Skocz do zawartości

Nowy komputer do 3200zł czy modernizacja?


Recommended Posts

Ok to po co koledze zestaw do OC skoro tej mocy na razie jest wystarczająco i nie musi kręcić :)?Po prostu dla usprawiedliwienia siebie, że jak zabraknie mi mocy to go podkręce za 3 lata:)?Wiesz co będzie za trzy lata :)?Ja nie :)Ludzie kupują core i5 2500K kręca go na maxa i myślą " O ja, kupiłem procka z literką K no i po prostu grzech go nie kupić. Dostałem chyba z 200 zika za free bo przecież można go kręcić o 20% w górę. Ale ten Intel fajny"

 

Mija dwa lata. (przykładowo) wychodzi ICE Bridge 16nm TDP 60W kręci sie z 4 ghz na 6ghz. Crysis 4 wymaga 6 rdzeni i karty geforce gtx 760TI zeby smigal na full. Co robię?....A podkręce se procka :)Bo w sumie nie mam wyboru.

Edytowane przez SoundsGreat
Link to post
Share on other sites

Przekonaliście mnie, nastawię się na zestaw pod OC, skoro za 2 lata można zmienić tylko kartę graficzną, ewentualnie dołożyć ramu.

Zastanawia mnie jednak ciągle sprawa DirectX 11.1 w GeForcach kontra 11.0 w AMD. Jest różnica? A może dopiero będzie? No i Nvidia ma PhysX, to jest fajne.

W wypadku kupna karty tylko na dwa lata, z założeniem, że wszystko będzie śmigać jak przy kupnie dzisiaj- na maksymalnych ustawieniach i biorąc pod uwagę NVidię, co byście wybrali? Padła propozycja GTX570, ale karta ta jest o 1/5 mniej wydajna od 660TI (http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych) a tańsza o zaledwie 200zł.

Link to post
Share on other sites

i tylko to mi pozostało. A możę kupie nowego kompa bo pcie 4 wyszło i nowa seria karta NVIDIA i giery jakieś bardziej wymagające. Wtedy zamiast naprawdę zrobić progres i zmienić np. procka i kartę zostaje na asrocku P67 i skręconym na maxa i5 2500k którego nie sprzedam za cholere :)

Link to post
Share on other sites

Są gracze emocjonalni którzy nie myślą o przedłużaniu życia platformy w ich mniemaniu tylko wolą zmienić kompa co dwa lata :)

 

Nie próbuje komuś udowodnić, że istnienie OC jest bezsensowne. Tylko, że nie warte tego, żeby kupować płytę na chipsecie który już ma półtora roku i procesor który za 2 lata odejdzie do Lamusa.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co próbujesz udowodnić. To że quady już są do du*y, że pierwsza generacja core jest do du*y? Oszczędzisz 200 złotych i za dwa lata wymienisz platformę. A to kosztuje znacznie więcej. Wróżbitą Maciejem nie jestem ale tak to już działa od dobrych paru ładnych lat że dobra platforma starzeje się dużo lepiej niż karty graficzne. Pewnie że nie warto przekładać pieniędzy rzędu 500 złotych z grafiki na platformę bo poświęcisz za dużo wydajności już na starcie ale z 7950 na 7870 moim zdaniem już warto zejść dla ogólnej żywotności zestawu. A to czy i5 2500k odejdzie do lamusa czas pokaże. Miejmy nadzieję że tak bo to będzie oznaczało spory przyrost wydajności kompów w 2 lata :P

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Są gracze emocjonalni którzy nie myślą o przedłużaniu życia platformy w ich mniemaniu tylko wolą zmienić kompa co dwa lata :) Nie próbuje komuś udowodnić, że istnienie OC jest bezsensowne. Tylko, że nie warte tego, żeby kupować płytę na chipsecie który już ma półtora roku i procesor który za 2 lata odejdzie do Lamusa.

 

Tyle w temacie.

