Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do 8000+monitor 1500


Recommended Posts

Witam.

 

Wróciłem niedawno z zagranicy i chciałem sobie złożyć komputer do gier i grafiki 2D/3D.

Wstępnie wybrałem już sobie podzespoły i części.

Chciałem aby specjaliści ocenili ten zestaw ewentualnie doradzili coś innego... wydajnieszego.

 

A więc zaczynam:

 

MOBO : Gigabyte G1.SNIPER M3

CPU : Intel Core i7 3770K 3.5GHz BOX

GPU : Gigabyte GeForce GTX 660 TI OC 2GB DDR5 PCI-E BOX + kupon Borderlands 2

SSD : OCZ Vertex3 VTX3-25SAT3-120G (2,5", 120GB, SATA/600)

HDD : WD Caviar Black WD1002FAEX (1TB, 64MB, SATA/600)

RAM : G.SKILL DDR3 4x4GB 2133MHz CL11 RipjawsZ

AC : OCZ Z-Series 850W SLI

DVD : Asus DVD-RW DRW-24B5ST Czarny Retail

OBUDOWA : AeroCool PGS RS-9 Devil czarna

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

OS : Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit PL DVD OEM

AV : Kaspersky Anti-Virus 2012 PL - 2 stanowiska, 24 miesiące

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

KB : Razer Lycosa

MO : Gigabyte M-KRYPTON

PAD : Logitech Gamepad F310

PD : Corsair Voyager GT 64GB USB 3.0

HDD-USB : WD My Passport WDBBEP0010BBK czarny (2.5", 1TB, USB 3.0)

MP : Razer Vespula

HP : Słuchawki RAZER ELECTRA

CL : NOCTUA NH-D14

 

CENA ZESTAWU : niecałe 7900pln

 

Na monitorach się zbytnio nie znam.... wiem tylko tyle że mają mieć niski ping...

Na monitor mam przeznaczone 1500pln.

 

Chciałbym aby był 24calowy maks 26/28 miał wejście HDMI i niski ping (max 8ms)

Co do kolorów i jakości obrazu... chciałbym aby był jak najlepszy ^^

Z reszty która mi zostanie dokupie jeszcze wentylatory do ubudowy.

Na koniec dodam że cały zestaw będzie OC... nie będe dusił ostatnich soków z podzespołów.

 

Proszę propozycje i pomoc w ewentualnym dobraniu nowych podzespołów (wydajniejszych/lepszych w podobnej cenie)

Kwota którą przeznaczam na komputer nie jest mała i jest to naprawdę ważna decyzja.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Można lepiej:

http://www.morele.net/inventory/info/NzJj0j/

500zł na resztę.

 

Jeśli już koniecznie chcesz kupować antywirusa i Kasperskyego to tylko wersję Internet Security. Natomiast ja zaproponowałem F-Secure, bo to według mnie lepszy antywirus, znacznie lżejszy i prostszy w obsłudze i tak samo skuteczny. Wersja 2013 przyniesie wiele fajnych zmian (jestem beta testerem). Kaspersky potrafi zakatować SSD ilością zapisów i odczytów.

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybkie odpowiedzi ^^

 

Więc... lepszym wyborem od gigabyte g1 sniper m3 jest msi z77a-gd65 ?

 

A co do radka 7970... niestety potrzebuję rdzeni CUDA ^^ do pewnych programów więc odpada.

 

I co z tym nieszczęsnym monitorem jeszcze... doradzi ktoś?

Link to post
Share on other sites

MSI będzie moim zdaniem zdecydowanie lepszym wyborem.

 

Co do grafiki - w takim razie weź GeForce GTX670 od Gigabyte :)

Monitor - proponuję ten http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-dm2780d-pz-3d.bhtml?from=ceneo

 

Lub mniejszy http://www.morele.net/monitor-led-lg-m2432d-pz-502401/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na twoim miejscu zamiast głupie myszki i klawiatury za ponad 500zł kupił bym lepszą kartę graficzną,

.

Dlaczego? Jeśli ktoś ceni wygodę, jakość i precyzję to nie widzę powodu, żeby nie kupować. Poza tym taki sprzęt traci mniej na wartości.

HP : Słuchawki RAZER ELECTRA

Kupa i złom, lepiej weź Creative Aurvana Live (CAL!). Jak chcesz coś porządnego i dopasowanego to załóż temat w odpowiednim dziale.

MO : Gigabyte M-KRYPTON

Zmień na g400v2, g500, g9x, xai, deathadder'a, m8000x.

MP : Razer Vespula

Lubi się szybko wytrzeć.

Na monitorach się zbytnio nie znam.... wiem tylko tyle że mają mieć niski ping... Na monitor mam przeznaczone 1500pln.

