Skocz do zawartości

Monitor do grania - 1750zł


Recommended Posts

Mam do wydania wyżej wymienioną kwotę i zastanawiam się jaki monitor głównie do gier będzie najlepszy. Chodzi mi o taki z matrycą IPS, bo zależy mi na jakości obrazu w najnowszych grach jak Max Payne 3, Battlefield 3, Wiedzmin 2 itp. Monitor ma mieć mniej więcej 24 cale, a najlepiej właśnie tyle. Zastanawiałem się nad U2412M, a nawet droższym U2410, ale ktoś mi powiedział, że ten pierwszy lepiej nada się do gier. Nie znam żadnych opinii, ani nie znam osób, które miałyby taki monitor. Może wiecie coś na ten temat i pomożecie mi wybrać coś stosownego. Zależy mi na dobrym obrazie i ma to być monitor głównie do gier. Mam już dosyć starego Samsunga P2370HD i jak gram w jakieś gry to nie mogę nawet włączyć 1920x1080, bo jakość jest tak tragiczna, że już lepiej wygląda na 1600x1200. Karta graficzna w porządku, tylko właśnie szukam dobrego monitora do mojego sprzętu. Sorry, że się rozpisałem, ale chcę otrzymać profesjonalną opinie i jakieś uzasadnienie wyboru.

Link to post
Share on other sites

Posiadam od lutego U2412M, kupiłem za 1060 zł. Posiada matryce eIPS czyli najtańszą odmianę IPS. Osobiście gram dużo w StarCraft 2 i nigdy nie zauważyłem na tym monitorze smurzenia nawet przy szybkich akcjach. Inne gry też były jak Crysis 2 itp. Kolory zauważalnie lepsze niż na innych monitorach TN. eIPS jest wykastrowany z paru rzeczy w stosunku do np. sIPS, ale wlasnie przez to nie ma smużenia. Świetna rozdzielczość 1920x1200, a nie komercyjna 1920x1020. Oczywiśćie żądnych martwych pikseli czy rozbłysków. Monitor głównie wykorzystuje do programowania i trochę photoshopa. Gry nie były priorytetem przy zakupie.

 

Teraz minusy. Największym minusem tego monitora (ale i tym samym matryc eIPS) są problemy z czernią, która wpada w srebro pod pewnymi kątami widzenia. Siedząc nawet centralnie przed monitorem można ten efekt zauważyć. Jest pełno filmików na YT pokazujących jak to wygląda. Z innych minisów - obudowa w moim przypadku dosyć mocno skrzypi i jest kiepsko sprasowana.

 

Ogólnie polecam ten monitor w budżecie do 1200 zł. Jak masz na wydanie więcej, to szukałbym czegoś lepszego, pewnie na matrycy sIPS.

Link to post
Share on other sites

na początek:

http://forum.benchmark.pl/topic/26242-faq-co-i-jak-czyli-co-trzeba-wiedziec-kupujac-monitor/

 

a dalej wszystko zależy od priorytetów, z tym budżetem możesz mieć dowolny gamingowy monitor

czy bardziej zależy ci na obrazie czy szybkości oraz czy istotne będzie 120Hz, które przekłada się na większą płynność

Link to post
Share on other sites

to nie jest monitor do grania, da radę, no ale ma dość konkretny input lag

No, ale te 6ms to właściwie różnicy nie robi i słyszałem, że na to się w monitorze nie patrzy, bo różnicy się nie zauważy. Chodzi mi o jakość obrazu też, a ten U2312HM i ten BenQ wydają mi się jakieś za tanie. Nie sądzisz? Jeżeli mam tyle do wydania to czemu inwestować w takie monitory.

