Skocz do zawartości

Nowy komputer do 3200zł czy modernizacja?


Recommended Posts

Gość JackHammer

Co do karty to wybór zależy od tego w jakie gry gramy (AMD wypada lepiej np: w Metro 2033, Crysisie, zaś nVidia w GTA IV i paru innych), czy będziemy wykorzystywać technologie które nam oferuje (AMD Eyefinity 2.0, nV PhysX, FXAA) no i od procesora jakiego posiadamy (w tym przypadku każda karta będzie pasowała i nie będzie tzw. ograniczania w grach.

 

Poza tym Autor tematu czeka na GTX660 bez Ti.

Link to post
Share on other sites

@JackHammer , w tym przypadku nie chodzi o gry tylko o szyne i ropy których w 660ti i oczywiście zwykłej 660-tce jest za mało , jak się kupuje karte powyżej 1000 zł to nie po to żeby grać w 1080p+aa0 bo do tego wystarcza HD7850 , natomiast ultra 1080p+aa8 do tego jakiś dof i mamy przepis na wąską szyne i pocięte ropy w 660 co prowadzi do sporych dropów animacji ,

Link to post
Share on other sites

w tym przypadku nie chodzi o gry tylko o szyne i ropy których w 660ti i oczywiście zwykłej 660-tce jest za mało , jak się kupuje karte powyżej 1000 zł to nie po to żeby grać w 1080p+aa0 bo do tego wystarcza HD7850 , natomiast ultra 1080p+aa8 do tego jakiś dof i mamy przepis na wąską szyne i pocięte ropy w 660 co prowadzi do sporych dropów animacji ,

 

Znów zagwozdka.

Jesli kupie 660 za 1100zł, to o AA mogę zapomnieć? Wystarczy mi AA na poziomie 4, bez przesady. Najbardziej zależy mi na grafie, której kupna nie będe żałował, a mniejsza wydajność i brak PhysX może to spowodować. Jasne, że sprzedam ją po dwóch latach i kupię coś nowszego by nie tracić na jakości w grach.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

nie wiem czy jest sens płacić za 660 ponad 1000 pln skoro obecnie 7870 chodzą po 950 pln

Autor chce korzystać z PhysX, choć uważam że kupno HD7870 np: od Sapphire to bardzo dobry wybór na tą chwilę. Poza tym po OC dogania GTX660Ti jak dobrze pamiętam.

Link to post
Share on other sites

PhysX wygląda świetnie, bez niego mam wrażenie, że gra jest wytrzebiona, ale z drugiej strony ile % gier obsługiwać będzie w najbliższych latach tę technologię? 2%? Póki co tych gier jest naście... A widzę, że konkurencji dla Radeonów nie ma żadnej, wszyscy je zachwalają. Tylko gdzie jest haczyk? Nigdy nie miałem radka, więc nie wiem jak z supportem, jakością wykonania, żywotnością, czy trzymaniem ceny. Bo gdybym kupił teraz za 100z0ł HD7870, to za te dwa lata chciałbym sprzedać go za przynajmniej połowę ceny, a pewnie w takim wypadku lepiej kupić GTXa od NV.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Z tego co kolega z forum zliczył to od 2008 roku do dziś, to wyszło 26 gier wspierających tą technologię (czyli 6,5 na rok). Radeony polecamy bo są wydajne i mniej kosztują od konkurenta (nVidia) no i wiele im nie ustępują.

Link to post
Share on other sites

takich naprawde dobych tytułów wychodzi niewiele , phisix troche kosztuje tych fps-ów i nie wiem czy to jest aż tak opłacalne , w stosunku do tego co daje , ja na swoim gtx-ie w ogóle tego nie używam , ale jak musi być no to bierz gtx-a

Edytowane przez gando
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie musi być koniecznie, o ile najnowsze gry, które pojawią się na rynku (pokroju GTA 5) nie będą tego obsługiwały.

 

Czyli co, HD7870 za 1000zł albo HD7950 za 1300zł. Wiadomo, że ta druga jest mocniejsza. Pierwsza po OC tak samo mocna jak druga, ale druga po OC mocniejsza od GTX660TI.

Dobrze zakładam, że karta HD7870 stanieje do około 500zł, a HD7950 do 650zł, po dwóch latach? A może druga straci na wartości mniej? Kartę kupuje na dwa lata do FullHD do Ultra i AAx4 i przez ten czas ma działać idealnie na tych ustawieniach wszystko lub prawie wszystko. Chcę, by było cicho, oczywiście gdy nie gram tylko normalnie pracuję przy kompie. Po dwóch latach sprzedaje kartę, możliwie jak najdrożej i kupuję nową.

Do takiego podejścia co jest bardziej opłacalne? Skoro Żadna DUŻA gra nie obsługuje i nie będzie obsługiwała PhysX (Batman nie jest dla mnie dużą grą. Wielka produkcja to dla mnie Wiedźmin 2, GRID2, GTA5 czy Diablo 3), to odpuszczam drogie GTX.