Poczytaj trochę, jest pełno tematów o monitorach w tym przedziale, ewentualnie też napisz temat :P

Przy tej kwocie pokusiłbym się o jakąś kartę dźwiękową (xonar dx, dg) i budę fractical'a :D

 

Zamiast tego pendrive'a mógłbyś kupić dysk przenośny, chyba że tak bardzo zależy Ci na mobilności, że jesteś w stanie wydać na to tyle kasy %-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W sumie to masz rację z tym pendrive'm...

Co do karty dzwiekowej wyczytałem ze i sniper i msi z77a-gd65 mają wystarczająco zadowalającą jakość dzwięku dla wymagających graczy jak i początkujących muzyków ^^.

Tak się zapytam... co dało by mi kupno xonar'a dx/dg

i dlaczego odradzasz Krypton'a ^^ ponoć to świetna myszka...

No i rzeczywiście wyczytałem że vespula ma tendencje do wycierania się.

A co do słuchawek... nie podobają mi się wizualnie :P

I pytanko odnośnie słuchawek... co to jest membrana 40 mm kompozytowa z biocelulozy???

Może troszkę inaczej... czy taka membrana jest lepsza od zwykłych membran...?

Link to post
Share on other sites

Vespula się wyciera, ale lekko i praktycznie nic to nie zmienia w funkcjonalności (mówi to jej obyty z nią użytkownik, a nie "specjalista", który gdzieś coś wyczytał), podkładka na długie lata, ale można zaoszczędzić i kupić SS QcK, też na długie lata, choć mniej szpanerska. Klawiaturę i mychę to najlepiej od logitecha, który dla modeli retail ma serwis zupełnie poza zasięgiem innych producentów. Antywirus to w ogóle niepotrzebny, jeśli przez komputer nie przewija się 1000 pendrajwów w miesiącu (np. studenci tak mają) i się gra w oryginały, a nie piraty z publicznych torrentów. Ja od czasu ukończenia studiów nie używam antywira i wszyscy znajomi, którzy używają, potwierdzają, że mój pen zawsze jest czysty. Należy też pamiętać, by nie używać autoruna i nic się nie dostanie.

Dźwiękówki wbudowane w płytę, jakiekolwiek by to nie były konstrukcje to zazwyczaj kupa. Często gubią pozycjonowanie w nieodpowiednich momentach, gdy obracamy kamerę itp. Ja poczułem poprostu miażdżącą różnicę po zakupie xonara i nie ma sensu się rozpisywać. Nie musisz od razu HDAV, ale już xonary z średniej półki naprawdę niszczą system w grach.

A w ogóle to trzeba było kupić kompa przed powrotem, bo u nas masz "podatek od nowości". Np. ostatnio w Media Markt w Landshut (Bawaria) widziałem Słuchawki Sennheiser PC 360 za 100 zł mniej, niż w Polsce. A dzisiejsze serwisy D2D akceptują dowody zakupu praktycznie z każdego miejsca, więc nic to nie zmienia.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Rozumiem.

Tylko teraz jaką kartę dźwiękową wybrać...?

 

xonar DS/DG/DX/D1... itd.itp... jest tego wiele.

 

Dodam że na bank będę dużo grał ^^ możliwe że będę również nagrywał głosy przez mikro...

Więc co wybrać...?

I do tego jakie słuchawki z mikro polecacie tak do 300-350 pln

Link to post
Share on other sites

Są tutaj malkontenci, którzy powiedzą, że słuchawki komputerowe to kupa, ale ja sądzę, że znacząco przesadzają, bo z porównań np SS siberia V2 i Sennheiser HD555 (te drugie były chyba nieco droższe) można wywnioskować, że:

- SS ma dużo bardziej płaską charakterystykę zniekształceń odpowiedzi w dziedzinie częstotliwości, mają porównywalne charakterystyki częstotliwościowe (HD odrobinę lepsze). SV2 ma też dużo lepszą symetrię muszli (wzmocnienia w dziedzinie częstotliwości mają dużo mniejsze różnice niż w sennkach, które już poniżej 10k mają różnice powyżej 4dB,a powyżej 10k już prawie 10dB, podczas gdy SSv2 nie mają więcej niż 2dB aż do 48kHz). Mógłbym tak długo, ale tutaj na tym forum to nie pogadasz z ludźmi, bo oni wiedzą "swoje". Z headsetów szczególnie polecam SSV2, głównie ze względu na odpowiedź częstotliwościową, która jak wspomniałem jest porównywalna z uznanymi słuchawkami HiFi w podobnych cenach (tylko nieco gorsza ze względu na wytłumienie częstotliwości, w których słychać wystrzały z broni, 5-7kHz), no i są niesamowicie wygodne, długie godziny bez potu i bez bólu.

