Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw- multimedia-internet-foto


Recommended Posts

Witam.

Mam umierającego i dość starego blaszaka (nie śmiać się) jeszcze na s.939 i z 2005 roku.

Przechodził drobne modyfikacje, ale ostatnio zaczyna padać mobo i nie opłaca się go już reanimować.

Część podzespołów jest ok(HDD,DVD,paka,monitor itp), lub może się okazać ok( GPU ati3850, PSU fortron 400W).

Do wymiany:

- Płyta

- CPU

-RAM

- czy zasilacz to się okaże.

Nie mam potrzeby gier, choć jeżeli pójdą jakieś to ok. Zestaw posłuży do internetu, drobnej obróbki foto i czasem film czy muza, więc poszukuję czegoś na co nie wywalę niepotrzebnie dużo kaski, a posłuży czas jakiś.

Co sądzicie o : http://www.morele.ne...ry/info/FhtOd4/

 

1. Czy to dobry pomysł takie APU ? Mógł bym dodać jako drugą grafę HD3850 (jeżeli będzie sprawna i zajdzie potrzeba) ?

2. Nie mam pojęcia w temacie płyty. Wolał bym SATA III i USB3, więc coś na A75?. OC ani wielkiej (żadnej) rozbudowy nie planuję.

3. RAM na początek 4GB, tylko czy 1866, a może wystarczy 1600 ?

 

Jeżeli chodzi o cenę to taniej= lepiej, ale najlepiej stabilnie przez dłuższy czas, więc czy to będzie 600 czy 800zł nie ma wielkiego zaczenia, choć wolę zminimalizować koszty.

Może ja mam całkiem zły pomysł z tym APU ? Ta integra może czasem służyć przez kolejne 5 lat :D

Dzięki za przyszłe porady ;)

Link to post
Share on other sites

Komputer na budżetowej platformie Intel w wbudowaną grafiką z procesora, do tego zminimalizowane koszta, tak jak chciałeś, proszę http://www.morele.ne...ry/info/v7SBBE/

 

Edit.

 

Nie dostrzegłem takiej rzeczy jak USB 3.0 , poprawiam na taką płytę http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8h61-m-le-usb3-rev-3-0-385591/

i wszystko bedzie śmigać. Razem 596 pln

Edytowane przez gorgrid
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak z wydajnością twojego zestawu? Szczególnie zintegrowanej grafiki ?

Cenowo owszem korzystniej, procek zapewne też da radę ;) choć 2 rdzenie z HT vs. 4 ? Jak się to będzie miało?

Da się ew. dodać grafikę ATI w celu zwiększenia wydajności ? Na platformie AMD się da i tu pytanie czy na jakichś specyficznych mobo? i przede wszystkim czy warto ?

 

PS. Sorki za tak wiele pytań, ale jestem ostatnio troszkę z tyłu, a czytam że te APU są graficznie dość wydajne.

Edytowane przez Yuron
Link to post
Share on other sites

MSI B75MA-P45 - 241

Kingston HyperX GENESIS 2x2GB 1600MHz DDR3 - 104,91

No i do tego proc: można tego pentiuma co wyżej podano

 

Warto wybrac sobie plytke na b75 bo potem kiedys jak pojda ostro w dol procki wlozysz na to i7 czy tam i5 :) i bedzie smigac

 

ewentualnie mozna pomyslec by odrazu zapodac sobie 2x4 gb ramu nie sa drogie a lepiej sie kalkulują bo 170zl kosztuje genesis grey

 

ja mogę powiedziec że przy i5 2500k full hd filmy na 40" z integry jada mi normalnie

 

i3-2100 ten sam uklad grafiki co i5-2500k

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@gorgrid USB 3.0 owszem ma ale nie mogę się dopatrzeć SATA III. @Prostownik płyta fajna, wymiany proca raczej nie planuję. RAM'y owszem raczej 1x4 i kiedyś druga lub od razu 2x4 :) Dzięki za zainteresowanie.

Sata III, sorry, mój błąd :)

A będziesz wkładał jakiegoś SSD? Bo jeżeli chcesz sate III pod HDD to odrazu mówie że to pic na wode z tymi prędkościami.

 

Płyta, ktorą podał Prostownik, bedzie najlepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites

O dualu wiem ;) że będzie troszkę wydajniejszy, więc jeżeli pójdzie 1x4 to szybko dodam jeszcze jedną.

Właśnie dlatego SSD wydaje mi się że dobrze mieć satę III. HDD mam pod sata II.

 

Z testów wynika że grafa w i3 jest słabsza od tej w APU A6- czy tak jest ?

Wydajność najtańszego i3 będzie o tyle wyższa, że warto wydać 790zł (i3-2120+MSI B75MA-P45+HyperX4gb) zamiast 635 za zestaw z APU ?

Rozumiem że "rozwojowość" s.1155 będzie lepsza, ale nie sądzę że będzie mi to potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Ok to weź i3 ale 3225 to jest ivy z hd 4000 przy którym apu sie schowa :) różnica w cenie nie powinna być wielka jak dobrze pamiętam

 

tu sie rozbija o to ze za 5 lat i7 moze kosztowac 100zl i bedzie sie oplacalo ja kupic bo juz jest spory zastój w procesorach..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...