Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Miałem na oku dysk SSD Ocz vertex 4 jednak znalazłem Ocz agility 3. Czy różnica w wydajności jest warta dopłaty 150zł? Korzystając z okazji to czy ten HDD jest dobrym wyborem:

http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/western-digital-caviar-500gb-sata3-wd5000aakx,14805.html

Czy jest może jakiś inny dysk, który byłby szybszy do 300zł? Interesuje mnie tylko 500GB, bo więcej nie potrzebuję.

Link to post
Share on other sites

SSD:

Agility3 to Vertex3 "osłabiony" za pomocą firmware. Będzie troszkę wolniejszy od Vertex4, poza tym posiada kontroler Sandforce, o którym ludzie mówią że jest problematyczny (ja tam mam 3 SSD, wszystkie na Sandforce i problemów brak, ale opinie mówią co innego). Ja bym tam jednak nie dorzucał tych 150zł i został przy Agility3, mam go w pracy i śmiga super. Niższa wydajność to tylko w benchmarkach będzie dostrzeżona, więc nie ma problemów.

 

HDD:

Caviara możesz na bank danych spoko brać, warunek taki że system na SSD. Bo ten Caviar będzie wolny na system.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Zbieram się za kupno dysku SSD, wybór padł na OCZ Vertex 4 64 gb za 330 zł. Sprzedawca zaproponował mi do wyboru jeszcze OCZ Agility 3 128 gb w cenie 380 zł. Wiadome, że Vertex 4 jest wydajniejszy i nowszy ale zastanawiam się czy to wykorzystam, ponieważ na dysku będzie postawiony system i przeznaczony będzie do codziennej pracy. Zastanawiam się czy nie wziąć Agility 3 ze względu na większą pojemność, którą bym wykorzystał np. na instalacje gier. Proszę o rade, ponieważ nie jestem w temacie co do dysków SSD a słyszałem, że były jakieś problemy z kontrolerem SandForce, który jest w Agility .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...