Skocz do zawartości

Recommended Posts

Heeja,

 

Mam do wyboru jeden z tych dwoch SSD ale budzet pozwala tylko na 128 GB. Mysle nad dwoma modelami : Samsung 830 i Vertex 4. Samsung 830 podobno jest stabilniejszy bez aktualizacji nowego firmwera pokazuje odrazu caly swoj potencial. Za to Vertex 4 po aktualizacji podobno jest szybki ale co z stabilnoscia ?? Drugie pytanie mozna kupic Samsunga z kitem instalacyjnym do PC. Czy jest to potrzebne, bo miejsce na dysk 2,5 juz mam wiec jakies specjalne kabelki ?? Trzecie pytanie, w Vertexie przy aktualizacji firmwera wszystkie dane przepadaja a w samsunu nie ? Wiec zaktualizowac SSD przed instalacja systemu najlepiej ? Slyszalem ze z dyskami dodaja programy do skopiowania swojego systemu z HDD na SSD, czy te programy sa dostarczone z tymi dwoma dyskami czy trzeba je gdzies sciagac ? Jak sie nazywaja i ktory jest najlepszy ? Czy zalecane jest instalacja nowego systemu czy jesli go zkopiuje nie bedzie problemu ? Aktualizacja firmwera to trudna czynosc ?? Wiem ze duzo pytan ale wole byc pewien przed kupnem.

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

 

PS : Bardzo przepraszam za brak polskich znakow ale mam pod reka tylko francuska klawiature

Link to post
Share on other sites

Mam samsunga 830 128gb i jak na razie spisuje się dobrze- rzeczywista prędkość 504/301, kopiowanie pliku 1gb to sekundy.

Zestaw montażowy jest zbędny jeżeli masz dedykowane miejsce w obudowie na dysk 2.5cala.

Co do vertexa 4 sie nie wypowiem bo jeszcze go nie testowałem :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie, ze Samsung do dysku dorzuca oprogramowanie ktorym mozesz wlasnie cos takiego wykonac ;)

 

Jezeli nie, to jezeli Twoja partycja systemowa nie przekracza pojemnosci dysku SSD to mozesz uzyc Windows Backup

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...