Z xonarów to DX/XD będzie najlepszym kompromisem między jakością i ceną. Xonary mają dla mnie tylko dwie wady:

- wytwarzają nieskończoną pętlę ostatniej próbki dźwięku po tym, jak gra się wysypie i bez restartu systemu chyba nic się nie da zrobić (dotyczy chyba wszystkich modeli, bo to jakiś bug w sterach, którego do tej pory Asus palcem nie tknął).

- Nie wysyłają jednocześnie kompletnego sygnału na głośniki i przekalkulowanego sygnału na słuchawki (trzeba się przestawiać w sterownikach, bo inaczej na słuchawkach będziesz miał np. tylko 2 kanały przednie z całego 5.1).

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Zapytam się jeszcze... czy warto łączyć dyski w RAID i jak już to jaki RAID wybrać... z tego co wiem to są RAID RAID0/1/2/3/4/5/6 i jeszcze jakieś tam :P (jak bardzo podniesie się prędkość odczytu/zapisu i ogólna wydajność dysków?)

 

Pisząc SSV2 chodziło ci o SteelSeries Siberia v2?

 

Co do monitora może Asus 24T1E albo Asus LS248H

 

I tak się zapytam... jaka różnica przy matrycy TN a TFT...?

Link to post
Share on other sites

to za 5tys można miec wydajniejszy sporo komputer

 

MOBO: MSI Z77A-GD55 Intel Z77

CPU: Intel Core i7 2600K LGA1155

COOLER CPU: Thermalright Macho

GPU: Sapphire Radeon HD7970 OC - alternatywa Gigabyte/Asus GTX670 2GB OC

RAM: Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4GB)

CASE: Fractal Design ARC Midi Tower

PSU: Be Quiet L8 630W

SSD: Samsung 830 64GB SATA3

HDD: Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST500DM002)

Link to post
Share on other sites

a nie lepiej zamiast 2600k 2700k...? różnica w cenie to chyba 50pln :P a przy 3770k około 100pln a skok wydajnościowy zauważalny

co do RAM'u chcę mieć minimum 16 GB ^^ (myślę przyszłościowo) fakt... przesadziłem chyba z tymi G-Skill'ami :P

Myślę że jakieś geil/patriot/corsair 1600-1866MHz by stykały ^^

 

A z tego co wyczytałem to 660ti spokojnie dorównuje droższej 670 (czy mylę się?)

Link to post
Share on other sites

no ale 3770k jest zauważalnie mocniejszy i wydajniejszy od 2600/2700k.

 

co do grafiki.... nawet patrząc na wyniki z tej strony widać że 660ti nie odstaje zbytnio od 670 a czasem jest nawet wydajniejsza a do tego kosztuje 200pln mniej.

 

Rozejrzałem się troszkę i znalazłem testy 660ti vs 670... rzeczywiście 670 jest lepsza.

Z tego co wyczytałem 660ti to okrojona 670 :P...

Hmmm... może rzeczywiście kupić pare rzeczy taniej a wsadzić tą 670...

Co sądzicie???

 

EDIT : a może zamiast tego msi Z77A-GD55 to Asus Maximus V Gene

 

EDIT 2 :Z tego co wyczytałem Maximus V Gene jest o wiele lepszym wyborem niż msi z77a-gd65

Cena praktycznie ta sama a asus wypada o niebo lepiej, a do tego ma o wiele bogatsze dodatkowe wyposażenie.

 

Hmmm... chyba zostanę przy gigabyte G1. sniper M3...

Asus jest bardziej skupiony na OC ale jeśli nie będę szalał z OC to wystarczy mi giguś ^^

Z założenia nie miałem zamiaru dużo OC'lockować

myślę że procek podniosę max do 4,2GHz i troszkę podniosę taktowania karty.

No i różnica w cenie też jest spora.... 150pln na korzyść sniper'a.

Edytowane przez Draios
Link to post
Share on other sites

i dlaczego odradzasz Krypton'a ^^ ponoć to świetna myszka...

Gdzie to wyczytałeś? Ja nigdzie w necie nie mogę znaleźć jaki tam mysz ma sensor oraz znaleźć informacji na temat występowania predykcji, akceleracji itp. Jeśli ma ADNS-9500 to można brać, jeśli nie to wyrzucasz kasę w błoto %-)

Lepiej wybierz którąś z tych co podałem.

Co do dźwiękówek, bierz xonar'a DG jeśli nie chcesz wydawać dużo kasy, a jeśli masz wolną stówkę dołóż do xonar'a DX.

Pamiętaj tylko, że taki zakup ma sens jeśli wybierzesz dobre słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...