Skocz do zawartości

Smartphone(podalem modele + wymagania)


Recommended Posts

Witam serdecznie drodzy forumowicze! Chcę prosić was o radę.

Mianowicie chcę sobie zakupić nowy telefon i zastanawiam się nad wyborem.

Jestem zainteresowany tymi modelami, od faworytów (1) do tych o których mniej wiem, wiec:

 

1. HTC Wildfire S (ten jest dostepny u mnie w stacjonarce)

Sony Ericsson Live with Walkman (nie wiem)

2. HTC Desire C (jest dostepny)

3. Xperia Neo V (nie wiem)

4.

5.

6.

7.

8.

W pustych polach są wasze propozycje :)

 

W telefonie zależy mi na:

-Szybkie działanie (w tym i aplikacji)

-Szybkie przeglądanie internetu

-Dobrze gdyby miał szybki system operacyjny na który jest ogromna ilość aplikacji

Będzie mi potrzebny do:

-Czytania ebookow

-Google

-Świecenia w nocy jako latarka(z bliska)

-Słuchania muzyki

-Robienia zdjęć

-Sprawdzania poczty

-Czytania stron internetowych

-Oglądania filmików

-GG

 

 

Zależy mi aby cena w pakiecie 30 doładowań po 54 zł w MIX PLAY, była w okolicy 200-300zł.

 

Spodobał mi się HTC wildfire S, bardzo wygodny, szybki i ma flesh. Do tego cena w tym pakiecie ok. 250zł.

 

Co nawiązując do w/w informacji byście mi polecili?

 

PS. nie związane z tematem, ale uważam że nie ma sensu żebym zakładał drugi, bo możecie mi odpowiedzieć przy okazji odpowiedzi na poprzednie ważniejsze pytanie. Więc, czy takie folie jak tu > http://allegro.pl/htc-wildfire-s-naklejka-ochronna-skin-i2554833282.html > wytrzymają przerysowanie kluczem, czy pękną, jak folia od coca-coli czy płynu do ubrań ?

Edytowane przez fruktozor
Link to post
Share on other sites

htc wildfire s to możliwie najgorszy wybór z podanych przez ciebie telefonów, nie obsługuje flasha, nie jest szybki, ma mały ekran (powinieneś się z tym liczyć jeżeli chcesz czytać i oglądać filmy na fonie), w dodatku jest on w playu dosyć drogi w stosunku do tego co oferuje, lepszy jest już neo v lub lvw

Edytowane przez jempierozki
Link to post
Share on other sites

HTC Desire C to taki Wildfire S "na koksie". Ma wyraźnie lepszy przetwornik dźwięku (prawdopodobnie posiada wzmacniacz słuchawkowy). Dodatkowo obsługuje flash i to tyle jeśli chodzi o jakieś wielkie różnice. W sumie przyjemny telefon, ale do ebook'ów stanowczo nie, ze względu na przeciętny wyświetlacz.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście NeoV. Albo jeśli nie przeszkadza Ci mały ekran, to LWW. Szybki, robi w miarę dobre zdjęcia i jest stosunkowo tani. Dość dobra jakość dźwięku, świecąca obwódka jackportu :D Sam go mam i jestem bardzo zadowolony. Tylko odradzam aktualizacji do 4.0, bo jest wolniejszy.

 

Ale te rzeczy co wymieniłeś (ebooki, net, filmy) to tylko NeoV z tych co podałeś. W tym przedziale cenowym możesz nie znaleźć lepszego :)

Link to post
Share on other sites

obsluguje flash czy ma flesha?:D bo jesli sie rozchodzi o flash playera to"ma go" kazde urzadzenie z androidem, wystarczy z marketu zainstalowac.

nie ma go każde urządzenie na starcie (procesor w architekturze armv6 nie obsługuje flasha, a taki własnie procesor ma wildfire s, nic ci nie da nawet wyszukanie w markecie, bo go zwyczajnie nie zainstalujesz), trzeba bawić się w chińskie porty, żeby cokolwiek zdziałać Edytowane przez jempierozki
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słuchajcie.

Bardzo mi się spodobał Sony Ericsson LIVE with walkman.

Ma bardzo dobry procesor w porównaniu do Wildfire S, bo zamiast marnych 600mhz ma aż Uwaga, 1ghz!!!

W Play jest o wiele droższy od innych tutaj, no ale myślę że warto.

Do tego Walkman, a chodzi mi o muzyke.

Ah i bym zapomniał, będę czytać ebooki, myślę że ten ekran jest bardziej komfortowy do tego niż od Wildfire S

Ekran ma niby jak wildfire s, ale z tego co widziałem w video, ma on bardzo małe, to "menu" pomocne w przeglądaniu, co sprawia że strona wyświetla się na prawie całym ekranie.

I podoba mi się wygląd. Do tego miejsce na karte, jak w innych, co też jest ważne. Ram 512mb.

 

 

 

Znalazłem SE LIVE w Walkman, w Orange o wiele taniej. Więc chyba się na niego skuszę...

 

Co o nim myślicie, bo nikt się nie wypowiedział ? :) A jeśli chodzi o Neo V, jest za drogi.

Edytowane przez fruktozor
Link to post
Share on other sites

Może ZTE Blade ?

Nowy kosztuje 500-600 zł, używany na allegro kupisz już od 320 zł. Wiem, że na pewno był w Play. Podobno za tą cenę ciężko jest znaleźć sprzęt o takich możliwościach. Rozdzielczość 800x480, wyświetlacz 3,5''. W dwójce (ZTE Blade II) jest już procesor 1 GHz. Osobiście nie miałem ani nie wiedziałem, ale sądząc po specyfikacji, opiniach w internecie i filmikach na yt ten telefon wygląda całkiem sensownie. Wiadomo, że jakością wykonania będzie ustępował, i pewnie nie doczeka żadnej aktualizacji, ale wydaje mi się że jest warty rozważenia.

 

Widziałem natomiast HTC Wildfire (zwykłego) i SE Live i wydaje mi się, że do czytania i przeglądania stronek na dłuższą metę taki ekran jest za mały. Myślę, że najlepiej spisywałby się ekran co najmniej 3,7''. Oczywiście zależy od twoich priorytetów.

Kolega ma SE Live i sobie chwali. Z tego co mówił robi dość ładne zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

Napisałem przecież... SE LWW to świetny telefon, w tym, co autor podał jako priorytety jego wadą jest mały ekran. Oprócz tego jest świetny. W ZTE Blade wykorzystano słaby hardware przez co ma słabą jakość dźwięku (nie wiem, na ile można to poprawić equalizerami).

 

http://www.testfreaks.co.uk/mobile-phones/ masz i szukaj tych, co wymieniłeś i porównuj. Są tam oceny expertów i użytkowników, oceny jakości dźwięku, zdjęć i ogólnie wszystkiego. :)

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...