Link to post
Share on other sites

Co rozumiesz pod pojęciem wymiany platformy?:) Bo przy tym tempie to tylko płyta i procek w moim mniemaniu. A kto powiedział o oszczędzaniu:

 

ASROCK Z77 pro3

procesor core i7 3550 bez K

radeon 7950

 

 

kupujesz potem może coś z K może nie. Ale dzisiaj nie kupuje sandy i chipsety pokroju P67 i H67 bo to cofanie się w tych samych pieniadzach (takie moje zdanie). Kolega wczesniej zapodał ze OC przedłuża życie platformy. Może i tak ale gdyby Intelowi zależało na przedłużaniu życia platformy istniały by tylko procki z "K" a reszta nie miała by racji bytu. Intel wszedł na rynek z "K" i moim zdaniem sam stworzył grupę odbiorców, którzy słono płacą za podkręcanie ewentualnie kosztem nowszych chipsetow i nowszych prockow wybieraja starsze ale drozsze np Core i5 2500K i asrock P67 pro3 bo maja K. zamiast core i5 3550 i chipset z77. Ale się nagadałem:)

 

Jack twoja argumentacja jest na poziomie:)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Nie rozumiesz że autor w przyszłości mniej wyda na późniejszy upgrade? HD7870 teraz kupi za 950zł za 2 lata cena zejdzie przypuścmy do 650. Sprzedaje kartę i dokłada 300zł i znów może cieszyć się wysoką wydajnością w grach bo CPU dalej da radę bo ma możliwość OC.

Link to post
Share on other sites

Jack za dwa lata procki standardowo beda mialy około 4 GHZ bądź taka strukturę, że przy obecnym taktowaniu będą wydajniejsze. Więc wtedy Ivy bedzie miało racje bytu a nie sandy :)

 

nie musisz sie ze mna zgadzać tylko chociaż troszkę przyznaj mi racji :) za dwa lata sandy bedzie mialo 4 lata to jest przepasc. Podkrecanie sandy bedzie powodowało na moich ustach usmiech taki sam jak patrze gdy teraz ktos mowi podkrece sobie e8400 :)

Link to post
Share on other sites

Ale się nagadałem:)

Następny ujawniacz prawdy i demaskator spisków.

Masz rację, to wszystko wina żydów, masonów, koncernów handlowych, ruskiej mafii, gejów, niemieckiej telewizji i brunatnych niedźwiedzi.

 

dwa lata procki standardowo beda mialy około 4 GHZ bądź taka strukturę

 

A za kolejne dwa od tych dwóch będzie można wystosować taki sam argument... i dokąd prowadzi twoje rozumowanie?

Albo do nie kupowania komputera wcale bo przecież za dwa lata będzie lepszy, albo do topienia kasy w coraz to nowsze zestawy kiedy można by podrasować starszy overclockingiem.

 

Wyjdź i nie wracaj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jack za dwa lata procki standardowo beda mialy około 4 GHZ bądź taka strukturę, że przy obecnym taktowaniu będą wydajniejsze. Więc wtedy Ivy bedzie miało racje bytu a nie sandy :)

Mam nadzieję że nie sugerujesz się FX, bo nawet wysokie takty mało co im dają. Na stocku 3,3Ghz Intel jest znacznie lepszy.

Link to post
Share on other sites

Jack mówie o intelu bo teraz one górują :) Sid wypowiedz błyskotliwa ale bez sensu. Wydałem opinie popartą argumentami (być może spiskowymi) ale sam przyznasz, że mają sens:) przeciez masz core i5 3570k :)którego pewnie zmieniłes max 2 miechy temu przy okazji zmiany platformy :) widzę też z77 czyżby było cię stać na mocnego kompa:)? dlaczego nie core i5 2500K asrock p67, performa i GTX 680. Przyznaj, że miałeś orgazm jak podkręcałeś procka :P

 

Chciałęm napisać zabawna wypowiedz a nie błyskotliwa bo bym ci za bardzo schlebil :)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jack mówie o intelu bo teraz one górują :) Sid wypowiedz błyskotliwa ale bez sensu. Wydałem opinie popartą argumentami (być może spiskowymi) ale sam przyznasz, że mają sens:) przeciez masz core i5 3570k :)którego pewnie zmieniłes max 2 miechy temu przy okazji zmiany platformy :) widzę też z77 czyżby było cię stać na mocnego kompa:)? dlaczego nie core i5 2500K asrock p67, performa i GTX 680. Przyznaj, że miałeś orgazm jak podkręcałeś procka :P Chciałęm napisać zabawna wypowiedz a nie błyskotliwa bo bym ci za bardzo schlebil :)

Czego prowokujesz innych userów! Jak tak masz pisać to proponuję stop udzielania się w temacie. Bo zbędne kłótnie starasz się prowokować. Poza tym co ma majętność danego usera/człowieka do wydajności procesora? Każdy ma tyle kasy ile ma, co nie znaczy że ktoś kto nie ma kasy oznacza że jest gorszy? Wg. mnie płytki tok rozumowania. Wstydziłbyś się!

