Skocz do zawartości

Recommended Posts

GT630 niska wydajność. Najnowsze gry będą chodzić w miarę płynnie na max średnich ustawieniach w rozdzielczości np 1366. Do tego na 15 calach wyobraź sobie średnie detale:) Proponuje matryce 15 cali i rozdzielczosc natywna 1366x768 plus karta gtx660. LENOVO Y580. Miałem, testowałem. Crysis 2, BF3 w średnich detalach powyżej 40 fps. Gaming na laptopie zaczyna się od karty gtx 650. Oczywiście mogę nie mieć racji nie znać się itd :)

Link to post
Share on other sites

Do wyżej wymienionych gier spokojnie starczy mu GT630/AMD7670 żeby pograć w wysokich detalach. I jw. nie opłaca się brać powyżej 4 GB w takiej konfiguracji laptopa bo i tak więcej nie potrzebujesz i nie wykorzystasz.

 

Z 17 to możesz do 3000 zł dostać:

1: http://allegro.pl/msi-cx70-i5-3210-8gb-gt640-2gb-500gb-17-cali-promo-i2601898747.html

2: http://www.karen.pl/product/164526/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_17RSE_7720_-_i5_3210M_-_GT_650M_-_4GB_-_500GB_-_Linux.html

Link to post
Share on other sites

Nie ma czegoś takiego jak Laptop na lata. Tak dostaniesz w tym przedziale cenowym laptopa z I7 i jakąś kartą pokroju GT630/GT540 o wydajności słabszej niż GT440 http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Encyklopedia_nVidia_GeForce_GT_440-3599.html. Więc nie będzie ci on służył przez lata bo na DTR się taki sprzęt nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

Radelgar. Co rozumiesz pod pojęciem, że nie ma laptopa na lata :)? z karta GT630 kupisz laptopa za 2400 w górę. Kolega chce wydać na ten cel 3000. Tak jak wspomniałem wcześniej w tej cenie najbardziej opłacalnym najwydajniejszym laptopem będzie Lenovo Y580 z gtx660m. Minimum "dwa" lata ci posłuży. Tym bardziej, że jest na ivy i gtx660 poza tym możesz dołączyć msata i śmiga jak ta lala

Link to post
Share on other sites

Y580 jest akurat wyjątkiem i posłuży spokojnie te 2-3 lata, bo udźwignie większość gier wydawanych przez ten czas na high/med detalach. Ale sprawa nie będzie się miała taka z konfiguracją I7 + GT540, który się nie będzie totalnie nadawał do gier i programów graficznych, więc będzie to bezsensowny wydatek. Co do GT630 to dostaniesz już laptopa z tą kartą za 2000zł, a GT540 za 1700zł.

Link to post
Share on other sites

Witam. Nie chcę tworzyć kolejnego tematu, bo też interesuje mnie laptop do 3 tysięcy. Mam jednak pewne wątpliwości.

Ze względu na mnóstwo pozytywnych opinii ciągnie mnie do Lenovo Y580, którego tu zresztą polecacie.

Nie chciałbym jednak, żeby na studiach (budownictwo) spotkał mnie zonk, gdy będę chciał na laptopie używać np. AutoCADa.

 

Jeżeli mam do wyboru Y580 z 2-rdzeniowym i5 i stosunkowo mocną grafiką GTX660m, i Asusa http://www.agito.pl/laptop-asus-r500vm-sx070-2251-589824.html, z 4-rdzeniowym i7 i sporo słabszą grafiką GT630m, to co się sprawdzi?

 

Gry nie są dla mnie priorytetem, nie gram w nowości, a do Warcrafta III, czy CoD2 obie karty w zupełności wystarczą. Nie chciałbym jednak głupio wydać pieniędzy i później narzekać.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A kto ci każe kupować Lenovo :)?Poza tym jest wersja Z580 z gorszą grafiką i lepsiejszym procem. To żeś wyskoczył jak filip z konopii :) Autor prosił o lapek na którym pogra:) Asus ma kiepski serwis z tego co słyszałem. Jest jeszcze samsung i acer ale to inna bajka do gier najtaniej wychodzi Lenovo i tyle w temacie. Kto tak nie twierdzi nie sugeruje się czystymi dowodami tylko plotkami bądź próba zareklamowania badź fanoyostwa:) Niedawno badałem rynek lapków do gier od 3 tys tylko Y580 ( nie reklamuje tej firmy po prostu miałem tego lapka na jeden dzien i testowałem Crysisa 2 i BF3 w vantagu ma około 11 tys) Miałem do niedawna ASUSA i też sobie chwaliłem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...