Skocz do zawartości

BSOD przy ładowaniu W7


Recommended Posts

Na 2 kompie zmieniłem płytę główną ktora na 100% jest sprawna Asus p5q-se z jakiegos asrocka i teraz przy ładowaniu systemu wywala bsod i restart :) Nic nie podkręcałem na tym kompie... bios, botowanie, narzedzia do rozwiazwania problemow wszystko dziala ale system nie chce sie zaladowac a jest to Oryginalny W7 ;) Normalnie zainstalowalbym nowy system ale nie ja z tego kompa korzystam a tej osobie strasznie zalezy na danych programow itp.

Link to post
Share on other sites

Hmm, a podłączales dysk w innym kompie?

Jak dysk w kazdym kompie sie tak zachowuje to sprawdz kabel, spróbuj inny kabel użyć.

Jak wymiana kabla nie wypali, czyli dysk nie odpali na zadnym kompie jako głowny to podlącz go do swojego, sprawnego kompa jako drugi dysk i zobacz czy mozna skopiować dane czy w ogole problem jakis jest.

Ew. mozesz uzyc programu MHDD, lub innego do odczytania SMART dysku i najlepiej wraz z wynikami skanu np. programem MHDD zamiesc to na forum.

 

Jakby co to o MHDD napisałem mini recke, znajdziesz ją klikając w moj nick lub w podpisie jako moja 1. mini recka :)

Link to post
Share on other sites

Ten problem rozwiązany, jak podpialem pod swojego kompa jako 2 dysk i skopiowalem dane i zrobilem obraz tego systemu wtedy zbotowalem to z pena, zainstalowalem i śmiga :) Z jednym wyjątkiem nie widzi napędu, naped jest na tasme ata ale nie mialem szerokiej wiec dalem ta troche wezsza ale powinno dzialac :)

Link to post
Share on other sites

U mnie na P5Q Deluxe mam podobnie, gdy zmienię "sterownik" Dysku, bądź Napędu. Mam do wyboru przy każdym AHCI/DMA/SATA (czy jakoś tak). Musiałbyś się postarać wybrać właściwą opcję. Gdy ja ustawiam sobie dysk w "tryb" (sam dokładnie nie wiem, co to) AHCI, to również wywala mi BSOD podczas ładowania systemu.

Link to post
Share on other sites

Z jednym wyjątkiem nie widzi napędu, naped jest na tasme ata ale nie mialem szerokiej wiec dalem ta troche wezsza ale powinno dzialac :)

Napęd podpiąłeś taśmą od dyskietki?

 

Gdy ja ustawiam sobie dysk w "tryb" (sam dokładnie nie wiem, co to) AHCI, to również wywala mi BSOD podczas ładowania systemu.

To normalne przecież, przy zmianie trybu pracy kontrolera trzeba by reinstalować system by dobrze działał (tj. nie sypało BSoDami).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...