 

Przekonaliście mnie, nastawię się na zestaw pod OC, skoro za 2 lata można zmienić tylko kartę graficzną, ewentualnie dołożyć ramu. Zastanawia mnie jednak ciągle sprawa DirectX 11.1 w GeForcach kontra 11.0 w AMD. Jest różnica? A może dopiero będzie? No i Nvidia ma PhysX, to jest fajne. W wypadku kupna karty tylko na dwa lata, z założeniem, że wszystko będzie śmigać jak przy kupnie dzisiaj- na maksymalnych ustawieniach i biorąc pod uwagę NVidię, co byście wybrali? Padła propozycja GTX570, ale karta ta jest o 1/5 mniej wydajna od 660TI (http://www.benchmark...art-graficznych) a tańsza o zaledwie 200zł.

Wg. mnie cena za jaką wołają w sklepach np; agito, morele za GTX570 jest przegięciem. Proponuję tak:

 

1. albo czekasz na model GTX660 i ten model kupujesz (22 września ponoć)

2. albo kupujesz za 900zł HD7870 2GB

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie masz racji. W dodatku zaczynasz już bredzić. 2500k jest prockiem tak dobrym jak 3570k. Niestety przez incydenty z pastą pod IHSem kręci się jednak od młodszego brata troszkę lepiej (kontrowersyjne). Nad czym warto się zastanowić to nowe chipsety z natywną obsługą USB 3.0. Byle nie za zbyt dużą różnicę w cenie. Ale na pewno nie będzie tak że za 2 lata ktoś z IB będzie śmigał jak król we wszystko a posiadacz SB będzie płakał że poskąpił 20 złotych na nowszy procek. Zwyczajnie praktycznie nie ma tu różnicy w wydajności.

Intel nie stworzył grona odbiorców dodając literkę k po nazwie swoich procesorów. Zrobił odpowiedź na procki z serii BE. Coś dla entuzjastów. Oni tam już byli. Nikt z intela nie chodził i nie zapładniał nieświadomych kobiet aby wykluć grono odbiorców.

 

Dla Twojej wiadomości w orgazmicznych spazmach które nadal wstrząsały mym ciałem po OC mojego 2500k zyskałem bardzo znaczący wzrost szybkości analizy danych z sekwencjonowania nowej generacji które często robię na swoim kompie. Anotacja sekwencji do genomu referencyjnego zajmuje mi teraz około godzinę mniej. A to w tygodniu daje mi sporo czasu na masturbację do własnych wyników OC.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wg. mnie cena za jaką wołają w sklepach np; agito, morele za GTX570 jest przegięciem. Proponuję tak:

 

1. albo czekasz na model GTX660 i ten model kupujesz (22 września ponoć)

2. albo kupujesz za 900zł HD7870 2GB

 

Tak, czy siak czekam do końca miesiąca. Wersja GTX660 bez Ti jest wydajniejsza, tak? Wiadomo, jaka będzie jej cena? Wersje Ti to ponad 1300zł

Szukałem też HD7870, ale najtańszą wersję znalazłem za 917zł Vertex3D.

Jeśli GTX660 będzie w cenie poniżej 1300zł, to ją łyknę, ze względu na PhysX i DX11.1 (mimo, że nie wiem czy to drugie ma jakies znaczenie, podobnie jak mała przepustowość szyny)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Tak, czy siak czekam do końca miesiąca. Wersja GTX660 bez Ti jest wydajniejsza, tak? Wiadomo, jaka będzie jej cena? Wersje Ti to ponad 1300zł

GTX660 bez Ti napewno bedzie za 1000zł może lekko ponad (1050zł) i ma mieć wydajność zbliżoną HD7870.

 

Szukałem też HD7870, ale najtańszą wersję znalazłem za 917zł Vertex3D.

Vertex3D ma głośne chłodzenie ale jeżeli każda złotówka jest ważna to można się skusić, musisz też liczyć się z tym że potem jak będziesz chciał sprzedać to mniej za nią dostaniesz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ale sam przyznasz, że mają sens:)

Nie mają, stąd wiadro ironii wylane na moją wypowiedź.