Link to post
Share on other sites

Trafiają się też gry z zabiegami które moim zdaniem są zwyczajnie podłe. Dlatego, mimo że jestem fanem jedynki, nie kupię borderlands 2. Gra obsługuje physiX i oferuje bardzo wiele efektów które bez PhysiX poprostu obcięto! Czy to znaczy, że radeony nie są w stanie wygenerować takich efektów płynów i cząsteczek. Absolutnie nie. Znaczy to tylko że twórcy przyjęli ładny podarek od NV aby zwiększyć atrakcyjność gry tylko na akceleratorach zielonych. Jak dla mnie podłe i mnie jako klienta stracili. Nawet gdybym aktualnie siedział na karcie zielonych gry bym nie kupił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jak mogę dodać swoje 5gr to wolę na obecną chwilę Radeony ze względu że są poprostu bardziej opłacalne. Niby jest ten PhysX w GF'ach, ale jak myślę że grałem w tym roku w ŻADNĄ grę z PhysX, to kupno tylko tej karty bo w GPU-Z masz wszystkie kontrolki to nie ma sensu. HD7870 na tę chwilę wystarczy zupełnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

HD7870 na tę chwilę wystarczy zupełnie.

 

Tak, żebym tylko źle tego nie zrozumiał- Wystarczy na tę chwilę, czyli na najbliższe kilka miesięcy, czy można bezpiecznie założyć, że wystarczy na 2 lata, by grać we wszystko na ultra?

Bardzo przepraszam za moją dociekliwość i ciągłe pytania o to samo, ale zaskoczony jestem moją starą grafiką ASUS EN9600GT 1Gb, bo gdyby nie rozdzielczość, to mimo starości karty, w takiego wiedźmina mogę grać na ultra (z AAx2 z tego co pamiętam).

Kupno karty graficznej to duży wydatek, dlatego nie chcę za rok obudzić się rano i żałować, że nie dołożyłem 300zł do lepszej karty, bo teraz gam tylko w high a nie w ultra.

Jeśli moje obawy sa bezsensowne, to nie ma o czym więcej dyskutować, tylko brać HD7870 w wersji ASUSa (czytałem że jest dobra do OC i cicha, w przeciwieństwie do wersji Gigabyte, troche tańszej).

Link to post
Share on other sites

Nie ma karty która ZAGWARANTUJE Ci granie we wszystko na ultra przez okres dwóch lat. Nikt nie jest wróżką aby Ci tutaj dać gwarancję. Tylko kupując absolutny high-end i to zaraz po jego premierze możesz spać spokojnie że przez najdłuższy możliwy czas będziesz miał potężną kartę. Zaraz po premierze kupiłeś GTX680 albo 7970? Sit back and enjoy the ride. 9600GT daje sobie u Ciebie radę tylko ze względu na niską rozdzielczość w której grasz. Jest też kartą na chwilę obecną zwyczajnie słabiutką.

 

Któregoś dnia na bank będziesz musiał zmniejszyć detale z ultra na high (ło matko jedyna) i wtedy będziesz sobie mógł pomyśleć że kupiłeś najlepszą kartę za pieniądze które byłeś w stanie wtedy wydać. Wielkie filozofowanie tu nie pomoże. Kup GTX690 i wtedy za dwa lata przy zmniejszaniu ustawień będziesz mógł powiedzieć sobie że kupiłeś tę bo lepszej nie było.

 

Moim zdaniem jeśli budżet jest wystarczający na 7870 to karta Cię nie zawiedzie bo to potężna bestyjka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przed kupnem mam jeszcze kilka rozterek.

 

 

Nie wiem, jaki wybrać zasilacz modularny do 300zł:

 

-Do obudowy Fractal R4 w BeQuiet! Purepower BQT L8-CM-530W moga być za długie kable,

-OCZ ZT 550W podobno jest głośny, z długością kabli nie wiem jak jest

-Thermaltake Smart 550W podobno nie zasili Asusa HD7870

 

Podobno Asus HD 7870 ma "dodatkową sekcję zasilania" i w związku z tym moje pytanie- czy któryś z tych zasilaczy da radę? Może warto się rozejrzeć za czymś innym?

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie mogę znaleźć testów tego OCZ. Jedynie komentarze użytkowników.

Niby masz rację odnośnie przedłużek, ale to trochę działanie na siłe i niepotrzebny wydatek:) Jednak jak mus to mus i się skończy na BeQuiet! z przedłużkami...

 

EDIT: Bez sensu. Przedłużacz do kabla 24pin kosztuje 50zł... Już lepiej kupić wentylator z odpowiednimi kablami.

 

Ma ktoś doświadczenia z wielkością Fractala R4 i kablami zasilacza?

 

W razie czego założyłem osobny temat odnośnie zasilacza:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/58606-zasilacz-modularny-do-fractal-design-define-r4-cichy-do-300zl/

Edytowane przez HiszpańskiInkwizytor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...