Skocz do zawartości

Recommended Posts

Serdecznie witam. Oto jest zestaw, jaki złożyłem na podstawie przeczytanych na forum tematów. Kwota to 3300 (200 zł to max, który jestem w stanie dołożyć). Proszę o opinie ewentualne zmiany wraz z uzasadnieniem, dlaczego „to a nie to”. Z góry dziękuje za merytoryczną dyskusje na temat zestawu. Zestaw do gier za jakis czas mam w planach kupno nowego monitora oraz dysku SSD.

Oto link do zestawu:

 

http://www.morele.ne...ry/info/W18lvk/

Edytowane przez andres
Link to post
Share on other sites

Jak do gier to lepiej włożyć gtx 660ti też może być giga, jeśli coś z grafiką/filmami to zostać przy radziu

 

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 <- osobiście nie jestem zwolennikiem tej płyty głównej i uważam że msi gd43 lub 45 spokojnie wystarcza do podkręcenia procka do 4,5. Nie ma urywającej 4 litery sekcji zasilania ale obie plyty sa lepiej wykonane oraz mniej awaryjne :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

fortisa to niema na morelach teraz, dołożyłbym do IVY (podkręcać do gier nie trzeba wgl - to czyste benchmarki jak tak patrzę a jak trzeba podkręcić to i tak się kręci do 4,5 spokojnie ;D ) ale wtedy płyta np z77 g43 bo z góry przystosowany do ivy

poza tym bardzo fajnie dobrany zestaw, pasta w zestawie do fortisa jest niezła i starczy na trochę, różnica zbyt mała- lepiej dołożyć do procka ^^

 

tak czy siak bardzo ładnie dobrany zestaw

 

jaki monitor do tego?

 

BTW, czasem warto kupić słabszą grafę i kupić fajną myszkę i klawiaturę bo komfort gry polepszy się znacznie przez to, a parę fpsów bądź ultra takiej przyjemności z gry nie zapewni

 

UP bardziej ;D : 7950 vs 660ti jest na korzyść 7950 wg testów 3-4% lepiej wychodzi w grach ta pierwsza

 

EDIT: widzę, że fortis już jest ;D przez parę ostatnich dni go nie było w ofercie

Edytowane przez adanai
Link to post
Share on other sites

BTW, czasem warto kupić słabszą grafę i kupić fajną myszkę i klawiaturę bo komfort gry polepszy się znacznie przez to, a parę fpsów bądź ultra takiej przyjemności z gry nie zapewni

 

Fajną czyli jaką bo ma ładny kolor, bzdury oszczędzać na klawiaturę i myszkę zamiast grafiki.

Link to post
Share on other sites

Co do ivy hmm... dokładam parę "groszy" i znów sie budżet sypie stad też raczej pozostanę przy starszym bracie. Peryferie posiadam, dlatego w ogóle nie wspominałem o nich. Monitor na 90% będzie to Dell U2312HM. A co do awaryjności płyty asrock, na jakiej podstawie się opieracie wysuwając takie argumenty?

Link to post
Share on other sites

Ja wysuwam po tym że osobiście zlazłem całą warszawską giełdę tą weekendową oraz podziemna, i wiekszość sprzedawców ma płyty asrock na zamówienie nie biorą ich na sklep. Każdy podpytany bardziej powiedział że mają ogólnie kiepskie wspomnienia z asrock, co do modelu P67 pro3 to wogóle padło stwierdzenie że to najczęściej serwisowana płyta, na allegro też można było dostać po serwisowe sztuki tych płyt.

 

"Asrock dobra płyta, ale..."

 

Uważam że przy Asrock warto zwiesić oko dopiero od płyty Extreme4.

 

Jeśli chcesz robić extremalne oc to szukaj takiej płyty jak zadowoli cię poziom oc na sb w granicach 4,5 to polecam gd43 lub gd45 jak masz wątpliwość że sekcja zasilania gd43 jest za mala to weź 45. Jakoś wykonania asrock vs msi moim zdaniem na kożyść msi :)

 

ps. zeby nie było chodziłem z kasą by kupić coś pokroju extreme6

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Dzięki Prostownik za bez wątpienia cenne informacje. W tej chwili czekam aż wszystkie części będą dostępne. Czy ktoś już podkręcał i5 na tej płycie Msi z77A – G43 i może podzielić się wrażeniami?

Edytowane przez andres
Link to post
Share on other sites

ja kreciłem na z77ma-g45, miałem stabilne 4,5 przy napięciu 1,38 ale z przyczyn upałowych zbiłem do 4.0, płyta mATX była zasilana tylko jednym 4pin wtykiem. Więc uważam że pełno wymiarowa g43 lub 45 spokojnie sobie poradzi na tym poziomie.. chyba że marzy ci się 5.0...

Link to post
Share on other sites

Stanowczo 4,5 wystarczy mi ... gdybym myslał o ponad 5 z pewnościa płyty wybierałbym z innego pułapu cenowego. A jeszcze możesz podać jakie miałeś temp. oczywiście orientacyjnie jeżeli nie pamietasz.

Edytowane przez andres
Link to post
Share on other sites

Pasta, jak pasta :D Pasta bardzo dobra : :)

 

STG1 to NIE JEST dobra pasta, ona się tylko dobrze smaruje i nic poza tym. Z przewodnością termiczną raczej przeciętnie, a jest bardzo rzadka i potrafi wyciekać spod stopy radiatora. Nie polecam.

 

Jak Zalman to tylko STG2, a jeśli na prawdę dobra pasta to IC7.

Link to post
Share on other sites

74 przy 4,5 dlatego właśnie zmniejszyłem OC, tylko to był ten okres co nie było czym oddychać a ja mam malutki pokoik i miałem mały piekarnik. 74 weszło mi dopiero po 5,5 godzinach maksymalnego obciążenia OCCT :)

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Spore temp. miałeś. Hmm... Gtxxor a co myślisz o Arctic Cooling MX-4? A macie jakieś propozycje co do płyty głównej w przedziale cenowym do 380 zł z dobrą sekcją zasilania? Oczywiście poza tymi, których propozycje padły.

Edytowane przez andres
Link to post
Share on other sites

No co się dziwić jak temperatura pokojowa dochodzi ci do 35 więc :), pozatym nie wiem co temperatura procka ma do płyty głównej a jeśli ci chodzi o temperature sekcji zasilania to nie sprawdzałem.

Edytowane przez Prostownik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...