 

czyżby było cię stać na mocnego kompa:)?

Doszukaj się w moich postach co sądzę o takich którzy wytykają innym co i dlaczego kupili.

 

Wziąłem Ivy bridge i GD55, czego można się domyśleć po zasilaczu i dysku green, ze względu na energooszczędność w idle.

2500k, p67 i 680 tego nie oferują. Nie oferują też usb 3.0 ani większej wydajności przy średnim podkręcaniu.

Wystarczający argument? Czy muszę Ci jeszcze pokazać rachunki czy aby za dużo za prąd nie płacę?

 

Przyznaj, że miałeś orgazm jak podkręcałeś procka

Tego to już nawet szkoda komentować. Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zatem taki zestaw:

 

Karta GTX660 za 1100zł (najpewniej asus) Wersja bez TI będzie w czymś gorsza?

Mobo polecasz ASrock B75 Pro3 za 286zł z drugiej strony widziałem asrock-z77-pro3 za 355zł na innym chipsecie (może lepsza na dłuższa metę?)

Proc i5 2500K 3,3GHz BOX za 848zł

Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 530W za 283zł (modularny)

chłodzenie SilentiumPC Fera HE1224 za 110zł (ale tego póki co nie liczę, bo na razie chyba nie opłaca się podkręcać proca)

pamięć Corsair 8GB 1333 MHz za 170zł (chyba, że warto iść w 1600MHz)

Buda Corsair Carbide Series 500R za 420zł (cholera, droga)

=3200zł przy droższej płycie głównej... Nieźle

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wersja bez TI będzie w czymś gorsza?

Będzie mniej wydajna od GTX660Ti

 

Proc i5 2500K 3,3GHz BOX za 848zł

Mobo polecasz ASrock B75 Pro3 za 286zł z drugiej strony widziałem asrock-z77-pro3 za 355zł na innym chipsecie (może lepsza na dłuższa metę?)

Nie, nie nie! Nie rozumiemy się do tego procesora to AsRock P67 PRO3:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-79-462991.html?attr=264-488572,938-488574

albo tą co podałeś:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html?attr=264-488572,938-513104

 

Choć na chipsecie Z77 to ta by była cacy ale niestety droga jest:

http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro4-79-568296.html?attr=264-488572,938-513104

 

Zasilacz Be quiet! Pure Power L8 CM 530W za 283zł (modularny)

OK

 

pamięć Corsair 8GB 1333 MHz za 170zł (chyba, że warto iść w 1600MHz)

za 175zł masz:

http://www.agito.pl/pamiec-kingston-hyperx-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl9-box-96-576084.html?cid=707

 

Buda Corsair Carbide Series 500R za 420zł (cholera, droga)

Zawsze można tańszą, ale ta jest już naprawdę porządna. Choć w sprawie obudowy do komputera to zwróć się na PW do:

http://forum.benchmark.pl/user/34614-tluk/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak, niby 1600 MHz, ale jednak w dwóch kościach. Na dłuższą metę, co to da, że jest wyższe taktowanie?

 

 

Płyta będzie raczej ta: http://www.agito.pl/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-79-568295.html?attr=264-488572,938-513104

 

Wersja Pro4 jest znacząco lepsza? Z tego co porównuję specyfikacje, to ma tylko kilka złączy i slotów więcej.

Dobrze rozumiem, że Z77 oznacza możliwość podłączenia procka pod Ivy Bridge? To byłaby dobra wiadomość na przyszłość.

 

 

Jeśli GPU będzie mniej wydajne w wersji nie-Ti, to wstrzymam się jeszcze z decyzją. Nie wiadomo jak będzie z cenami.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wg. mnie lepiej 2x4GB niż jedna 8GB. W razie awarii jednej z kości to zostaje Ci druga ;) Poza tym będziesz miał jeszcze wolne 2 sloty, więc nie rozumiem dlaczego chcesz jedną 8GB.

 

Dobrze rozumiem, że Z77 oznacza możliwość podłączenia procka pod Ivy Bridge?

Dobrze rozumiesz, ale nie ma sensu pchać proca od Ivy ze względu że raptem 10% są wydajniejsze. Sandy Bridge i5 2500K będzie Ci długo służył i nie potrzeba będzie Ivy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...