przyszłego roku wymiana pompy i reza więc to tylko rozwiązanie tymczasowe.

 

 

 

wąż idący od chłodnicy na topie do GPU mogłeś zrobić trochę dłuższy,

 

:-> 

 

Chłodziwo takie bo nadal testuje je dla mayhemsa. Pokoloruje je jak będę pewny że nic się z nim nie dzieje ;) 


Jeszcze jedna rzecz Jacku. Wspominałem Ci o tych zaciskach od front panelu które przeszkadzają w zdjęciu tej pokrywy zatok 5,25. Wczoraj w ciemności nie zauważyłem że zaciski mają specjalne wycięcia w tym elemencie umożliwiające swobodne wywalenie całej tej pokrywy. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie ją wyjął (poza kilkoma śrubami). 

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze jedna rzecz Jacku. Wspominałem Ci o tych zaciskach od front panelu które przeszkadzają w zdjęciu tej pokrywy zatok 5,25. Wczoraj w ciemności nie zauważyłem że zaciski mają specjalne wycięcia w tym elemencie umożliwiające swobodne wywalenie całej tej pokrywy. Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś sobie ją wyjął (poza kilkoma śrubami).

:banan:

 

 

 

:->

 

Przepraszam :cry:  Tak mnie zajęły foty, że nie przeczytałem co napisałeś %-)  Ale to chyba zrozumiałe, strasznie fajna ta buda! :D

Wybacz, najpierw tekst, potem ekscytacja fotami :ups: Obiecuję %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to dałem na tym wężu więcej luzu ale ten tygon to kompletne dziadostwo. Mam te całe bezplastyfikatorowe tygony i jest to tak giętki i miękki wąż że szkoda gadać. Kręci się na złączkach i napiął się tak że wygląda jakby był dosztukowany. Lubi sobie też ze złączek wypaść... Na nic innego niż koolance nawet nie ma go co zakładać bo wszystko co śmierdzi taniochą nie trzyma go wystarczająco bezpiecznie. Ogólnie- zero problemu z płynami- masa problemów z wszystkim innym. Nagrałem taki idiotyczny filmik obrazujący jakie to jest plastyczne w zestawieniu z masterkleerem (zżółkniętym po roku w obudowie ale nadal zachowującym się jak nowy pod względem plastyczności). 

 

http://youtu.be/7brqETHP2aE


Ogólnie z dobrą muzą ten film to może być niezły hicior :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...