 

Nie chcę TNek. Tylko IPS.
Link to post
Share on other sites

No, ale te 6ms to właściwie różnicy nie robi i słyszałem, że na to się w monitorze nie patrzy, bo różnicy się nie zauważy.

nie mówię o responsywności tylko o opóźnieniu wejścia, monitor do gier nie powinien mieć go w cale lub dosłownie kilka ms, a U2410 ma średnią 33ms to sporo

 

Chodzi mi o jakość obrazu też, a ten U2312HM i ten BenQ wydają mi się jakieś za tanie. Nie sądzisz?

bo to są budżetowe monitory, ale akurat pod kątem gier/multimediów wypadają bardzo dobrze

 

Jeżeli mam tyle do wydania to czemu inwestować w takie monitory.

w sumie racja, ale możesz zainwestować w Eizo FS2331 lub FS2332

Link to post
Share on other sites

w sumie racja, ale możesz zainwestować w Eizo FS2331 lub FS2332

Jakoś nie mam przekonania do tej firmy i konkretnie nie podobają mi się za bardzo te modele. Może jestem zbyt wybredny, ale jakoś mi nie przypadają do gustu. A uważasz, że U2312HM byłby lepszy od U2412M czy nie?
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mam przekonania do tej firmy

Eizo to światowy lider w produkcji monitorów, konkuruje z nim (i to całkiem skutecznie) tylko NEC, reszta nie ma nawet startu

 

konkretnie nie podobają mi się za bardzo te modele. Może jestem zbyt wybredny, ale jakoś mi nie przypadają do gustu.

fakt są dość specyficzne, albo się podobają albo w cale

 

A uważasz, że U2312HM byłby lepszy od U2412M czy nie?

pod kątem gier - tak

Link to post
Share on other sites

pod kątem gier - tak

Chodzi mi głównie o jakość obrazu, bo na starym monitorze czuję, że tylko oczy psuję i zależy mi na dobrym sprzęcie. Nie wiem jak sprawdza się ten Eizo, bo nie czytałem żadnej, konkretnej recenzji na jego temat, ani nie słyszałem jak się sprawdza w grach, poza tym nie można go za bardzo regulować i jego podstawka jest dosyć nisko, że trzeba by było coś podłożyć.
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi głównie o jakość obrazu

to nic nie będzie lepsze niż eizo

 

Nie wiem jak sprawdza się ten Eizo, bo nie czytałem żadnej, konkretnej recenzji na jego temat, ani nie słyszałem jak się sprawdza w grach,

nie polecałbym jakby sprawował się źle, FS to seria multimedialna

 

poza tym nie można go za bardzo regulować i jego podstawka jest dosyć nisko, że trzeba by było coś podłożyć.

fakt, mają wadę, zero ergonomii

ale jest opcja, żeby zmienić podstawkę na taką z pełną ergonomią

Link to post
Share on other sites

A więc w ostatecznej walce Dell U2312HM i Eizo FS2332 wygrywa?

A jeszcze pytanie co do tego FS2331. Czy będę odczuwał jakąś znaczą różnicę pomiędzy FS2332 w płynności i odświeżaniu? Chcę dobrą jakość, ale żeby mnie to nie kosztowało jakimiś znacznymi spowolnieniami czy różnicą.

Edytowane przez mrlazio
Link to post
Share on other sites

A więc w ostatecznej walce Dell U2312HM i Eizo FS2332 wygrywa?

zależy jak je porównywać, pod kątem stricte multimedialnym dell mógłby zawalczyć, ale w pozostałych przypadkach składa broń i idzie do domu

 

A jeszcze pytanie co do tego FS2331. Czy będę odczuwał jakąś znaczą różnicę pomiędzy FS2332 w płynności i odświeżaniu?

wątpię

Link to post
Share on other sites

Widziałem poprzednie modele Eizo i ten najnowszy zero konkurencji pod względem kolorów czerni nowy po prostu miażdży tamte stare ale jest dosyć drogi i w sumie to bajer. Sam teraz zbieram kasę aby go kupić, bo miałem wcześniej na oku della ( ale to lipa i każdy szanujący znawca ja odradzi oraz graficy ps- w firmie della moj znajomy robi i powiedział mi jak to wszystko wygląda) po za tym robią to osoby nie pełno sprytne (znam takie które zrobią coś świetnie) ale akurat 3/4 zakładu della bez urazy to ewidentnie debile. Jak można tak nie znać się na rzeczy i robić w tym dziale .....

 

 

W każdym bądź razie Eizo FS 2333 to godny monitor kolory i czerń na pewno lepsze niż na VA w starszych modelach flexscana.

 

Mini Recenzja Eizo -> http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=255386&st=0&p=1547471&&do=findComment&comment=1547471

Edytowane przez XtreLu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...